Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam alomba a...

Hogyan szoktassam alomba a kinti (házi) macskát, ha haza szeretném vinni vidékről?

Figyelt kérdés
Kis cicáról van szó,tehát azzal nem lenne baj,hogy sokat volt kint,mert nem volt mit megszoknia a kint létben!!!
2010. febr. 25. 13:21
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat nem vinni hanem hozni vidékről!
2010. febr. 25. 13:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egészen egyszerű :) Kijelölsz az almos ládának egy fix helyet, beleteszed a cicát, fogod a mellső mancsát, megkapartatod vele az almot és hagyod, hadd menjen amerre akar. Valószínűleg máshova kezd majd üríteni, ekkor megfogod és beleteszed az alomba. Akár elvégezte már a dolgát, akár még folyamatban volt. A harmadik ilyen után rá fog jönni, hogy azért teszed bele az alomba, mert ott kéne mindezt csinálnia.

Garantáltan nagyon hamar rájön, nekünk sok macskánk volt utcáról, vidékről, kisebbek is meg nagyobbak is, és mindegyik megszokta egy hét alatt.

Sok szerencsét! :)

2010. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A cica szereti elásni a piszkát. Mivel a szőnyegbe, parkettába nem tud lyukat ásni, szívesebben fogja használni az almot. Előző válaszoló szépen leírta, hogyan csináld. :-) Sok sikert, menni fog!
2010. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Kösd láncra az alomhoz, maximum 2m legyen a lánc hossza, az almot pedig naponta cseréld. A mi magykánk így hamar az alomhoz szokott, kb. 2 hét alatt, ha ezután mégis odapiszkít más helyre, akkor újra láncold meg. Légy türelmes, ez a szoktatás nem egynapos munka.
2010. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Barbár. Macskát láncra... Pláne kölyökmacskát! Az aranyhalat meg pohárban tartod?
2010. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13:42 Remélem, csak viccelsz....:((
2010. febr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: a macska láncra kötését felejtsd el.

Az az igazság, hogy valószínű nem lesz sok dolgod vele.

Meg kell neki mutatni hol a wc-je és kész.Ültesd bele, kapargasd a lábával. Emlékezni fog rá. Nekem utcáról mentett cicám van, tehát a képlet ugyan az. Ő is megszokta hogy oda ürített ahova akart.

Első perctől alomtiszta.

Jó vastagon öntsd az almot, hogy legyen helye bekaparni.

De később úgyis megtapasztalod.

2010. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%

13:42-es vagyok

Csak vicceltem, mi sem vagyunk olyan barbárak, hogy láncra kössük, igazáből madzagot használtunk, vagy jó a szárítókötél is.

2010. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki legelőször válaszolt. Szerintem még a madzagra sincs szükség, tényleg 8-10 macskánk volt már házban, a legkülönbözőfélébb helyekről.
2010. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figyeld meg a cicádat, mikor kis- vagy nagydologhoz készülődik, akkor vidd az alomhoz és tedd bele. Ha kimászik, újból próbáld. Ha WC-znie kell, keresi a helyét, nyugtalan, esetleg forgolódik, kaparja a szőnyeget.
2010. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!