Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lakásban?

Macska lakásban?

Figyelt kérdés
sziasztok, születtek kiscicáink, és az egyiket már odaígértem valakinek, aki nagyon lelkesedik érte. de most kiderült, hogy csak lakása van meg egy erkélye. nagyon szeretem a cicát és nem szeretném, ha szenvedne. akinek van tapasztalata, mit szóltok ehhez, szabad macskát lakásba engedni?

2015. jún. 24. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokkal biztonságosabb neki lakásban. Fontos, hogy gazdija eleget foglalkozzon vele, napota játszanak, hogy a macska eleget mozogjon, hiszen vadászni nyilván nem fog, szüksége lesz kaparófára, és valamire a szőrgolyók ellen(vagy jutalomfalatra, vagy egy cserép macskafűre). Ha ezeket megkapja, boldog és teljes élete lesz lakásban is.
2015. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez attól függ, hogy az illető mennyit tudna foglalkozni a cicával

a lakásban legyenek neki játékok, kaparófa, mászási lehetőségek

de arra is megkérheted, hogy vegyen neki hámot és néha vigye le egy kicsit a szabadba sétálni

én már talákoztam lakásban tartott cicával és nem tűnt boldogtalannak

ha megbízható személyről van szó és biztos vagy benne, hogy megfelelően fog róla gondoskodni, akkor szerintem add oda neki

még mindig jobb ha egy felelősségteljes embernek adod lakásba, mint egy felelőtlenhez kertesházba :)

2015. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

egyébként tényleg biztonságosabb neki lakásban

a mi kinti cicáinkat autó ütötte el, betegségeket szedtek össze, és elkóboroltak, valamelyik vissza sem jött :(

2015. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mysticista ***** válasza:
100%
lakásban tartott macska átlag életkora 12-15 év. kintié 3. ez már önmagában sokat mond. a másik dolog: a macska ha lakásban él az nem börtön neki, mivel az lesz a territóriuma, ezáltal a természetes környezete (nem fog neki hiányozni a kinti terület). a legjobb dolog amit tehetsz egy macskával, hogy lakásban tartod. - állatfanatikus, állatvédő, állatmenhely támogató.
2015. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Én sivatagi rókát tartok kiskorától kezdve házban és tökéletesen elvan, szóval egy macskának se lesz gond!


(Engedély megvan + külföldi ellenőrzött tenyésztőtől vásárolt kisállat, ezt csak azért írom le, mert a magyar ember szereti más dolgába ütni az orrát és feljelentéssel fenyegetőzni)

2015. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

15 éve vagyok macskás és CSAK lakásban volt eddig. Sőt, első macskám egy kis lyukban, szobakonyhában lakott négyünkkel.


Ivartalanítani kell és nem lesz igénye elmászkálni. Amennyiben megvan neki a megfelelő játékidő, akkor ki fogja magát rohangálni hidd el. Sokkal jobb neki lakásban, mint kiengedve a mocsokba. ki tudja kikkel és mikkel érintkezik. Soha nem engedném ki.

2015. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mysticista!

Nekem kinti cicáim vannak, a nőstény 10 éves elmúlt, a kandúr most 6 éves.

Ivartalanított mindkettő, és jó tápot kapnak.

Teljesen egészségesek! :)


megfelelő törődés mellett a macska kint is, bent is elvan.

2015. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most le leszek pontozva, de szerintem jobb kint a cicának. Az enyémek 8 évesek de mamáéknál mind 10-15 évig élt legalább.

Normális helyen élünk, a szomszédok nem mérgezik az egereket mert tudják, hogy a cicák elfogják.Kis forgalmú út, csak a lakók közlekednek az úttesten vagy vendégeik és kis utca, felgyorsítani sem nagyon lehet. Kutyáktól fél a macska, kutyás kertekbe nem megy be.Kapnak féregtelenítést, jól megvannak kint.

Én se szívesen adnám oda a kiscicáimat panel lakásba. Bár tény, hogy inkább legyen panelban mint a főút mellett kertes házban.Az olyat nagyon elítélem, a szívem szakad meg amikor látom az elütött jószágokat az úton.Szóval ha választani kell akkor már inkább a panel, de akkor ha bizotsítva van, pl ablakon rács, erkélyen sincsenek kis rések ahol kibújhat a cica.

Szóval te tudod, ha macskabiztos a lakás akkor add nekik oda nyugodtan.

De énis csak szerető gondoskodó gazdikhoz adom

2015. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mysticista ***** válasza:
persze elélne kint is, az ember miatt ilyen rövid az átlagéletkor sajnos. méreg, vidravas, kispuska, autó, stb. valamiért sokan szeretnek macskákat gyilkolni.
2015. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a sok kedves, segítőkész választ!
2015. jún. 24. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!