Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám már régóta nem tud...

A macskám már régóta nem tud nyávogni. Ez normális?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éves
2015. máj. 17. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Régebben tudott? Sok macska nem nyávog, az enyém sem nyávogott soha, csak különböző halk hangokat adott ki. Egyébként a macskák egymás között sem igazán nyávognak, a nyávogás inkább csak a "süket" és "értetlen" embernek szól.
2015. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik macskom is csak tátogott,nagyon halk volt ,igazából én még örültem is neki. Nem volt beteg.
2015. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a nyávogást az emberekkel való kommunikációra használják, gondolom, nem akar veled beszélgetni :))
2015. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van, azért nyávognak, mert látják, hogy mi is beszélünk és így próbálnak közölni velünk valamit. Egymás között a testbeszédet használják, csak akkor nyávognak, ha agresszívak, vagy szex idején. Lehet, hogy a te macskád nem akar mondani neked semmit, vagy egyszerűen butuska és nem jött rá, hogy nyávogni kéne :)
2015. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én tudok olyan macskát aki egy sokk után nem nyávogott többet( leesett egy panelból igen magasról)

de az én egyik cicám is régen nagyon nyávogós volt, ma már nagyon ritkán hallom nyávogni akkor is halkan

míg egy másik kiscica korában csendes volt, most viszont rájött hogyha az ajtó előtt nyávok akkor megjelenik a gazdi egy tál kajával, vagy kis simogatást kap.

:)

szerintem nem jelent ez gondot

2015. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2015. máj. 17. 17:50
 7/10 anonim válasza:
A barátomnak olyan macskálya volt amit miután kiheréltek megvadult és soha nem nyávogott csak össz-vissza forgott
2015. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha tudja, hogy nyávogás nélkül is megérted, amit a tudomásodra akar hozni, akkor nem fog nyávogni. Az én macskám is odaállt az ajtó elé és rám nézett, tudtam, hogy ki akar menni (az erkélyre) és kiengedtem. Tudtam mit akar, figyeltem rá és megtettem neki. De ő tüzeléskor sem nyávogott, szóval lehet, hogy valami szervi oka volt. Viszont mindenféle kis halk hangokat kiadott. Dorombolni is halkabban dorombolt, a nyávogása pedig szinte néma volt, alig lehetett hallani, inkább csak a levegőt, ahogy kijön.
2015. máj. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De a macska próbál hangot kiadni, de nem nyávog, csak tátog, viszont egy kicsi rekerres hang hallatszódik
2015. máj. 18. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, az enyém is így csinálta. De mondom, sokszor nem jutott el a "nyávogásig", mert csak rámnézett vagy odajött hozzám és legtöbbször egyből tudtam mit akar.
2015. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!