Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a súly kevés egy manine...

Ez a súly kevés egy manine coon-nak? Mekkora lesz így?

Figyelt kérdés

Van egy 9,5 hónapos nőstény maine coon cicám. Valamivel több, mint 6 hónapos korában lett ivartalanítva. Most 3,1 kg, a hosszát nem tudom, de szép, nyúlánk teste van.

Az orvos szerint rendben van a súlya.

Így várhatóan körülbelül mekkorára fog nőni?



2015. jún. 18. 16:47
 1/5 Katica71 ***** válasza:
Szia, valahol olvastam, hogy a mc-ok kb. 3 éves korukig nőnek, meg fejlődnek, úgyhogy ne félj szép nagy cicád lesz. Az öcséméknek is mc van, ő nemrég múlt 2 éves, és kb. 4 kg körül van a súlya. Nagyon hosszú, szerintem előbb megnyúlnak, s csak aztán telnek meg. A nőstények amúgy is kisebb termetűek.
2015. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy csak kb. 3 évesen lesz kifejlett, csak olvasni pár helyen, hogy mekkora mc-ja van ennek meg annak ennyi idősen, de akkor jó :)
2015. jún. 21. 22:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 11 hónapos a maine coon-om. Kandúr, nem ivartalaníttatom egy éves koráig direkt, mert valahol azt olvastam, hogy visszavesz a növekedéséből. Nem tudom igaz-e, de én várok egy éves koráig. Na a lényeg, hogy én rendszeresen mérem, most 6,7 kg. Az biztos, hogy a nőstények kisebbek és kevesebbet nyomnak. Én ezért akartam kandúrt, jó nagy macsekot. Szerintem biztos fog hízni a Tiéd is még 3 éves koráig.
2015. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szi.na13 válasza:

Nekem most 1 éves és 3 hónapos a Maine Coon-om. Nőstény. :) Én is várni akartam az ivartalanítással, de tüzelni kezdett 10 hónaposan és lépni kellett. A kaját biztosítjuk neki ami elő van írva, viszont mivel kertes házban lakunk egy zárt kifutót csináltunk neki, Kb 25-30 nm eset, és napi 3-4 órát kint van, ilyen időkben már csak napi 1-2-t és azt mondom sokat tesz a növekedésben és a fejlődésben, sőt az immunrendszere is erősebb. Most 1éves és 3hónapos ahogy írtam és 6kg :) A friss levegő neki is kell :) Attól mert drága cicáról van szó a túlságos féltést nem tartom jónak. Mivel nagy cica, helyigénye van. Szóval ha nem is kifutó, de ha figyeltek rá napi 30 percet vigyétek ki. Persze ha nem panelban laktok :) Nálunk az állatklinikán mondták hogy a nagyságát,és a súlyát nagyban köszönhetem a szabadnak is, az immunrendszeréről nem is beszélve :)

Elnézést ha hosszú voltam :)

2015. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyetértek a 4-es hozzászólóval. Nagy macska, kell a mozgástér neki. Mi háromszintes családi házban élünk, de csak este van bent. Szerencsére zárt az udvarunk, nekünk reggeltől-délutánig kint van a sima házi macskával együtt. Imád kint lenni, futkározni, vadászni. Nagyon ügyes vadász, megfog mindent. Egeret, békát, gilisztát, legyet, tényleg mindent, sajna még madarat is. A kutyával nagy barátságban van, rendesen bújnak egymáshoz.
2015. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!