Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a cicám?

Miért viselkedik így a cicám?

Figyelt kérdés

A macskám márc. 10-én született, alig 3 és fél hónapos. Ő az első cicám, azonban nyáron a nyaralás alatt jött a családdal a rokonsághoz. Már egy és fél hete vagyunk itt, látszólag nem viselte meg az új hely, a macska eddig úgy viselkedett, mint mindig. Játszott, folyton kimászkált, illetve a szomszédban lévő macskával játszott, aki egy éves kis kandúr, akit látott már állatorvos. Mivel a cicám benti cica, oltott, és nincs társa, nem nagyon találkozott még más cicákkal, azonban így egy és fél hét után furcsán kezdett viselkedni. A bak macska jelenleg az utcában lévő nőstényeket hajtja, és, mivel az enyém is nőstény, féltettük is őket, de mondván, a cica még kicsike, nem történhet semmi, hagytuk őket, hadd játszadozzanak. Mostanra, amikor épp nem alszik, éktelen nyávogással menne ki, ha kiengedjük, pedig folyton csábítgatja a kandúrt. A tegnapi napon úgy szedtem le a a kandúrt a cicámról. Sokat olvasgattam utána, hogy a nőstény macskák csak 6-8 hónaposan válnak ivaréretté, és mivel ő nem fajtiszta, csak egy kis európai rövidszőrű cicus, így majd a születési éve utáni januárban lesz termékeny. Mi nem terveztük ezt megvárni, 4 hét múlva, ha hazaértünk, gondoltuk ráér az ivartalanítás, de egyre több olyan dolgot olvastam, hogy 4 hónaposan is lehet akár terhes a cica, és megijedtem. A legfeltűnőbb, hogy amint meglátja a kandúrt, a lábait behajlítva, a fenekét kitolva, a farkát oldalra csapva, remegő lábakkal, furcsa nyávogással illegeti magát, ha valaki a nyakához ér (ahogy a kandúr szokta), azonnal kitolja a fenekét.

Amint nem látja kandúrt, vagy bejön a házba, normálisan viselkedik.

A kérdésem az lenne, ez vajon normális-e ez, érdemes most elvinni ivartalanítani, vagy ráér még? Van esetleg bármi magyarázat a viselkedésére, esetleg bármi negatív következménye lehet a dolognak?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. jún. 27. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha alapból benti cica akkor nem kéne egy idegen helyen kiengedni a kertbe, max hámon vagy ha ott vagy vele
2015. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ott vagyok vele mindig a kertbe! Hámon pedig igen sokszor, naponta kétszer is akár kivisszük a kertbe otthon. Itt pedig elkerített kert van, sehol nem tud kimenni. :))
2015. jún. 27. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát amit leírsz, az bizony ivarzás. 4 hét múlva jó eséllyel már félidős lesz, jobb lenne azt nem megvárni (lehet végig ivartalanítani, de hát minél nagyobbak az embriók, annál rosszabb az a macskának is, gazdának-állatorvosnak érzelmileg is).


Olyan kert nem nagyon van, ahonnan nem tud kimenni macska. Az előző válaszolóval egyetértek, nem volt túl jó ötlet kiengedni nyaraláskor a benti cicát, ha nem is csavarog el, egy jó kis aidst most simán összeszedhet.

2015. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kora még nem indokolná, de amit leírsz, az eléggé tüzelésnek néz ki. Ettől függetlenül persze lehet, hogy csak a tüzelő magatartást hozza, de még nem termékenyül a kora miatt...

Mindenesetre vidd el dokihoz, ha hazaérsz, bár ha esetleg vemhesül, a szoptatás végéig nem fogja tudni ivartalanítani.

2015. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, igazából a másik cica, már egy ideszokott kandúr, aki ugyanúgy járt már állatorvosnál, pár nappal azelőtt, mielőtt ideérkeztünk. Köszönöm a választ, elvisszük állatorvoshoz ivartalanítani. :( Nem gondoltam volna, hogy ilyen fiatalon ilyesmi történhet vele.
2015. jún. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!