Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a macskám...

Mit tegyek, ha a macskám megette a játék egér farkát?

Figyelt kérdés

Vettünk neki egy kis szőrös játékegeret. Rá volt írva a papírjára, hogy felügyelet mellett játszhat vele, és hogy ha szétjön, akkor ki kell dobni, nehogy lenyelje stb.

Imádta már mikor a csomagolásban meglátta. Nagyon jól játszik vele önállóan, rohangál vele, nyalogatja, rágcsálja stb. de persze mindig figyeltem rá közben. Egy pillanatra rohant ki vele a másik szobába, mire odaértem már nem volt meg a farka az egérnek. Nem találtam meg sehol és ezért feltételeztem, hogy megette. Figyeltem, hogy kakil-e, de minden rendben volt, játszott, aludt, evett stb. Egyszer volt a kakiban nagyobb szőrcsomó, lehet az volt az. Ez kb. 3-4 napja volt.

A probléma azzal van, hogy a szüleim vettek még egyet. Direkt szóltam, hogy ne adják neki oda felügyelet nélkül, vagy vegyék le a farkát, mielőtt odaadják stb. Erre mikor nem voltam itthon odaadták neki, és megette annak is a farkát...Nem tudom feldolgozni, miért nem értenek a szóból, és miért nem képesek felfogni, hogy nem kéne az életét veszélyeztetni szerencsétlen macskának? Ők is szeretik egyébként, de hihetetlenül felelőtlenek. Direkt könyörgök nekik, hogy ne engedjék az erkélyre (mert nincs háló, se rács), direkt kérem, hogy ne adjanak neki tiltólistás kaját (csokit és hasonlókat), direkt kérem hogy a kitárt ablakba ne tegye oda("dehát unatkozik ki akar nézni biztos a 10ikről"), ne engedje ki a lépcsőházba(egy németjuhász lakik közvetlen felettünk lazán tartva...), de csakazért se. Azt hinné az ember, hogy felnőttek, neveltek elvileg 2 gyereket akkor van némi felelősségtudatuk, de nincs. Mit tegyek? Várjak most is, hogy ki jön-e magától és hogy megy-e a kaksi? Mert persze az orvosi költségeket nem akarják fedezni, szóval csak okkal vihetem dokihoz (meg a kötelező oltások).



2015. jún. 4. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ha egy faroktól nem lett semmi baja a másiktól sem lesz, ennyire nem kell félteni a macskát, ha kiesne tizedikről azt is túlélne simán
2015. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
biztos, hogy megette? elég jól el tudnak tüntetni dolgokat
2015. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szülök már csak ilyenek. Tapasztaltam én is. Inkább konokok. Ha mondasz valamit csakazértsem.


Szerintem a faroktól nem lesz baja. Neünk szart már masnit is. (müszálasat) Azért jobb odafigyelni.:)

2015. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az elsőt nem láttuk, hogy megette, de a másodikat látták, hogy igen. :(

Remélem, hogy ez is simán át fog menni rajta, de azért aggódom... Nem is az, hogy elsőre megtörtént, de a másodikat meg lehetett volna előzni és csakazértsem...

2015. jún. 4. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg velük higgadtan elbeszélgetni. Te szereted ezt a macskát, gondolják el, mit éreznél, ha kiesne a 10.-ről, pláne irántuk mit éreznél ezek után. Kérd meg, hogy fogadják el a szabályaidat, akkor is, ha nem értenek valamivel egyet, mert ő a te cicád, a te felelősséged. Sokan nem képesek erre, őszintén szólva én sem értem, miért... Talán ha elégszer elmondod, lesz valami hatása.


Nem tudom, melyik fajta egérről van szó, ha ez a típus:

[link]

, akkor valószínűleg nem lesz semmi baja a kis bőrdarabtól.

2015. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 5-ös. :)

[link]

ilyen egér, tehát a farka egy bőrdarab és sok szőr rajta.

Pontosan azokat mondtam el nekik, amit te is írtál. Próbáltam szépen, könyörögve, csúnyán, fenyegetőzve, de esküszöm nem használ semmi... elkeserítő, hogy ilyenek :(

2015. jún. 4. 16:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ez már húzósabb, nagyobbnak tűnik, és elég sok a szőr rajta. De nyúlszőrnek látszik inkább, nem műanyag, nem? Az egereket megeszik szőröstül-bőröstül, így annyira nem idegen anyag, de ezek kezelt bőrök, nehezebben emészthetők, és ha a varráshoz használt cérnát is megette, az okozhat problémát. Esetleg felhívhatod az állatorvost, hogy adj-e neki szőroldó pasztát, vagy olajat, vagy valamit.
2015. jún. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmi baja nem lett, hála az égnek. Gondolom valahogy sikerült megemésztenie, mert azóta nem találkoztam vele sehol.
2015. jún. 19. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó :-)
2015. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!