Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves cicám az utóbbi 1...

9 éves cicám az utóbbi 1 hétben eddig 5x pisilt az ágyunkra. Hogyan tudom leszoktatni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Múlt héten felújítottuk a lakásunkat, a cicák amíg a szobát készítettük, ki voltak csukva a konyhába-fürdőbe, de nagyon sokat foglalkoztam velük, amit csak lehetett. Nagyon sokat nyávogott, de más baja nem volt. Szombat este kezdte a bepisilést(még szerencse, hogy van a lepedő alatt matracvédő), azóta szinte mindennap. Nem győzök mosni, most már fóliával takarjuk az ágyat, így csak az első "sikerült" be az is csak félig. Tudom, hogy bosszúból teszi, de mivel tudnám leállítani, azon kívül, hogy megmutattam neki mit tett, leszidtam, illetve szeretgetem, amennyit csak lehet. Köszönöm előre is.

2015. jún. 23. 22:14
 1/8 anonim válasza:
9%
Tévedésben élsz. A háziállat nem lakásba való, hanem az udvarra! Jómagam is undorodom a benti állattartástól. Mindent összeszőröznek, a (már elnézést) de szaros seggüket az ágyadra- kanapédra teszik, könnyen kárt okoznak, sok betegséget okozhatnak. /mind kutyák, mind macskák/ Egy igényes ember otthonában sosincs állat, mert nem fér össze az ember higiéniai elvárásaival. Ha bent tartod, meg is érdemled, hogy odapisiljen mindenhova! Te engeded neki, veled egy fedél alatt van. Ki kell rakni, pont. ~Egy felelősségteljes macskatulaj
2015. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a felújítás miatt zaklatott, akkor az el fog múlni, addig a fóliát az ágyon hagynám, és ha rajtakapom, akkor megfelelő helyre irányítanám a cicát (de utólag nem mutatnám neki a tetthelyet, fölösleges). Viszont lehet más is a háttérben, egy hólyaghurut pl, akár ilyesmi is kialakulhat a stressz miatt (vagy teljesen függetlenül).
2015. jún. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
1-essel kell egyetértenem.
2015. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom hol élsz, kedves első válaszoló. Az elmúlt 10000 évben állatokkal élünk, kb 5000 éve beengedjük őket a lakásunkba is. Ott élnek velünk, mert ez valakinek így jó. Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, minek ugatsz olyanba, ami nem tiszted? Te kívül tartod az állatot. Egyetértek veled, de emellett ez az ÉGEGYADTA VILÁGON SENKIT NEM ÉRDEKELT. Senkit. Szóval, ha véleményed van, és mondjuk az segítő (Ez itt fontos!) akkor várunk vissza, de ha nincs épkézláb hozzászólásod, húzz a pi.ába. Thx.


Kedves kérdező. A cicád valamire ki van akadva, és így jelzi nemtetszését. Valami az almával lesz, pl hogy áttetted valahová, ahol neki nem tetszik, vagy nem cseréled. Általában egy azon időben pipilnek oda valahová, szóval figyeld őt... bár ő is figyel téged, és figyeli, mikor nem nézel oda. De el tudod kapni, ha "félgugol", és elfátyolosodik a tekintete, akkor abból pisi lesz, kapd fel és futás. Keresd az okot, ami miatt "szivat a cica"!!!

2015. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

2-essel értek egyet.

1-es válaszolónak üzenném, hogy egy felelősségteljes macskatartó tudja, hogy a kinti macskatartás veszélyes a macska számára pl.: mérgezés, éles tárgyak, csapdák, úttest, állatkínzók stb.

Nem bosszúból csinálja, hanem azért, mert megbolygattátok a kis világát a felújítással, meg a megszokott rendszerét. Megzavarhatja az is, ha megpiszkáltátok az alom helyét pl.: máshova került. De lehet, hogy eleve a változás frusztrálja. Szerintem vissza fog állni, de nyilván segít, ha rajta kapod, akkor az alomhoz irányítod. Ennek ellenére, nem árt az orvossal is letisztázni, hogy nincs-e egyéb betegség a háttérben, de nem tartom valószínűnek.

2015. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Uccsó válaszoló, te egy nagyon idióta egyén lehetsz! "Az elmúlt 10000 évben állatokkal élünk" Ez így van, nekem pont ezért van egy macskám! "5000 éve beengedjük őket a lakásunkba is " Naja, meg a francokat! Az állat segíti az embert, de az állatnak kint a helye! Pontosan ezért, amit a kérdező kiírt. És fogalmazhattál volna kulturáltabban is, nem úgy mint egy nyóckerből szalajtott zsebmetsző! Azt honnan veszed, hogy a te véleményed érdemben többet jelentett volna? Mi ebben a ráció? Kicsit fogd vissza magad ember.
2015. jún. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
5-ös: Igen, valóban veszélyesebb, de neki az a természetes élőhely. Mint amikor te kimész a városba, simán elüthet egy autó, leszúrhatnak, fura nemi beállítottságú egyének beléd rakhatnak ezt-azt,beléd csaphat a villám stb. Ez mind benne van a pakliban. Nekem is volt egy macskám, 6évig volt velem, de egy autó elcsapta a házunk előtt. Megsirattam, eltemettem, ültettem neki egy kis fát (amit a mai napig ápolok! ) és nincs lelkiismeretfurdalásom, amiért ez történt vele. Egyszer mindenkit elér a halál valahogy, ezt el kell fogadni.
2015. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. A kioktatásra nem volt szükség, nem tudhatod, miért kaptam a cicákat, de elég súlyos okom volt, és nem tudhatod, miért tartom bent őket, elég súlyos okom van. Most aggódom az egyikért, mint anya a gyerekéért. Elviszem orvoshoz, és nem fogom kiengedni, hiteles források szerint a lakásban tartott macskák átlag 14-20 évig élnek, kertben tartott társaik átlag 5. Összefoglalva, irány a doki, és szeretjük őket tovább, úgy és ott ahol vannak.
2015. jún. 24. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!