Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszakértők, segítség,...

Macskaszakértők, segítség, mit tegyek? 9 hetes kandúr kiscica nevelésével kapcsolatban lenne egy-két kérdésem. Többi lent!

Figyelt kérdés

Na szóval, van egy 9 hetes kandúr cicám, egy hónapja van nálunk kb, és ő életem első cicája, előtte csak kutyám volt, szóval van még mit tanulnom a kezelésükkel kapcsolatban. :) A szobámban rendeztem be a dolgait, lásd játékok, etető-itató tál, valamint az alomtálca. Ahogy hozzánk került, már rögtön az alomba végezte a dolgát, de egy ideig csak a szobámban lakott, mert kutyánk is van, és míg tartott az összeszoktatás, nem igen engedtük ki. Pár hete már ez megváltozott, a kutyával nagyon jól elvannak, játszanak, kergetőznek stb. Csak az a baj, hogy a nappaliban elhelyezett szatyrok/táskák (nem tudjuk egyenlőre elrakni őket egyéb okok miatt) egy-két hete mindig áldozatul esnek, ugyanis a királyfi rájuk pisil vagy épp rájuk kakil. Nagyon bosszantó. Ha a szobámban van, nem történik ilyen baleset, de ha ki van engedve és rájön a mehetnék, nem visszamegy a szobámba és ott végzi el a dolgát, hanem a szatyrokon/táskákon (amikbe ruhák vannak...) szóval nagyon ciki. Mit lehetne csinálni ez ellen? Tudom, hogy macskáknál nem működnek a kutyáknál használatos büntetési módszerek, igyekszem nem is idegesen/agresszívan büntetni, már csináltam is neki "hülye vagy!" spray-t, avagy egy flakonba víz, és ha rosszat cisnál, spricc. Mondjuk ettől mindig lelkiismeret furdalásom van. Ha meg bezárom a szobába büntiből, hogy ne csináljon ilyeneket, akkor meg nyávog és hisztizik, hogy ki akar jönni...

Továbbá, néha elég durván játszik. A karmolásról már leszokott, de nagyokat harap játék közbe, ha ágyban fekszem, akkor van, hogy az arcomat támadja be, az meg nem éppen mókás, és hiába szólok rá erőteljesen meg rakom arrébb, tömök a mancsai közé valami játékot, megint csinálja, mert azt hiszi, jó poén.


Szóval ezek lennének a gondjaim. A nagyobb baj a random ide-oda piszkítás a nappaliban, utóbbit remélem, ki fogja nőni...


2015. jún. 8. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Azokat a dolgokat kidobtátok amire rápisilt/kakilt,és alaposan feltakarítottatok?Mert a cica megérzi,hogy hova végezte a dolgát egyszer,és utána mindig oda fog visszamenni.Nem lehetne egy cica almot tenni neki a szobádon kívül is?Mondjuk fürdőbe/wc-be?Nagyon korán lett elszakítva az anya cicától,nem tanulta meg a helyes viselkedést,azért ilyen kis agresszív.Ki fogja nőni.
2015. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kidobni ruhákat/táskákat nem dobtunk ki, de rögtön alaposan kimostuk őket, meg besikáltuk szagtalanítóval a táskák szövetét, szóval nem tudom. :/ A kinti alomra igen, már én is gondoltam, csak a kutya mindig odamegy és szagolja a szobámban is ugye, szóval necces..de ha más nem, tényleg ez lesz.

Ééés oké, köszi, remélem hamarosan benő a feje lágya a kis kamasz nyominak. :) A durva játék igazából a legkevésbé zavaró. Ma is adtam neki egy zacskót megy alumínium galacsint játék meg elterelés gyanánt, el se lehetett tőle venni. xD

2015. jún. 8. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem kandúrom van, de ö is elég makacs. A támadással az a helyzet, hogy egyszer amikor utánamentem(még kicsi Volt), felpúposodott és elkezdett fújni, akkor kapott egy nagy pofont. Késöbb, ha körömmel csinálta, akkor helyreigazítottam. (seggére csaptam) kb. 3 hónapos kora óta mindig utánam jön, hozzám ragaszkodik, és ha játszok vele jó nagyokat odacsap, de mindig köröm nélkül. Ha harap, akkor már csak akkor harap nagyot, ha már elég a játékból.


Pisálni nem pisál a szatyrokba, de ha nyitva van, beleugrik úgy mint a dobozokba. 3 éves, de bizonyos dolgokról nem lehet leszoktatni.

A csomagolóanyagokat Sem szabad elölhagyni, mert megrágja.

2015. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jol ertem, hogy 5 hetesen hoztatok el? Mert akkor jol bevasaroltatok, az a helyzet.

A ruhak dologra ami mukodhet, hogy egyszeruen nem engeditek a ruhak kozelebe sem - ha odamegy, maris spriceled le.


A durva verekedes ellen csak az segit, hogy ahogy bedurvul, abban a pillanatban rafujt, es otthagyod. Ahogy a testverei tennek, ha tul durva.

2015. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Jol ertem, hogy 5 hetesen hoztatok el? Mert akkor jol bevasaroltatok, az a helyzet. "


Ezt mire érted?

2015. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hetesen teljesen nincs szocializalva, nem tudja "hol a hatar" egy csomo viselkedes problemat visz magaval a felnott korara is. Sajnos ez nagyon altalanos a koran elvalasztott cicakra - nem veletlen, hogy normalis helyen nem is adnak gazdahoz 12 hetes alatt. Kell nekik a macskatarsasag.
2015. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam. A mienknél szerintem nem volt meg a 12 hét, sőt, lehet a 8 sem, mert sajnos akkor voltunk otthon amikor voltunk. De a gazda sem volt ott a szeren, mert ő már 4 hetesen el akarta volna passzolni őket, úgy kellett szólni hogy jövünk csak tartsa meg.


De nagyon jó, kicsit dilis cica lett. (lakásban tartott)

2015. jún. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6 hetes volt, mikor el lett választva a tesóitól meg az anyjától. Nekem azt mondta a "macska szakértő" ismerősöm, akinek a cicájának almából van a drága, hogy 6 hetes kortól a normális. Hát... sajnálom, hittem neki. :"D De igyekszem nevelni ezzel a fújásos módszerrel, néha beválik, néha nem.
2015. jún. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!