Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy a cicám ne...

Mit tegyek, hogy a cicám ne rágja össze az elektromos vezetékeket? Egyet már elrágott és majdnem megrázta az áram.

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Ráültethetnél egy magasabb feszültségű impulzust a hálózati szinuszra, így mint a vilanypásztor, csak megcsapja egy kicsit. Amúgy tedd védett helyre a vezetéket. Vagy huzasd ki a fogait.
2010. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Használhatsz leválasztó transzformátort is, így ha nem éri egyszerre a két szálat, akkor veszélytelen a hálózati fesz.
2010. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém is ezt csinálta, amikor kicsi volt. Én egyszerűen kihúztam a konnektorból mindent, amit épp nem használtunk, ha használtuk, akkor meg értelemszerűen ott is voltunk, és vigyáztunk, nehogy odamenjen hozzá. Ha meg végképp nem akarsz kikapcsolni valamit (pl. letöltesz a gépről), akkor meg becsukod annak a szobának az ajtaját, ahol az áram alatt lévő kütyü van.
2010. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Mi befújtuk a vezetéket szúnyogriasztóval, mert annak szörnyű az íze (kenhető rovarriasztók is hatásosak). Annyira keserű és borzalmas, hogy feléje se szagol többet :)
2010. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Fújj rá jó illatos dezodort, annak a szagát utálják. Parfümöt is fújhatsz rá, de az hamar elpárolog, és drágább is.
2010. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
El kell rejteni a vezetékeket, ez veszélyes, nemcsak a mcskára, tüzet os okozhat és lehet h nem lesz épp otthon senki.
2010. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az ikeában lehet venni kb 300ft-ért ilyen műanyag csövet, amibe beletuszkolhatod a vezetéket és kész a művelet. fel is lehet asszem csavarozni a falra. nézz körül nekünk is olyan van. amúgy még az is jó ha valahova felakasztasz neki egy zsinórt az ajtóra vagy egy szögre. rakhatsz rá valami egeret is a végére. garantáltan azt fogja választani.
2010. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én mindenhová kapcsolható hosszabbítót raktam amit lekapcsolok ha elmegyek otthonról (így a bedugott töltők, TV, set top box, router stb nem fogyasztja az áramot).


A megmaradó kábelek összefogására és védésére pedig tudom ajánlani a kábelspirált (mint pl ez: [link] Ebbe bele tudod csavarni a kábeleket ami nemcsak szépen rendezetten néz ki, de védi is azokat.

2010. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez mind jó, amit eddig tanácsoltak.Nekem is vannak cicáim.Be van kötve nálunk egy FI relé, ami a rágást nem akadályozza meg, de azt igen, hogy a cicát nem üti agyon az áram.A családnak is jó, mert bármi elektromos dolog meghibásodik,ez kikapcsolja rögtön az áramot.Most volt nálunk, hogy hirtelen áramszünet lett, az FI relé lekapcsolt. Kiderült, a mosógépünk zárlatos lett, ráz, de így senkinek nem lett baja.

Az sem jó, ha a cica mint állat egyedül van, mert játéklehetőséget keres folyton. Ha van mellette egy másik cica, együtt játszanak, birkóznak, stb.Kevésbé lesz kártékony. És sok játékot kell neki biztosítani, labdákat, lógó kötelet,bújkálódobozokat, és sok ötletes dolgot, amire terelődik a figyelme és energiája.

2010. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kölyköknél van ez a ,,Rágcsamánia", hidd el hogy könnyen le lehet szoktatni, ha veszel neki pl.: egy gumilabdát! Volt egy kutyám, aki szintén ezt csinálta, csak cipőkkel!
2010. márc. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!