Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy kan macskat veszek...

Ha egy kan macskat veszek mindenkeppen ki kell hereltetni ha nem tudom paroztatni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 13. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kandúrt veszel, honnan, minek és minek akarod pároztatni?

Ha tenyésztőtől veszed és ő nem látja alkalmasnak, akkor a szerződésben ki is köti a kötelező ivartalanítást. Ha pedig tenyészteni szeretnél vele, akkor a macsekhoz is kellenek papírok, szűrések, minősítések.


Ha kinti cica lesz, alap a herélés, mert elcsavarog és összeveri a többi kandúr. Ha benti akkor is érdemes ivartalanítani, mert el kezd jelölgetni és te sem akarod, hogy a lakásod macskahúgy szagú legyen.

2015. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat bizony nem :D koszi a valaszt :):)
2015. jún. 13. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Heréltetni nem KELL, de ajánlott. A miértet leírta az első :)

És nem mellesleg sok egészségügyi problémát is megelőzhetsz vele sőt, azt hallottam, hogy a kandúrok sokkal bújósabbak, ha nem teng bennük a tesztoszteron.

2015. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem jelenleg 2,5 éves kan brit shorthair cicám van. Tenyéztőtől vettem, törzskönyvezett. Csakis benti cica. Amikor pár hónapos volt, elvittük az állatorvoshoz, aki elmondta, hogy bizonyos cicafajtáknál érdemes várni az ívartalanítással, mert a macsak növekedése leáll ivartalanítás után. A brit , skót logófülű és Maine Coon cicáknál jobb várni, hogy teljesen kifejlődjenek, ami akár 2-4 éves koráig eltart. Mi nem ivartalanítottuk a cicánkat. Nincs vele gond. Gyönyörű macska lett, szép kerek fejjel, nem jelöl, nyugis, nincs elhízva. Bár apajelölt lehetne, de nem akarunk a párzással foglalkozni. Úgy döntöttünk, hogy amíg nem kezd jelölni addig maradhatnak a golyói...
2015. jún. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hehe ez cuki :D
2015. jún. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!