Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor fog szülni a cicánk?

Mikor fog szülni a cicánk?

Figyelt kérdés

Már 57.napnál járunk, még mindig semmi a doki május 17-18 körülire saccolta a szülést nála.(nézegettem a neten,hogy még "elkésve"nem vagyunk, de első cica első szülés :$ )

Szerintetek holnap vigyem dokihoz?Szegény cicámat egész nap felváltva lesi a család összes tagja,persze a páromék azzal viccelődnek,hogy neaggódjak majd holnap szül a névnapomon (jó kis ajándék)számomra nem olyan vicces. :/


2015. máj. 17. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

#1 azért ebbe nem kell belekötni, hogy szülést ír a kérdező ellés helyett.

"Nem emberek.Pont ezért szaporodniuk sem kellene" - miért, az embereknek kellene? Mellesleg nem szaporodnának a macskák, akkor kihalnának (na jó, tudom, hogy úgy értetted, hogy ne szaporítsa őket aki nem ért hozzá, de ez a válaszból nem derült ki).

Szóval kicsit furcsa az első válasz, de abban egyetértek vele, hogy ivartalanítani kéne a macskát.

2015. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A kérdésre válaszolva: ha az állatorvos 17-18 körülit mondott, akkor pár napon belül. Senki sem tudja neked napra pontosan megmondani, főleg így, hogy nem látjuk.
2015. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem érdekel,hogy lepontoztál,de elmagyarázom.Nem azért szaporodnak mint az emberek.Nem aggyal teszik,hanem ösztönből.Ők nem élvezik a párosodást,a kandúr tüskés hímvesszője csak fájdalmat okoz a nősténynek.És a sok hülye ember,hogy "cilukának egyszer muszáj szülnie" nem normális,hozzáértő gondolkodásra utal.A macskák 6-8 hónaposan már ivarérettek lehetnek,vemhesek lehetnek.Mikor még ők maguk is kölykök.Annyi komplikáció lehet ilyenkor,bele is halhat az anyamacska.És hogy a kérdező meg a kedves családja még el is vicceli,az még inkább feldühít.Majd nevessenek,ha lesz valami gond.És az,hogy olyan szavakat használnak,mint.az embereknél(itt pl.szül,ajándék a sok kis cica),az ismét azt bizonyítja,hogy embernek tekintik.Pedig nem az.Házi kedvenc.És az ilyenek bemagyarázzák,hogy szeretik a macskájukat.Pedig csak a saját érdeküket nézik.Azt hiszik,ugyanolyan élet kell nekik,mint az embernek.
2015. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#4:

1. nem én pontoztalak le, de ez lényegtelen.

2. az első válaszod értelmetlen volt, hiába magyarázkodsz

3. a második válaszodból: "Nem azért szaporodnak mint az emberek.Nem aggyal teszik,hanem ösztönből" Az emberek miért szaporodnak? Fajfenntartás céljából? És a macskák?...

Na meg ne általánosítsunk már, az emberek aggyal teszik? Azok is, akik 10 gyereket szülnek a putriba, ahol egynek sem tudják biztosítani a megfelelő körülményeket?

Az emberek ugyanúgy ösztönösen szaporodnak, mint a macskák, ebben nincs különbség, ez kódolva van az összes faj génjeiben. Az egyetlen különbség, hogy a macskáknak ez fájdalmat okoz, de ennek is megvan az oka, a macskáknál ez váltja ki az ovulációt.

2015. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem szülés de nem is ellés, ellésnek azt nevezzük, amikor olyan állat hozza világra a kicsinyét, amelyik általában egyszerre egy kicsinyet hoz világra.

Olyan állatoknál, amelyeknél egyszerre több jön világra, fialásnak nevezzük a világrajövetelt, ilyen pl. a sertés, nyúl, macska, kutya, egér.

2015. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Na látom,te is szereted keverni a dolgokat.De akkor oké.Leegyszerűsítem.Az ember el tudja dönteni,hogy akar-e gyereket,vagy sem.Az állatok nem!(ne hozd ide az agyatlan putris cigánycsaládokat a 10 gyerekkel,mert azokat nem tekintem példának).Az átlagember csak akkor akar gyereket,ha megfelelnek a körülmények,szeretne,és párt talál hozzá.Ha szerinted azért,mert ez az élet rendje,akkor nemcsak az állatokhoz nem értesz.Részemről jó éjszakát kívánok!
2015. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mire gondolsz, csak nagyon rosszul fejezed ki magadat. Ezt általában lepontozzák. Én inkább azt kifogásoltam, hogy belekötöttél abba, hogy a kérdező azt írta, hogy "szülni", miközben a te válaszodban is sok mindenbe bele lehetett kötni.
2015. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem magába a szóba kötöttem bele,hanem az emberi tulajdonságokkal való felruházásba.Nem értem,az első válaszon mit nem lehetett érteni.Mert nem volt kisregény?Mindegy,a lényeg akkor is ugyanaz.
2015. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mettől meddig tüzelt a cica és mikor volt kandúrral?Ha ezt tudjuk akkor onnantól már egyszerű kiszámolni.

Ha 57 napos a cica akkor még van egy hete hisz ebben a korban fejlődnik a picik tüdeje,így jobb ha még nem akarnak kibújni.Ált a normál a 62-65 nap közt van.

2015. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!