Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban lakunk. Szerintetek...

Lakásban lakunk. Szerintetek mennyire elfogadott a lakásban a cica?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvason,hogy együtt is alszanak vele stb.Mi nem engedjük be a szobába,ha lehet.

Emelett terhes is vagyok.


2010. febr. 25. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is van macska. Családtag. Mellette 2 gyerek, kicsik. Semmi bajuk nem lett, sőt, ők is gondoskodnak Miss Szőrmókról.

Aki azt mondja, hogy nem jó, annak nincs macskája és/vagy gyereke.

2010. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát éépen van :) mert édespaám mondja,és nekik van macskájuk csak kertes házban.

Gondolom aggódik azért mondja,de én is cicákkal nöttem fel,és át is estem a toxon is.

2010. febr. 25. 16:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én külvárosi részen nőttem fel, ami szinte falunak számít és mindig voltak macskáink a ház körül. Most már külön lakom Pesten egy albérletben, ahol az alattunk lakóknak van egy kb. 1,5 éves cicája, gyakran bekéreckedett hozzánk is, megkedveltük, és elhatároztunk, hogy lesz saját kiscicánk.

Töki cica november óta lakik velünk és olyan, mintha a gyerekünk lenne :D

Nagyon jól elvan a lakásban, és nem is szándékozom kiengedni, mert a kinti cicák életbenmaradási esélyeit legtöbbször megrövidítik az autók, kutyák illetve egyéb veszélyforrások.

Sokszor benézek erre a fórumra, sok véleményt olvastam már. Összegezve, ha nem egérfogásra-"haszonállatnak" tartanál cicát, hanem hogy örömöt lelj benne te és a családod, akkor érdemes nem kiengedni a lakásból.

Ha ivartalanítod, akkor mégjobb, mert nem fogják annyira hajtani az ösztönei, hogy elkóboroljon és a lakást sem büdösíti a jelölgetéssel.

Amúgy nagyon tiszta állat, szeret bújni, puha, meleg és aranyos, ezért engedik sokan be az ágyukba.

(mondjuk éjszakára mi is kizárjuk a másik szobába, mert folyton bújik és nem hagy aludni :P )


Viszont!

Ha terhes vagy, akkor lehet, hogy máshogy kell kezelni ezt a szituációt. Valahol futólag azt olvastam, hogy terjeszthet olyan vírusokat, bacikat, amik a babára ill. anyára veszélyesek lehetnek. Ugyanakkor hallottam ellenérvekről is. Ennek utána kellene olvasnod és talán érdemes egy orvost is megkérdezni...


Mindenesetre én örülök, hogy benti a cicánk és nem kell izgulnom, hogy elkóborol vagy vmi történik vele. Emellett rengeteg vidámságot lop az életünkbe.


Gratula a babához! :-)

2010. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ezen a vizsgálaton már átestem! És minden oké!
2010. febr. 25. 16:55
 5/9 anonim ***** válasza:

:) mondd apukádnak, ne aggódjon :)

Semmi bajotok nem lesz.

A toxoplazmáról van szó, de azok esetében, akik soha az életben nem láttak macskát, csak először terhesen kerülnek vele kontaktusba. (és még ott is csak egy lehetőség) szóval pont akkor nem érdemes befogadni cicát.

Az alom takarítására kell odafigyelni, lehetőleg más végezze. de ha nem, az sem baj, csak nem szabad az ürülékhez érni. Amit úgysem teszünk.

2010. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valaki elfogadja, valaki nem. Nekem kettő cicám van a lakásban, ha gyerekeim lesznek, akkor sem lesz másképp.
2010. febr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Házban lakom, de a macskákat nem engedem ki, mert egy már felszívódott, nem szeretnék megint úgy járni. Mi ágyban alszunk velük, sőt az egyikőjük egy sziámi, mint tudjuk imádnivalóan gátlástalan, neki semmi sem szent, egyszerűen mindenlében kanál, az asztalhoz ő is odaül az egyik székre, vagy az ölünkbe, ha valamit ott csinálunk/eszünk. Belenéz a tányérba, a palacsintatészta keverésbe mindenbe.



Oltva vannak féregtelenítve, amióta az eszemet tudom homokoztam, csirkeetetőben szórtam a fejemre a tápot, macskáztam szóval a toxo se gond már, úgyhogy jó nekünk így együtt, semmi bajunk tőle. Nyilván a baba-készletbe nem nézhet bele, de hogy kitegyem, mert jön a gyerek, azt soha.


A gyerek jön később, ő születik bele ebbe a világba, ami olyan, amilyen, nem borítottam fel mindent miatta, ami nem indokolt. Gyerekzár a gyógyszeres fiókon, konnektor védők tök tudja, de hogy a macskát is eltávolítsam az vicc. Bár barántőm védőnője a cserepesvirágokat akarta barátnőmmel kidobatni, szóval én nem is foglalkozok ezekkel a beszólásokkal.

2010. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lakásba? Macska? Fúúúúj. xD

Ja és sztem terhes vagy XD

2010. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ez mire volt most jó okoska?
2010. febr. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!