Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszaszökik a cicám a régi...

Visszaszökik a cicám a régi házhoz. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt elköltöztünk a szüleimtől (700 méter) , és vittük magunkkal a cicámat is. Ott Kinti-benti macska volt ezért szeretném ha ez továbbra is így lenne. Mindent úgy csináltam, ahogyan kell. Egy hónapig volt bezárva. Lassanként engedtem egyre hosszabb időre ki. Kb. 4 hónap után visszament anyukámékhoz. Érte mentem, kezdtünk mindent elölről. Utána ezt még 2x megcsinálta. Most megint ott van. Kértem anyukámat, hogy ne adjon neki enni, hátha a korgó gyomor hazahozza. A probléma az, hogy egy forgalmas főút van köztünk, és nagyon aggódok, hogy egyszer valami baja lesz. Otthagyni nem szeretném, mert édesanyámék is tervezik, hogy elköltöznek, és akkor ugyanott vagyunk, + a szüleim nem is szeretnék megtartani a cicát. Mit csináljak? Segítsetek!

2015. jún. 14. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan. NE kapjon ételt, ti pedig pár napig ínyencfalatokkal kényeztessétek. Az étel az egyik fő szempont a macskáknál, ha arról van szó, hogy melyik házhoz költözzenek. Ott, ahol finom a kaja.
2015. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk is volt egyszer, hogy a szomszéd macskája kezdetben csak néhányszor átjött, mindig raktunk ki neki ennivalót, és azután már jött, hogy megsimizhattuk, felvehettük az ölünkbe, rendszeresen etettük, és szinte teljesen átszokott hozzánk, és egész nap nálunk lógott. Kezdett bűntudatunk lenni, és akkor eldöntöttük, hogy többet nem foglalkozumnk vele, nem is simogatjuk, és akkor majd elmegy tőlünk. El is ment, mostanra már át se jön. Mond meg a szüleidnek, hogy csináljanak úgy, mint ha ott sem lenne
2015. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A vicc az, hogy a cicának elvileg semmi oka nincs ott lenni. Ennivaló szempontjából meg pláne, mert elég válogatós a szentem és a csirkenyakon meg egy pár fajta konzerven kívül nem igazán eszik meg mást. Azt nem tudom, hogy várjam meg amíg hazajön, vagy hozzam haza. Ebbe esetleg van ötleted?
2015. jún. 15. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!