Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha nem...

Mit lehet tenni, ha nem akarja visszaadnia cicánkat? (lent)

Figyelt kérdés

Egy hete eltűnt a cicám (Alfonz), soha nem mászkált el több napra, csak éjszaka ment ki, de reggel már mindig itthon volt.

Körbekérdezgettem a szomszédokat, állatorvost, plakátoltam, stb.

Egy ismerősünk felhívott tegnap, hogy 2 utcával arrébb hasonló macskát látott. Sajnos nem az a cica volt, de az utcában 3 nő beszélgetett, nekik is elmeséltük a sztorit. Erre az egyik nő száján kicsúszott, hogy nála is van egy macska, de aztán meg elkezdte magyarázni, hogy csak 1 napja. Megmutattuk a képet, erre mondja, hogy nem is így néz ki, mert az a cica sovány, mondom Alfi is az, de az a macska hosszú, mondom Alfonz is az. :D , erre a nő barátnője mondta, hogy akkor mutassa meg nekünk, de a csaj mondta, hogy most nincs nála, éjszakára kijár, erre a bnője, hát akkor fogja meg, de szerinte nem lehet, mert az a macska félénk, csak akkor megy oda ha a nő másik 2 macskájával eszik, nappal meg kint napozik az udvarán. És mondta, hogy a feje is más, erre meg mondom, hogy Alfinak is kerekebb szeme van a valóságba, nyilván a vakutól összehúzta, de a nő mondta, hogy már 1 hete van nála, és biztos nem ő.

Na már most: a beszélgetés elején azt mondta, hogy 1 napja eteti, a végén meg hogy 1 hete. Hogy van ez? :D Meg a félénk és az idegen macskával evős-napozós sztori sem stimmel. Sőt egész beszélgetés alatt próbált ledumálni róla, meg kerülte a tekintetem, sunyított…

Odaadtuk neki a telefonszámunkat, hogy megjelenik a cica, csörgessen meg, eltette, de valószínűleg az első kukába kidobja, amilyen fejet vágott, a barátnője (aki tényleg jófej volt) meg ezek után mondta, hogy biztos Alfonz volt, sőt ki is csúszott a száján, hogy add vissza nekik.. Még ha nem is Alfonz volt, akkor is minek rejtegeti? Nem jobb lenne, ha nem kellene még egy éhes szájat etetnie? A legszebb az egészben, hogy abban az utcában, ahol az ismerősünk meg ez a nőszemély lakik, rengeteg kóbor macska van, akiket pont az ismerősünk etet, akkor miért nem foglalkozik azokkal is? Miért ezzel az eggyel? Egyáltalán, ő hogy jutott be hozzá, ha zárt minden, a többi macska miért nem jár be? Annyi itt a kérdés, bűzlik az egész.

És ma sem hívott. Mégis hogy tudnám megnézni, hogy egyáltalán a mi macskákról van szó, ha meg se akarja mutatni? Kérlek segítsetek!



2015. jún. 12. 18:13
 1/10 anonim válasza:
Szia! Ha az én macskám lenne, én ott várnék a nő háza előtt, amíg meg nem látom a cicát. Ha bebizonyosodik, hogy az enyém, felkapnám és már otthon is lennék. Vagy addig dörömbölnék az ajtaján míg meg nem mutatja. Mit képzel már ez a nő.
2015. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

van chip a cicádban? Ha nincs, bárkié lehet.

Kijáró naccsok amúgy is szoktak új otthont választani. ha valahol jobban érzik magukat, simán átköltöznek.

2015. jún. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dekkolsz a nő háza előtt és a meglátod, lecsapsz a macskádra. Mást nem nagyon tehetsz. (Gondolom, azonosító nincs rajta.)
2015. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy teljesen zárt az egész ház elől (egy társasházról van szó), nem látni be, tehát a cica sem tud kijönni, és mivel nem ő lakik egyedül ott, még a végén ránk hívják a rendőröket, ha dörömbölünk. Most azon gondolkodunk, hogy hogyan lehet bejutni az udvarba, hátha látunk valamit.

Ma beszéltem az ismerősömmel, és azt mondta, hogy ennek a nőnek az egyik macskáját is ő eteti, mert nem ad neki enni. Szóval megint kiderült, hogy kamus a nő, de nem értem miért ragaszkodik a cicámhoz, oké, hogy szép, de nem egy perzsa macska, egy egyszerű cirmos...

