Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő múlva szülhet újra...

Mennyi idő múlva szülhet újra a cicám?

Figyelt kérdés
Egy hete fiallt a cicám, de sajnos meghalt a kiscicája ami született, lehetséges, hogy még a nyáron újra szüljön? Légyszi csak normális válaszokat adjatok

2015. jún. 6. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, ezért mielőbb ivartalaníttasd!Az, hogy halva született a cicája, egy figyelmeztető jel, lehet, hogy a következőnél az anyacica is meghal!És amúgy tegyük fel, hogy következőnek születik vagy 8 db élő kiscica...Mit csinálnál akkor velük?Ha csak nem akarod mindet megtartani, mindenképpen ivartalaníttasd, vagy ha nincs pénzed, zárd be a házba amíg tüzel...
2015. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igenn, idén akár még kétszer is szülhet. Pontosan ez miatt ivartalanítsd. A szülésbe akár bele is halhat, főleg ha most halott kölyke született. Párzásnál pedig meg is sérülhet, összeharapja néhány kandúr vagy kikaparják a szemét. Gondolom ez nem hiányzik. Ha szeretnél még egy kismacskát, akkor fogadj egyet örökbe, nagyon sok macska születik felelőtlenül, szóval nagy a választék.
2015. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, simán jöhet a nyáron még akár 2 alom is. Miután a kicsi megszületik, az anya szervezete arra áll rá, hogy a kicsit kb 2 hónapos koráig szoptassa, nevelje, ha azonban nincs kicsi, akkor újra ivarképes lesz, akár néhány napon belül is felveheti a kandúrt, 2 hónap múlva pedig ott a következő adag pici.

A pici halála nem biztos, hogy az anya egészségi állapotára nézve rossz előjel, főként, mivel csak egy született, gondolom az anya macska még nagyon fiatal, ezért is csak egy kölyök maradt meg benne, az sem volt életképes, a következőkben azonban valóban, akár 6-8 kiscica is születhet. Ivartalaníttassátok mielőbb a cicát! Rengeteg sérülés lehet a párzás során is, de ez mellett ott a rengeteg betegség, macska AIDS, FeLV, FLIP, amik gyógyíthatatlan betegségek, az állapot szinten tartása pedig borzalmasan költséges mutatvány. És minél többet vemhes a cica, annál nagyobb az esély a gennyes méhgyulladásra, emlődaganatra, amik szintén a halálos ítélettel egyenlőek, és akkor még nem beszéltünk a rengeteg élősködőről, parazitáról és az egyszerűbb, gyógyítható betegségekről, amiket ilyenkor tonnaszám kaphat el a cica.

2015. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen még viszonylag fiatal a cicám, egyébként nem halva született csak nagyon jóban vannak a kutyámmal és sajnos én pont vizsgázni voltam mikor szült és a kutyaólba fiallt, a kutyám pedig gondolom agyonnyomta szegény kiscicát :(
2015. jún. 6. 11:24
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Na, pont ezért ne szaporíts, hanem ivartalaníttatni kellene szegény macskát. Nem elég, hogy végigszenvedi a párzást, még a nagy nehezen világra hozott kölyke is elpusztul.
2015. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt már macskám, úgyhogy tudom, hogy ivartalaníttatni kell, az elöző cicám is volt, ezért nem is ez ügybe tettem fel a kérdést, hanem szeretnék mellé még egy macskát a saját almából, a testvéreinek is biztos helye lenne, nem hagynám, hogy terhes legyen ha nem tudnék a kicsiknek megfelelő gazdát találni! Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 6. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Szóval tudatosan kínzod? Gratulálok
2015. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kötvehiszem, hogy ez kínzás lenne, hogy szeretném ha lennének kismacskái, akkor a macskatenyésztők mind állatkínzók? És mint említettem ha ez az alom megszületik ivartalaníttatni szeretném. Szerintem az sokkal rosszabb lenne neki, ha szereznék mellé egy olyan macskát akivel esetleg hónpokig vagy évekig nem jönne ki jól és állandóan verekednének. Mellesleg ez nem egy olyan oldal ahol a vélemenyedet kell elmondanod, hanem ha szeretnél válaszolsz a kérdésre és továbblépsz.
2015. jún. 7. 08:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj nem csesztetlek, hanem felajánlok valamit. A környezetemben van 3 ember is akiknek most születtek kiscicái. Az egyik már szerzett nekik gazdit, de a másik kettő nem. 2 kiscica kandúr, a másik ismerősömét nem tudom. Írj rám privátba és szerzek neked macskát, teljesen INGYEN. Nekem is egyiküktől van, és nagyon jó választás volt. Az én kandúrom oltva, féregtelenítve, ivartalanítva és chipeltetve van, amik szintén segítenek, hogy egészséges maradjon és ne essen baja. Neked ezek közül elég a féregtelenítést és az ivartalanítást elvégeztetned a kiscicán és a mostani macsekodon is. Ha beoltatnád őt, annak is örülnék, de ha nem, azt is elfogadom. Nem tudhatom hogy állsz anyagilag. Mit szólsz?
2015. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!