Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van esélyem arra, hogy emlékez...

Van esélyem arra, hogy emlékezni fog rám a kiscica?

Figyelt kérdés

Pár hete fialt a macskám a fáskamrába, de onnan elhordta a kiscicákat. (A tavaly is olyan helyre vitte, hogy közel se lehetett menni és a cicák nagyon vadak lettek. Egy év kellett ahhoz meg megszoktassam az emberekkel és meg tudjam simogatni őket.)

Valamelyik délután megtaláltam az egyik kiscicáját az udvaron. Egész délután játszottam vele közben a tesóm végig az anyját kereste, de nem találta sehol. Este pedig nagy nehezen megetettem. Utána beraktam egy dobozba és elaludt...

Reggel megjelent az anyja és felvitte a padlásra (gondolom a testvéreihez).

Ha majd később lejön, emlékezni fog rám és nem fog félni? (Nem tudok felmenni a padlásra, hogy látogassam)

Csak normális válaszokat kérek. Előre is köszönöm!



2015. jún. 18. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
1 alkalom kevés, de majd pár hónaposan lejönnek maguktól akkor még meg tudod szelídíteni őket
2015. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán kicsit kezesebb lesz, de nagyobb az esélye, hogy kitörlődik neki az a délután. Mennyire vagy jóban az anyacicával? Ez az egésznek a lényege. Ha jóban vagytok, és biztonságban érzi magát melletted, igyekezni fog, hogy a közeledben fialhasson.


Nekem falun, házban tartott nőstény cicám volt, aztán édesanyám mivel utálta a tüzeléses hajcihőt, kiköltöztette az udvarra (ivartalanítás nem jöhetett szóba, leszögezte). A cica megszokta az udvart miután rájött, hogy hiába próbál beszökni, viszont mikor fialásra került a sor, csak arra lettem figyelmes, hogy a kandallónk fa tartó részéből mászik elő a macska, enyhén megfogyatkozva :D Beszökött, hogy a közelünkben, a házban fialhasson.

Csináltam neki egy kosarat a fás kamrában, ott etettem, oda vittem a kicsiket, és az anya cicával is ott foglalkoztam. Hozzá szokott.

2015. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából én jóba vagyok vele, de más emberktől nagyon fél és kerüli őket (főleg a kistesómat, meg a vendégeket). És ezért csak olyankor jön oda hozzám amikor egyedül vagyok...
2015. jún. 18. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Amint az anyacica lehozza őket, azonnal kezdj el velük foglalkozni. Annál hamarabb hozzászoknak. Amúgy tényleg az anyacicával való kapcsolat határozza meg a dolgot. Amikor az én macskáim fialtak, amikor hazajöttem és beléptem a kapun, szaladtak hozzám csillogó szemekkel eltűnt pocakkal nyávogva, hogy mutatnak valamit(nem egyszerre történt, évek teltek el közte, de eljátszották mind) a cica ment, követtem, néha hátranézett megvagyok e még, majd bemásztak egy lyukba, bokorba, ólba, és dorombolva mászott a babái közé. Majd nyávogott nagy örömmel, hogy mit szólok hozzá :D soha nem féltették tőlem a kicsiket, nyugodtan rámbízták. Ott fogdostam őket, még az anyu kajált, vagy mosdatta a többit.

De volt két kb másfél hónapos kiscica, akik betévedtek az udvarunkra. Nagyon vadak voltak, de kb másfél hét elteltével le sem álltak a dorombival. Minden nap vittem nekik kaját, vizet, megvártam még megeszik, majd leültem és félórát beszélgettem velük kb 3-4 m távolságból. Sokat jelent mennyit foglalkozol velük. Mellékesen mindig a vad cicák a leghálásabbak. :)

2015. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!