Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szokták vágni, vagy vágatni a...

Szokták vágni, vagy vágatni a macskák körmét?

Figyelt kérdés
Két,lakásban tartott cicám van. Több kaparófájuk van, de csak az egyikre járnak, hiába szórtam be macskamentával a másikakat is. A meglevőjük már cafatokban van, így mostanában a szőnyeget és a kárpitot kezdték el kaparni. Valaki azt mondta, hogy ő szokta vágni a körmét a cicájának. Én nem merném, de ha kell,vagy lehet, akkor inkább elviszem orvoshoz, vagy kozmetikushoz.

2015. máj. 26. 05:32
 1/5 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%

lehet és szokták is, de vigyázva, hogy ne sértsd fel és ne vágd túl rövidre...


[link]


[link]

2015. máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos és kozmetikus is meg szokta csinálni, nem is olyan drágán, ha te még sosem vágtad, és nem is mutatták meg, ne is próbálkozz vele! Spec csipesz kell hozzá, majd megmutatják.

Amit még én javasolnék, nem tudom, megoldható-e, de nálunk bevált. Egyik ismerősömtől, aki fával fűt, kértem egy fatuskót. Nem túl nagy, olyan 30-40 centi magas, kb 15 centi átmérőjű. Lecsavaroztuk egy talpra, hogy el ne dőljön. Na azt imádják, soha egy kaparófát sem használtak olyan évezettel, mint a valódi, kérges fát. Nem is nagyon kopik, ha kopik is, kérek egy másik tuskót, és kicserélem. Fillérekből megvan, és nagyon szeretik, míg a bolti kaparófákat nem használták, sorra ajándékoztam el őket.

2015. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sima körömcsípővel le tudsz vágni a túl hosszú karmokból, nem bonyolult, de ha tartasz tőle, akkor tényleg jobb, ha először megmutatja állatorvos vagy kozmetikus.


Viszont a kaparást ez nem fogja megszüntetni. A fatuskó jó ötlet, vagy az enyémek a padlószőnyegből készített kaparót is szeretik.


Ha nálad az egyiket használják, a másikat nem, a leharcoltat kicserélném a másikra. Könnyen lehet, hogy a helyet nem szeretik, nem a kaparófát.

2015. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát nagyon köszönöm, sokat segítettetek! A körömvágást szakemberre bíznám, csak nem tudtam, hogy egyáltalán szokták-e? A fatuskó nekem is eszembe jutott már, de az erkélyre gondoltam, de ugye az nincs mindig "kéznél" nekik. A szőnyegpadló is szóba jöhet, majd nézek valahol maradékot, és ráragasztom egy régi kaparófára. A helycserét a meglévő kaparófákkal már kipróbáltam, de kitartottak a rongyos mellett...követték!:)
2015. máj. 27. 05:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg csak a házi macskáknak. De én átlagos,(nem házi) macskának egyszer levágtam a körmét.
2016. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!