Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ül bele a cicám a saját...

Miért ül bele a cicám a saját ürülékébe, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Nos pár napja hoztam haza egy kiscicát, már elmúlt 1 hónapos. Van viszont egy probléma: miután elvégzi a dolgát először beleül, és csak utána kapirgálja be. De tiszta olyan lesz a szőre, és hát nem egy kellemes dolog. Fürdetni meg nem fürdethetem minden wc-zése után, nem is egészséges, és eleve a macskáknak saját maguknak kell tisztogatniuk, és ha én mindig megfürdetem soha nem fogja ezt megtanulni. Valami ötlet hogyan szoktassam le erről?

2015. jún. 25. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
azért, mert nem érzi jól magát, nem érzi biztonságban magát, depressziós, ezért csak akkor nyugodt, ha a saját szagában lehet.
2015. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az lehetetlen, ugyanis nagyon bátran mozog, sokat játszik, és én is rengeteget törődöm vele :)
2015. jún. 25. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez szar helyzet...
2015. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szó szerint.. :/
2015. jún. 25. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak egy rossz szokás

próbáld ki hogy ha látod hogy elvégezte a dolgát akkor menj oda hozzá és csalogasd arrébb jutalomfalattal

egy idő után leszokik róla

de fura, ilyet még nem is hallotam :S

2015. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
megpróbálom, köszönöm :)
2015. jún. 25. 22:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapos macska még nagyon kicsi, még nem várhatod el tőle, hogy minden hibátlanul működjön. Azért nem nem kaparja el, mert nem tudja, hogy el kell kaparni. Már egyáltalán az is jó, hogy az alomba végzi a dolgát. Mutasd meg neki, hogy el kell kaparni. Legyél ott vele, amikor végzett, kapard el, hogy lássa mit csinálsz. Így tanulja meg az anyamacskától is.
2015. jún. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1 hónapos cicának még bőven az anyja mellett volna a helye, aki letisztogatja. Most ez a te feladatot, nedves ronggyal csináld. Még túl kicsi ahhoz, hogy magát tisztítsa.

10-12 hetesen kellett volna elválasztani az anyjától, akkor nem lenne ilyen problémátok. Addigra megtanulja az anyjától a mosakodást, meg mindent amit kell.

2015. jún. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a probléma, hogy nem kaparja el, hanem hogy előtte beleül. >< A mosakodással sincs problémája azt is tudja, hogyan kell. Egyébként ma már végre nem ült bele. ^^ Büszke vagyok rá :3 Köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 27. 15:24
 10/10 anonim ***** válasza:
De direkt beleül? Nem lehet, hogy csak véletlenül? Hosszú a szőre, nem kapar magának lyukat vagy elfárad a végére?
2015. jún. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!