Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot ajánlotok...

Milyen macskatápot ajánlotok Friskies helyett ami olyan árban van kb?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyt hogy a whiskas,friskies,kit kat és társai szemetek,Friskies tápom mindjárt elfogyik és kéne majd venni valami minőségesebbet hasonló árban,melyiket vegyem?
2015. máj. 21. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
1%
Nem hinném hogy szemetek.. De ha nektek az elismert világmárka szemét, mert felsoroltad mind:) Akkor vegyél a patkányevőnek teszkós darált életfogytost! Kicsi méreginjekció utóízzel :)
2015. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
13%
Szia! Szerintem a whiskassal nincsen semmi baj, a mi cicáink csak azt eszik meg, ebből a sterile*t használjuk, mert herélt cicák. Nézz körül a zoofast oldalon, mi onnan rendelünk 14kg-os kiszerelésben. Kiló árban sokkal jobb és hónapokig elég bőven.
2015. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én csak úgy olvastam hogy szemét kevés a hústartalom meg tele van ízfokozókkal
2015. máj. 21. 10:57
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg nem jó tápok amiket felsoroltál. Vannak minőségi tápok Hills, Royal Canin.

Ez nekem azért túl sok, Purina ONE -nal(Ez középkategóriás táp) és magas húsértékü konzervvel etettem a cicám.

2015. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Első vagyok: a kutyám ettől lett allergiás: Royal Canin! Az állatorvosa "meg tiltotta" hogy egye! Mehet a lepontozás de te nagyon tré kajákat írtál :D Ezek max alternatívának jók..
2015. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem állatorvos ajánlotta a Smilla tápokat, az sem csúcsminőség, de egy közepes minőség, megfizethető áron, és a macskák is szeretik. 650ft/kiló áron lehet rendelni. zooplus.hu oldalon.

Ennél jobbak is vannak, de nagyon drágák. Azok persze a legjobbak, mert sok hús van bennük, és a macskáknak arra van szükség. A Whiskas félékben kb semmi hús nincs, ezért nem jók. Max akkor ha minden nap kapnak a macskáid nyers/főtt húst mellé.

2015. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jól olvastad, bár reklám tekintetében jól állnak ezek a tápok, beltartalomban már nagyon nem. Az összetevőket érdemes mindig elolvasni, amiben "hús és állati melléktermékek" van, az nem túl jó táp, illetve ami nem hússal, hanem gabonával kezdődik szintén nem.


A költségeket úgy tudod igazán kiszámolni, ha nem a kilónkénti árat nézed, hanem a napi adag árát. Érik meglepetések az embert, mert általában egy jobb tápból jóval kevesebbet kell adni, így arányaiban nem annyival drágább, mint gondolnád. És persze célszerű nagy kiszerelést venni.


A Purina One egy számmal jobb, mint a whiskas/stb, illetve a Porta 21 nekem nem annyira jött be, de árban whiskas kategória, összetételben viszont magasan felette van:

[link]

2015. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
"a Porta 21 nekem nem annyira jött be" itt a baj, hogy a válaszolók fogyasztják a tápokat és nem az állat. :D Szerintem a kérdésedben "leszólt" ételek mind1ike tökéletes megfelel a macskáknak nekik lett kifejlesztve blablabla. Nem kell túlvariálni, ha nem eszi azt úgy is megtudod, ha meg eszi akkor örülsz mint majom a farkának ennyi.
2015. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szemetek a tápok, amiket írtál. A Whiskasban meg ráadásul van egy olyan cucc is, ami "Whiskas-függővé" teszi a cicát, utána nem is eszik meg mást. Megnézed az összetételüket, ezeknek a szupermárketes tápoknak a hústartalma 4%, ami egy ragadozó állatnak igencsak gyér. Végigolvasod, a teszkós táptól elkezdve az összes ilyen borzalmas összetételű, egyik sem jobb a másiknál.


Amiket írtak, Royal Canin, Acana, Orenje, Hill's nagyon jó tápok, az, hogy valakinek a kutyája allergiás az RC-re, az nem azt jelenti, hogy a táp a rossz, hanem a kutya szervezete érzékeny. Fogadjunk, hogy a csirkés ízesítésű táptól volt allergiás reakció. Nagyon sok kutya, köztük az enyém is, allergiás a szárnyashúsra, nekem is RC-nél jött ki, viszont a bárányos RC-től semmi baja. Nem a tápra allergiásak, hanem valami összetevőre.

Viszont ezek a tápok drágábbak is.


Én találtam egy olyant, hogy Susa Catmix. Nem egy csúcskategóriás táp, de 4% helyett abban már van 30% hús, én állatorvosnál láttam, kimérve adja, 500 ft (!!!) kilója, azaz olcsóbb, mint a bolti szemetek, viszont csak 20 kilós kiszerelésben van, így nagyobb adagot kell egyszerre rendelni, vagy meg kell nézni, hátha adják valahol kimérve.

[link]

[link]

2015. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Függővé teszi a macskát? XD áá most besírtam! Ha ismernéd a természetüket, de nagyon nem ismered :D akkor tudnád ha pl: ingyom bingyom tálibe nevű tápot vennél neki 10 hónapon keresztül, akkor nem lenne hajlandó csak az ingyom binygom tálibe tápot megenni továbbra is.
2015. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!