Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerülnek kb. egy...

Mennyibe kerülnek kb. egy cica oltásai?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvos,hogy kettőt kell kapjon. Most négy hónapos,nem kapott ezelőtt még egyet sem. Mennyire számítsunk?

2015. máj. 29. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal több is kell kettőnél... Bár attól is függ, hogy csak lakásban él-e.

3-6 ezer/db, állatorvostól függ. Kérdezd meg a dokit nyugodtan, hogy mi mennyi.

2015. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lakásban tartott cica. Nem kijárós, ivartalanítása már megvolt. Nem tudtam megkérdezni a dokit, siettünk :( Azt sem tudom mit fog kapni.
2015. máj. 29. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált oltás fajtájától függ. Nekem kijárósok vannak, úgyhogy én adatom nekik a veszettség ellenit is, ennek 4000 ft darabja, első körben 2 kellett két hét különbséggel (alapimmunizásás), utána évente ismétlő. De veszettség ellenit benti cicáknak nem szoktak adni, hisz elég kicsi az esély, hogy egy veszett állat bejut mellé. :)

Ez mellé kapnak kombináltat, amiből van többféle is, ezt beszéld meg a dokival, hogy melyiket javasolja bent tartott cicának. Mindenképp olyant kérj, amiben van FeLV elleni is, talán az az egyik legveszélyesebb, ráadásul halálos, gyógyíthatatlan betegség, szobacicák is elkaphatják. Van olyan kombinált, amibe ez is be van építve, az jobban megéri, én olyant szoktam adatni, ami 5 betegség ellen véd, ez 7500 ft körül van, pontosan nem tudom mennyi, ebben bent van a FeLV is. Ezt is először 2 kell, 2 hét eltéréssel, aztán évente ismétlés. Vannak kisebb kombináltak is, azok olyan 3-6 ezer körül mozognak, attól függ, hány betegség ellen védenek. Plusz van külön csak FeLV elleni védőoltás is, ami szerintem nem éri meg, nálunk az 4500, mikor 7500-ért 5 betegség ellen kapja meg a cica, doki le is szokta beszélni arról az embereket.

Minden oltás alapimmunizálása 2 oltásból áll, oltástól függően 2-3 hét eltéréssel, utána pedig évente van ismétlő. Az árak orvosonként eltérőek lehetnek, de olyan 8-9 ezer forint körül szerintem mindenhol megáll a drágább kombinált ára is.

2015. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!! Nagyon aranyos vagy! :)
2015. máj. 29. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!