2015. jún. 12. 18:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs chipje. Nem volt rossz dolga itthon, mi rendesen etettük, lakásban volt külön fekhelye, és itt van a testvére is, aki azóta nagyon szomorú, mert teljesen össze vannak nőve, nagyon szeretik egymást, tehát önszántából nem akarhatott "elköltözni". Azt meg nem hiszem, hogy ez a csaj annyira elkényezteti, tekintve, hogy a saját macskájának sem ad enni...
2015. jún. 12. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:

ezért kell chip...

egyébként, meg kell kérni az egyik ott lakót, hogy engedjen be

2015. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszer hasonló képen jártam mint te .Váltig megvoltam győződve hogy a szomszéd utcában lévő asszony rejtegeti a macskám. Aztán a párom volt kaszálni a határban és sajnos megtalálta szegény cica holt testét.Valószínű hogy róka marta meg szegényemet.Utána úgy szégyelltem magam.Én evvel nem azt akarom mondani hogy te is úgy jártál mint anno én.Remélem hamar megtalálod a cicusod s jobban jársz mint mi.
2015. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Körbekérdeztük a helyi menhelyet is (akiket értesítenek, ha elhullott állatok találnak), de nem volt ilyen eset, mi is végigjártunk már minden utcát, állatorvost, de semmi.

És azért is gyanús ez a nő, mert rögtön kifogásokat talált ki, amint meglátta a képét. Most, ha nem ő az, akkor miért nem mutatja meg? Miért csak ezt az egyet fogadta be (mert ez ki is hangsúlyozta a legelején)? Amikor egy rakat cica van az utcában, és a barátnője is "elszólta magát", csak nem tudom, hogy ő konkrétan tudja-e, vagy ő is csak sejti.

Így belegondolva sajnos a chippel se lennénk előbbre, mert a fő probléma, hogy azt se engedi meg, hogy megnézzem, gondolom sejti, hogy akkor felkapnám, és vinném haza magammal.

Édesanyám már arra is gondolt, hogy lehet, hogy gyerekei vannak, akik megszerették, de akkor ezt miért lehet egyenesen a szemünkbe mondani? Legalább egyszer láthatnám, hogy megbizonyosodjak róla, hogy ő az, és jól van, mert ez a bizonytalanság idegőrlő, főleg így vizsgaidőszak közepén...

2015. jún. 13. 11:16
 9/10 anonim ***** válasza:
ha lenne chip, akkor lehetne értesíteni a hatóságokat...
2015. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam megosztom Veletek, hogy ma megkerült a cicám! :)

Elég 'csavaros' módon: édesanyám jött haza a szokásos útvonalán, ahol MINDENNAP, és ahogy reggel is, és meglátta Alfonzot egy bolt előtt! Az eladó azt mondta, hogy reggel 9 óta ott van, ő megetette, de zavart, és mindenkihez odamegy. Na már most, hogy került oda? Anyám 8:45-kor ment el ott, és még nem volt ott.... Amikor most hazajövet meglátta, rögtön felhívott, én meg rohantam. Egyelőre csak annyi látszik, hogy nagyon sovány, és zaklatott, nem csoda 3 hét után...

Nyilván a nő bepánikolt, hogy már az összes szomszédját körbekérdeztük (konkréten ma reggel is), hogy mi a helyzet, és hogy lehet bejutni az udvarba, és anyám azt is elmondta nekik, hogy ha véget ér a vizsgaidőszak, akkor én napestig ott ülök majd a háza előtt, amíg nem látom a cicát..

De legalább annyi esze lehetett volna ennek a hülyének, hogy a házunk elé vagy anyám munkahelye elé teszi ki, nem 2 utcával arrébb, esőben... Mert az nyilvánvaló,hogy a mai napig nem látták ott a cicát, és érdekes, hogy a nő munkahelyére vezető úton bukkant fel... Hetekig jártuk a várost utána kajtatva, és semmi, most meg hirtelen a semmiből felbukkan..

Az állatdokink is mondta, hogy elmebeteg a nő, és ne üldözzük, majd megnyugszik, megunja, és kiengedi.

De azért pont jó volt, hogy mi mentünk a szomszédok után, és "befenyítettük" ezt a bolond nőt, aki mellesleg alkoholista is, mint megtudtuk, az ilyentől nem szabad sokat várni..

Ezt csak azért mondtam el, hogy soha ne adjátok fel a reményt, mindig van esély rá, hogy előkerül az elveszett cica! :)

2015. jún. 23. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!