Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macskám 2 napja alig...

SOS! A macskám 2 napja alig eszik és szinte egész nap csak fekszik, pedig máskor tök energikus szokott lenni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Az orvos megmondja. El kéne vinni.
2015. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Betegségtől. Állatorvos.
2015. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
valószinűleg férges
2015. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet férges mert kb 1 hete kapott gxógxszert... az állatorvoshoz elviszem holnap ha nem lesz jobban csak gondoltam valaki tudhatja hogy mi a baj...
2015. máj. 19. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Hat ezek a tunetek rengeteg betegseg elojelei lehetnek. Akar az is lehet h nem beteg csak megviselte a meleg, napszurast kapott stb. De ezt innen nem tudjuk megmondani csak talalgatunk, minel elobb orvos.!!! ;)
2015. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2015. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2 éves és ivartalanított kandúr
2015. máj. 20. 15:45
 8/9 állatimádó06 válasza:
Szia a mi cicànknak is ugyan ez volt a baja mi most alutasakos kaját adtunk neki kék eés csak azt eszi meg próbálkozz meg vele azóta nincs semmi baja
2015. jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Remélem, azóta már jól van a cicád, és nem pusztult el.

Amit leírtál számtalan betegség KOMOLY betegség is okozhatja, de lehet egy semmiség is.

Ha életről van szó, akkor ne ilyen oldalakon kérjél tanácsot, mert rengeteg buta, ostoba, és bunkó ember.

Ha látod, hogy beteg (nem evés, egész nap fekszik jól mutatja, hogy valami baj van) inkább vidd orvoshoz, mert jó eséllyel meg fogja tudni mondani, mi lehet a baj, vagy ha nem látható elsőre, ad neki valamit, ha erre nem javul, akkor jöhet a komolyabb kivizsgálás. A tapasztalatom az, hogy ha nem komoly a baj, akkor egy antibiotikumtól (vírus, fertőzés stb.) vitamintól hamar helyrejön - legtöbbször már pár órán belül sokkal jobban vannak. Nem érdemes várni, és nem érdemes távgyógyításban reménykedni hozzá nem értő emberektől interneten keresztül. Még ha valaki bele is trafálna a problémába, senki nem tudja otthon kezelni a macskáját, hacsak nem a szemét, orrát kell törölgetni egy kis kamillával.

Ez van. Sőt! Egy állatorvos sem tudja kezelni az állatot az interneten keresztül. És azt sem fogja tudni megmondani, mi baja, ha válaszol is csak tippelget, mert nem látja az állatot. És ez könnyedén az állat életébe kerülhet, az időhúzásról nem is beszélve.

Olyanok, mint a gyerekek, teljesen ránk vannak hagyatkozva. Tőlünk függ az életük!

Ha egy állat láthatóan sérült, vagy szenved azonnal el kell vinni orvoshoz. más esetekben lehet várni 1-2 napot, de nem többet, ha nem javul az állapota, mert ez is könnyen az életébe kerülhet. És nem tudom elképzelni, hogy ha valaki itt kérdez, segítséget vár - ami azt mutatja, hogy nem hagyja hidegen az állat szenvedése - végig tudná nézni a haldoklását.

Sajnos a mai napig sok a tudatlan ember, én is az voltam még 3 évvel ezelőtt. Olyan mocsokkal etettem, amit szégyellek még bevallani is, és ami még most is divattáp (whiskas, kitekat, boltok saját márkás termékei). De rájöttem, hogy az internet nem csak arra jó, hogy barátokkal cseverésszünk. Napokig olvasgattam mire van szüksége pl egy macskának, milyen tápok a JÓK, és azóta rá sem néztem ezekre.Olcsón és külföldről rendelem a minőségi tápokat, aminek pl cicánál 50-90%-a hús, ellenben a divattápok 4%!!!! százalékával, midenféle szerekkel telenyomva.

szóval tudom, hogy a mindenhol kapható divattápok nem jók, de még mindig jobb mint ha az állat nem kap semmit, vagy egy kis kenyeret tejjel, vízzel.

sokan persze ilyenkor azzal védekeznek, hogy az enyém évek óta ezt kapja és egészséges. Persze. Szerencsés. De majd jönnek a hiánybetegségek később.

az ember is sokáig bírja, majd csak később alakulnak ki a komolyabb betegségek, nem azonnal.

Elnézést, kicsit eltértem a témától.

Lent etetek kóbor cicákat, illetve mostanában már csak egyet. Animondát kap, jó táp. De egy ideje nem akart enni, amikor már két napja semmit nem evett, végső megoldásként (a cica kóbor, egy lezárt területen belül van, ahová nem tudok bejutni, ő persze ki tud, és jön is de megfogni nem lehet) szóval végső megoldásként vettem laktózmentes tejet. (a macskák többsége nem tudja lebontani a tejcukrot, és nem akartam még egy hasfájássaál hányással, hasmenéssel is szenvedtetni a már legyengült cicát, mert belehalhat)A laktózmentes tejet egy bögrében meglangyosítottam éppen csak hogy ne legyen hűtő hideg, és belekevertem egy Calo Pet nevű pasztát (állateleledels boltokban kaptó, rá van írva az adagolás) kicsit kevergetni kellett, hogy felolvadjon a tejben, de felolvad. Ezt vittem le a cicának. Nagyon szépen megette mint a kb két decit, és este is ezt kapta. Viszek le rendes kaját is (animonda baby konzervet, a cica kb 1 éves lehet), de a calo pet pasztás tejet azt mindig kap, reggel és este, mindig megissza, és két nap elteltével láttam rajta, hogy sokkal jobban van (még a rendes kaját sajnos nem eszi, de remélem majd fogja.

A Calo Pet pasztában MINDEN! benne van, amire szüksége van. Minden. Életben tartja az olyan állatot, aki valamiért egyáltalán nem eszik semmit. Bármibe bele lehet keverni, tejbe, vízbe, kajába. Vagy közvetlenül az állat szájába belekenni az ujjunkkal, vagy a lábára, ha lenyalja róla. (Ilyenkor mindig vigyázzunk, hogy az orrába véletlenül se kerüljön, mert a cicák az orrukon lélegeznek csak - ha már száján is vesz levegőt, akkor már baj van, és azonnal doki - hacsak nincs túl melege, persze ez is gond!)

Ez a paszta (ha egyáltalán nem eszik semmit 2-3 kiskanálnyi adag kell belőle! de rajta van az adagolás) étvágygerjesztő is , nagyon jó, életben tartja. De ha pár napon belül sem kezd el javulni, és enni az állat, orvoshoz kell vinni, mert akkor komolyabb a probléma (fog, ínybetegség pl leukozis..stb.)

Az a cica akinél ezt alkalmaztam, eszi a laktózmentes tejet minden nap kétszer, láthatóan jobban van.

Én úgy érzem, mivel ide jár enni felelőséggel tartozom érte, még akkor is, ha "megtartjuk a 3 lépés távolgot".:)

Nem azért mert sajnálom, hanem mert tisztelem az életét, az életet mindegy hogy ember vagy állat. Ugyan annyi joguk van hozzá, mint bárkinek.

2015. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!