Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért bánt és terrorizál...

Miért bánt és terrorizál minden állatot a macskám?

Figyelt kérdés
Egy kinti-benti ivartalanított kandúrom van. Nappal néhány órát kint van és ezidő alatt szabályosan terrorban tartja a környék összes állatát. A héten minden nap megfogott egy madarat és megölte őket. Pár napja a kerti tavat vette célba, ma majdnem beleesett a vízbe, miközben a halakat piszkálta. Folyton a kerítésnél mászkál, ami mögött a szomszéd háza van egy argentín doggal. Állandóan hergeli szerencsétlent. Ott mászkál és fúj rá, leül a kerítés elé és nézi, körbe-körbe forgolódik, mert tudja, hogy a kutya ettől majd megőrül. A másik oldalunkon lévő szomszédnak pedig van egy ivartalanított, nagyon öreg macskája, azt is állandóan piszkálja. Ez a macska általában a kerítésnél alszik, az enyém pedig a mancsával piszkálja és fúj rá. Ha odébb megy, akkor meg követi, ráugrik, stb. Az utcánkban néhány ember kutyát szokott sétáltatni. Amikor a kerítésünk elé érnek, a macskám már ott várja őket és a kerítésen belül provokálja a kutyákat, azzal, hogy követi őket és fúj rájuk. Ilyenkor a kutyákat alig tudják a gazdáik elhúzni a kerítéstől. Ha nekiugranak a kerítésnek, sem szalad el a macska, folytatja tovább, tudja, hogy úgysem tudják elkapni Ha rászólok, akkor oda jön és szót fogad, egy ideig. Amint eltűntem a láthatárról ismét célba vesz egy állatot. A gyerekeket is utálja, de őket szerencsére nem bántja, csak elszalad előlük. Mit csináljak vele? Bent nem tudom egész nap tartani, mert kikéreckedik és nyávog ha nem engedem ki.

2015. jún. 25. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
te tudod én nem engedném ki. előbb utóbb megmérgesedik valamelyik kutya és megjárja
2015. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ivartalanitott macska is territorialis marad, csak nem elet halal kerdes nala. Sztem par napig zard be, lehet nagyon felti a teruletet. Idegesnek tunik, vannak nyugtato illatanyagok, neha fujj neki
2015. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ivartalanított macska ide vagy oda, minden cicában benne van a vadászösztön. Az sajnos természetes, ha eléggé sűrűn kap el madarakat vagy halássza ki a halakat a tóból. Neki az élvezetet jelent, amikor megfoghatja őket, még ha nem is eszi meg. Amit meg a kutyákkal csinál és a más macskákkal hát ha nem tudod bent tartani, akkor kint nem veheted rá, hogy hagyja abba. Biztonsági szempontból valahogy le kellene szoktatni, nehogy egyszer valahogy elérje a kutya vagy a szomszédoknak legyen elegük. De szerintem olyan rosszat nem csinál, ha csak piszkálódik más állatokkal.Már mint nem bántja őket vagy olyasmi :)

Talán még az is beválhat, ha pl.néha játszanál vele, amivel levezetheti a felesleges energiáját. Bármi ami érdekli gomolyag vagy labda egyéb cicajáték, amivel jól kifutkározza magát illetve cicamentát is, hogy nyugodtabb legyen és hátha kevesebb időt szán a közeli állatok terrorizálására :D

Szerintem egy próbát megér.

2015. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit territoriális, de amúgy normális, életerős és igen okos macska, aki láthatóan szereti az aktív szórakozást.
2015. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!