Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől bolhás a macskám?

Mitől bolhás a macskám?

Figyelt kérdés
3 hete kapott bolha elleni cseppet, aminek még 2 hétig hatnia kellene. (Fyprys) Ráadásul nem is találkozik más állattal, mert bent van. Napi 1-2 órát napozik a teraszon. Mégis ugrálnak rám a bolhák.

2015. jún. 7. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem járt le a szavatossága a bolhaírtónak?
2015. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem jart le a szavatossaga a keszitmenynek? Es annyit raktal ra amennyi elo van irva nem kevesebbet?
2015. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen az egész ampullát ráraktam, úgy ahogy az útmutatban volt. Aznap vettem, a szavatosságat nem néztem meg, gondoltam állatpatikaban csak nem adnak rosszat. Korábban mindig átvittem az állatorvoshoz és ő kezelte le.
2015. jún. 7. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam, a benti macskám (sziámi) aki egyátalán nem jár ki, bolhás lett, vettem neki Frontline cseppeket, ráraktam az egész ampullával még aznap, három nap múlva megfürdettem, bolhanyakörvet is kapott, és íme, vígan szaladgálnak benne a bolhák!
2015. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a bolha szeret megbújni az aljnövényzetben. ha melegvérű állatot észlel, ugranak rá. a macskabolha sajnos képes az emberbe is átmenni, tehát rizikós, de hasznos lehet a kézzel történő irtása is a bundából. sok cica szemmelláthatóan élveszi, van amelyik meg ilyen szándékkal megközelíthetetlen.

a szerekkel történő kezeléssel meg ha bizonytalan vagy, szerintem a legjobb állatorvos/patikus véleményét kikérni

2015. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!