Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska eltartása mennyibe...

Egy macska eltartása mennyibe kerül havonta? És a felszerelés mennyi?

Figyelt kérdés
2015. jún. 13. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi kaja kb. 3-500 forint, macskaalom két-három naponta 500 forint, plusz az esetleges orvosi kiadások.
2015. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát oltások kaja wiskas ..... 8000 ft
2015. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mandy1408 ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Pl. kinti macska és etetik még sokan, esetleg ő is vadászik akkor magának, vagy benti lesz és csak tőled kap kaját.

Függ attól is, mennyire lesz beteges, ugyanis ha nem megfelelően van táplálva, idővel minden baja lesz, tapasztalt macskatartóként tudom, több mint 15 éve van macskám.

Plussz játékok, kaparó, macskahordó, valami alvóhely (félreeső részen, ahova elvonulhat) .... Ezek beszerzése egyszeri költség, persze ahogy amortizálódik, ezeket is lehet pótolni pár évente.

Viszont nagyon vigyázz azzal, amit az állatorvosoktól és a kereskedőktől hallasz! Iszonyat nagy biznisz ez, és sajnos szinte senkinek sem érdeke, hogy egészséges legyen az egyed (nem csak állatokra érvényes, viszont náluk annyival rosszabb a helyzet, hogy ránk vannak utalva és nem tudnak szólni, ha baj van, ergó későn kerül ki a dolog).

Nemrég tudtam meg, hogy nemcsak a maintream szar tápok ártalmasak az állatoknak (Whiskas, Kitekat, Friskies, Pedigre és az összes többi üzletben kapható olcsó szar), hanem a minőséginek mondott fressnapf-ban és társaiban kapható eledelek is, ugyanis nemcsak emberi, hanem állati fogyasztásra is alkalmatlan belsőségeket, vágóhídi nyesedéket és minden hulladékot, szó szerint a szart is beleteszik. Persze még mindig jobb, ha utóbbi helyről veszel kaját neki, hiszen ha nem érzékenyebb fajta, azzal leélhet talán egy életet normálisan....

Nekem nemrég javasoltak egy német eredetű tápot, a Natura Vetal-t, ami elvileg csak természetes, emberi fogyasztásra is alkalmas húsból és belsőségekből készül, érdemes rájuk nézni. Én most ezzel próbálkozom az én kanduramnál, mert eléggé tropára ment szegénykém szervezete a sok szartól, amivel eddig etettük (fiatal korában ugye ilyen Whiskas és társai, később a fressnapfos tápok, aztán kialakult nála allergia szinte mindenre, most már orrpolipja is lett szegénynek, nem műthető ráadásul).

Tehát én azt javaslom, ne csak a hagyományos orvosokkal és macskatartókkal, de alternatív állatgyógyászokkal is konzultálj, ha egészséges és boldog macskát szeretnél! Én csak az idén több mint 200ezret költöttem a drágámra, a rossz életmódból eredő mindenféle baja miatt és ez volt a legkevesebb - iszonyat stresszes időszak volt ez mindannyiunknak.

Szóval az étkeztetésére nagyon oda kell figyelni, a kecsketej még fontos lehet, fű és friss víz is mindig legyen neki.

És mivel a macska válogatós, ezért ki kell tapasztalni, mit hajlandó egyáltalán megenni, és sajnos mindig csak útközben derül ki, mennyibe is fog kerülni. Ezért kell ehhez az állatszeretet, mert sajnos akadhatnak kellemetlen meglepetések. Előre ezeket nem lehet tudni sosem.

2015. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 potyike ***** válasza:
valóban nagyon rosszak a kapható konzervek,egyiket másikat a macskám csak utálattal és kényszer miatt eszi meg.Azt nem tudom,hogy a nagyon drága konzervekkel mi a helyzet,azokat ugyanis nem tudom megvenni.Van olyan konzerv,amelyiket kihánnya,van olyan,amelyikből reggel eszik,este pedig nem kell neki,inkább éhen halna,annyira elkerüli.Ezért én magam készítek neki kaját,úgy,hogy vásárolok kb.1.5 kg belsőséget,vagy húst-vegyesen-és kuktába teszem,mellé 1 sárgarépát-1 kis kukorica,v.borsó konzervet és alaposan megfőzöm.Kinyitom a kuktát,hülés után és az egészet ledarálom,vagy lemixelem.Vissza a tűzre,majd ha forr,gabona-árpa-zab,lehet kapni vegyeset is-pehellyel besürítem,majd kisebb edényekbe-jénai,konzerv doboz-kiadagolom és hülés után irány a mélyhűtő.Ezt nem hánnya ki,megeszi,nem tartalmaz tartósítót,szóját,amit a macskák nem tudnak megemészteni.
2015. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!