Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicámnak szorulása van már...

Napocska1111 kérdése:

Kiscicámnak szorulása van már egyszerűen nem tudom mit tegyek! Volt már valakinek a cicájával ilyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 8 hetes kiscicám! Másfél hete szorulása lett akkor ettem meg élete első egerét azt hittem attól vettem paraffin olajat azzal keverem össze a szaftos cica kaját az állatorvos utasítására ugyanis egy hete elvittem akkor kapott szurit meg meghajtotta többször is fereghajtva van. Egész jól lett másnapra nagyvécézett is ttiszta boldog voltam hogy jól van erre anyám adott neki száraz cica tápot és megint az van neki... Három óóránként etetem a paraffinos cicakajaval de a fenekén úgy látom mintha a felső része fel lenne dagadva olyan mintha vizholyag lenne... Ma felhivtam az állatorvost azt mondta etessem tovább paraffinos kajával a fenekét meg babapopsi krémmel kenegessem. Ezt teszem de olyan bágyadt magától nem akar enni megint nem játszik :-( valaki segítsen?! állatorvoshoz csak hétfőn tudom vinni előre is köszönöm
2015. jún. 5. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én 8hetes macsekom sem akart kakilni, igaz nem ilyen hosszú ideig, csak 3-4 napig.

Mi vizes vattával törölgettük a fenekét, ez ingert idéz elő az ürítésre, plusz a kajájába sima étolajat tettünk.Igy meglett az eredmény.

Esetleg adjál neki több tejfőlt vagy ilyesmit, mi görög joghurtot adtunk, imádta.Persze csak amíg nem akart kakilni.

Amúgy sokat olvastam, kutattam a témában, és sok helyen írták, hogy normális az is ha csak 3 naponta kakil.


Viszont ha bágyadt, akkor nagyon lehet, hogy komoly székrekedése van, nem kellene várni az orvossal hétfőig, van hétvégén is rendelés.

2015. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha komoly székrekedése van, akkor nem szabad meghajtani a hasát, mert az csak ront a helyzeten. Én elgondolkodnék egy kisebb beöntésben, de tényleg csak finoman, hogy ne terhelje meg nagyon a már amúgy is feszes beleket, csak, hogy a széklet felszívjon egy kis nedvességet.
2015. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vidd el normális állatorvoshoz, aki meg is nézi, egy bélelzáródásba felnőtt állat is belehal záros határidőn belül, nem hogy egy 8 hetes kölyök. Az, hogy nem eszik, bágyadt, nagyon nem jó jel.


Budapesten hétvégén is sok rendelő nyitva van (nem ügyelet, nincs extra díj), nem tudom, merre laksz, de körül kell nézni, ott milyen lehetőségek vannak.

2015. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik és bágyadt, nem biztos, hogy megéri a hétfőt. Nézz körül, hol van a környéketeken állatorvosi ügyelet, és vidd be.
2015. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tejjel próbálkoztál? Általában meghajtja a cicákat.

Az állatorvosom egyébként Laevolac szirupot szokott javasolni, recept nélkül kapható, gyerekeknél szokták használni.

2015. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!