Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor és milyen módon tudom a...

Mikor és milyen módon tudom a szobacicánkat kiszoktatni az udvarra?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kiszoktatni a szobacicánkat az udvarra, de nem tudom hogyan kezdjünk neki. Van egy kinti cicánk már és úgy szeretnénk, hogy a szobacicánk is ilyen legyen - tehát ha bekéredzkedik bejöhet, de ne legyen egész nap a lakásban. Mikor lehet ezt elkezdeni? Nincs már túl hideg neki ehhez éjjel? Gondolom a bentilét miat nem növesztett akkora bundát, így félek, ha kirakjuk, megfázik. illetve hogyan kezdjünk hozzá? Nem szeretném ha elveszne vagy elkóborolna. Van két kutyánk is, de ők jól kijönnek a cicákkal, bár őt nem nagyon ismerik.

Köszönöm a segítséget!


2010. febr. 27. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég nehéz dolog, ha már egyszer beszokott. A fordítottját is nehéz elérni, de ezt majdhogynem lehetetlen.
2010. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hosszú folyamat lesz. Először csak napközben engedd ki felügyelettel. MEg kell tanulnia az idegen zajokat, szagokat, ha egyből kiengeded az ismeretlenbe, úgy az életébe is kerülhet. Nem tudja, hogy a szomszéd kutya elől el kell futni, hogy az autók elé nem lehet kifeküdni...stb. Persze ők ösztönből cselekednek, de idegen helyzetben rutintalanok, ezért is kell "szoktatni" őket. Éjjelre azért ne engedd még ki, mert a bennti cica nem ereszt téli bundát, így még megfázhat.
2010. márc. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!