Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Hogy kapjam el...

Mit csináljak? Hogy kapjam el a macskát?

Figyelt kérdés
A házunk udvarában van egy kis tető a garázst helyettesítendő. Azomban pár hónapja egy macska otthonra talált benne,ami nem is lenne baj, szeretem a cicákat, nekem is van. De nemrég észrettem hogy vemhes, és nem akarom hogy a padlásra ellje a cicáit. Hogy kapjam el? szívesen befogadnám, csak nem tudom elkapni! SOS!!

2015. jún. 7. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Próbáltad már valami jó, illatos macska kajával odacsalni. Egyébként ha sűrűn próbálod elkapni, akkor valószínűleg keres másik helyet a fialáshoz. Nem véletlenül szeretnek a leglehetetlenebb helyekre elbújni ilyenkor. :)


(Ja, igen! Ellés és fialás. Ami egy-két utódot hoz világra az ellik, ami többet az fial.)

2015. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mumin001 válasza:

Szerintem megszelídíteni próbáld finomságokkal,adj neki májat,sziri-szari állapotú takarót,vizes edényt.Hátha értékeli és kezes lesz,akkor elkaphatod,talán.Majd írj,mi lett,érdekel.

Másik alternatíva,hogy csak ellés után tudsz intézkedni.

2015. jún. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dörömbölj, csinálj zajt, hamar észreveszi hogy az nem jó hely a cicáinak
2015. jún. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Környékbeli menhelyen megkérdezheted, van-e csapdájuk, hátha kölcsönadják. Ha sos ivartalanítani szeretnéd, vagy biztos helyre tenni, sok más megoldás nincs sztem. A szelídítés időigényesebb, főleg, ha nem sokat találkozott emberrel korábban.


Viszont miután megszülettek a kicsik, jó eséllyel még bizalmatlanabb lesz az anya, és ha segíteni akarsz neki, keresheted az ide-oda költöztetett kölyköket, szóval jobb lenne hamarabb befogni.

2015. jún. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Próbálok neki mindenfélét adni, és mivel a tetőn lakik sokszor felteszem a cuccokat a tetőre. csak mivel nekem is kinti cicám van, és általába északa tűnik el a kaja vagy a víz, félek hogy esetleg a mi cicánk fogyasztotta el.. Félreértés ne essék, jól táplálom a cicát, csak reménykedem hogy a kóborcica eszi meg. És nem tudom hogy elleni fog vagy fialni, remélem elleni nem akarok sok kiscicát.. Próbáltam már mindenféle katát, játékot stb.. de még mindig nagyon vad.. Szerintetek az jó ötlet lenne hogyha ellés után a padlásról lehoznám a kicsiket, beleraknám őket valami puha macskakosárba, és teleraknám játékokkal? Hátha ott hagyja a kölyköket a mamacica, és egy kicsit megkedvel minket.?
2015. jún. 8. 14:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez jó ötlet. idegen macska, főleg fialáskor nem nagyon fog barátkozni. Ha meg elveszed a kölykeit, rosszabbat csinálsz mintha nem csinálnál semmit. Nem hülye állat az ... nem is véletlenül nézte ki azt a helyet. Ha nem tudod magadhoz édesgetni, de nem is világvége hogy odafial, akkor én hagynám, majd előjön ha nagyobbak lesznek a kölykök. Persze kajával lehet segíteni, de ha akkor is háborgatod, amikor már megvannak a kölykök, akkor tuti, hogy elhordja.


(A fialás és az ellés kérdésen pedig nem akarok lovagolni, de ez kb. olyan, mint aki keveri a merőkanalat a kávéskanállal. Persze én is kissé pontatlanul fogalmaztam.

Nem attól függ az elnevezés, hogy éppen mennyi az utód.

Ellés: amelyik állat jellemzően 1-2 utódot hoz világra (pl. juh, szarvasmarha)

fialás: amelyik állat jellemzően ennél többet (pl. kutya, macska, sertés)

2015. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazad van! Csak az a baj, hogy a macska szerintem nem olyan vad, kedves és aranyos, csak nagyon fél. A kicsiket meg azért akarom lehozni mert az a padlás eléggé rideg hely, nem tudom hogy milyen lenne ott egy kiscicának. A vadcica amugy mindig a kanapénkon fekszik az udvaron, de akkor elfut ha meglát :( De nagyon meg szeretném oldani a szitkót..
2015. jún. 9. 14:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne félj, ha az anyacica jónak ítéli meg, akkor ne aggódj, nem lesz baja a kicsiknek! :D
2015. jún. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azóta már kifejlett kiscicák lettek, édesek, ugrálnak, játszanak..... Édesek, a padláson laaknak, elvannak.. Remélem nem lesz terhes megint a mamacica, és azt is remélem hogy mind3 cica fiú, de elvagyok velük, elfogtam őket, cukorfalatok :)
2015. júl. 30. 15:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de épp aktuális akkor a következő vemhesülés, jobb lenne gyorsan ivartalaníttatni az anyukát.

Viszont örülök, hogy legalább a kicsiket sikerült elcsípni, szelídíteni, ez jó hír :-)

2015. júl. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!