Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most kerültek elő a kismacskái...

Most kerültek elő a kismacskáink 6-7 hetesek. A szomszédból másztak elő. Nagyon vadak még, de holnap már lenne is rájuk érdeklődő, de szinte lehetetlen megfogni őket. Hogy szeliditsem meg egy nap alatt? Lehetseges?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor még szopnak, amúgy sem ártana még pár hetet az anyukájuk mellett tartani őket, az alatt meg hozzászoknak az ember közelségéhez.
2015. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már szilárd ételt is elfogyasztanak,simán elrágják a kemény macskatápot is.
2015. jún. 23. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
8 hét a minimum amikor elválaszthatod őket. Addigra tanulnak meg mindent ami az élethez szükséges, de minél tovább tartod magadnál őket, annál inkább meg tudod majd szelídíteni a kicsiket. Ahhoz viszont idő és türelem kell. Egy nap alatt esélytelen.
2015. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédelmi törvény szerint 8 hetes korukig kötelező az anyjuk mellett tartani őket. Szóval legalább 2 heted még van.

De inkább 12 hetes korukban szokták leválasztani őket, addig még nagyon sok mindent tanulnak az anyjuktól és a testvéreiktől.

2015. jún. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezért nem jó, ha nem otthon, családi környezetben születnek a kiscicák. Gyerekkoromban volt olyan, amelyiket soha nem lehetett megfogni, felnőttként sem.

Valahogy próbáld őket befogni, és az anyjukkal együtt bevinni a házba, ahol emberek mellett lehetnek. Egy nap alatt persze nem fog menni, de még amúgy is korai odaadni őket, majd kb. 2 hét múlva, addigra talán sikerül őket megszelídíteni is.

2015. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

8 hét van a törvényben, de én 12 hetes korukig az anyjuktól nem venném el őket!Akkor könnyebben leválnak és addig kell hogy az anyjuk megtanítsa őket sok mindenre.Hamarabb ha elveszed, agresszívan fognak viszonyulni emberhez, másik macskához.

Én találtam már 3-szor is kidobott újszülött vagy 2-3 hetes vagy kb.6 hetes kiscicát.Felneveltem őket, és a többi cicával olyan durván játszanak, agresszívak hogy kiharapják őket, csúnyán támadják, stb.De nemcsak őet, minket is.Rám ugrik, és megharap, játékból persze, de nem jó.

A többi cicám, akik nagyobb korukban kerültek hozzám, szintén talált cicák, ezt nem csinálják.

Nem attól függ az elválasztás az anyjuktól, hogy tudnak-e már enni!Kegyetlenség is hamarabb elszakítani őket egymástól.Az anyamacska ekkor még szoptatja is, meg tanítgatja mindenfélére.

Amúgy hogy tartod az anyát, hogy észre sem veszed hogy cicái lesznek, vagy lettek?De ha tudtad hogy megfialt, miért nem kerested hogy hova?Könnyű megfigyelni, követni, figyelni kell az anyát, hova megy, ott vannak a kiscicák.6-7 hetes kiscicákat már régen etetned kellene a szopás mellé!Vagy így azt gondoltad, ha sorsukra hagyod őket, hátha elpusztulnak, valaki elviszi, szomszéd majd megoldja?Ez lelketlen hozzáállás.

Eleve minek hagyod hogy szaporodjon?Ivartalaníttatni kéne az anyát, minek a sok felesleges utód, ráadásul ilyen sorsra?Ez felelőtlenség.

Nekem volt olyan, hogy szomszéd nem etette macskáit, csak hagyta szaporodni, ezért átjártak hozzánk szerencsétlenek, és adtam nekik enni.Egyik a másik szomszédba fialt padlásra.Kb.5 hetesen szedtem őket össze,totál vadak voltak, idehoztam hozzánk anyával együtt, és tartottam őket a melléképületben, anya bejárt hozzájuk ablakon. Ez idő alatt mivel etettem őket, játszottam velük, teljesen megszelídültek, és találtam nekik gazdát.

Ha keresed és hazaviszed őket anyával együtt még 2-3-4 hetesen, akkor nincs ilyen gond, akkor még könnyű megfogni.

Úgy tudod megfogni, teszel ki tálkát,közel hozzájuk, bele finom kiscicakonzervet.Odamennek enni,és meg tudod fogni, egyesével, és anyával együtt hazaviszed, jó helyre teszed őket, és még tartod együtt a kis családot ha jót akarsz nekik 10-12 hetes korukig.

Ja és olyannak add őket oda, lehetőleg kettőt együtt, aki szereti és jól fogja tartani.

2018. júl. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!