Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most hoztam el egy kismacskát....

Most hoztam el egy kismacskát. Mi a teendő vele?

Figyelt kérdés
Tartozékok, étel, minden meg van. De folyton csak sír. Ha nem lát a közelben akkor a legjobban. Szerintem alig lehet több 1-2 hónaposnál. Valaki kirakta egy dobozba én meg elhoztam. Tejet raktam ki neki meg vizet is de nem iszik. Vettem ilyen tasakos junior kaját abból evett egy keveset. Látom azt is h probál aludni mert mintha mindjárt összeesne de nem tud. Rosszul csinálok valamit?

2015. jún. 27. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vidd el hétfőn állatorvoshoz! Lehet hogy fájadalmaji vannak
2015. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet h az anyját siratja? Alap mondjuk h elviszem őt :)
2015. jún. 27. 19:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Tejből csak laktózmenteset, vagy macskatejet. A junior nedves táp jó, lehet hogy villával még kicsit össze kell azt is törni, esetleg leöntei pár csepp langyos vízzel, hogy könyebben egye. Ha kisebb mint 4-5 hetes, akkor még kéne neki anyatej, vagy macskatápszer.

Vedd az öledbe egy puha törölközőn, először simogasd egy kicsit, hagyd, hogy megszokja az illatod, aztán maszírozd óvatosan a pocakját (ha nagyon pici, akkor ettől kakilni fog, töröld le nedves ronggyal - lehet ezért fáj a pocija). Nézz utána a neten a kismacskák ellátásának! Ha néhány órán belül lesz jobban, akkor keresned kell egy ügyeletes állatorvost. Az ilyen pici cicák még nagyon törékenyek, ha nem kapja meg a szükséges ellátást, reggelre elpusztulhat szegény.

2015. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze nincs kizárva, hogy valami baja van szegénynek, de az is lehet az anyja után sír és azért nem alszik, mert nem érzi biztonságban magát.
2015. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia. Ez velem is megtörtént pont 3 napja, ugyan ez volt mint neked. Én azt csináltam, hogy szinte magára sem hagytam, csak simogattam. Nálunk volt a gyógyszerek között fwcskendő és abba tettem langyos vizes tejet. Abból 'cumizik'szegény. De a junior cicakaja az jó. Csak sokat kell vele foglalkozni és akkor nem hiányzik neki az anyja. Én nem vittem állatorvoshoz, de hogy a te cicád hogy van azt nem tudom, ha nem válik be semmi akkor orvos :( szegényke…
2015. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19:15 (#3) vagyok, bocsi, kiaradt egy nem, azt akartam mondaani, hogy ha nem lesz jobban kell orvos.
2015. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sztem vidd el orvoshoz az megmondja, hogy mennyi idős lehet és az alapján kell eljárnod, szóval ha még nem tud magától üríteni akkor abban is segíteni kell, sokat vele lenni és úgy etetni ahogy az állatorvos mondja. egyébként nézhetsz addig képeket, hogy néz ki egy négy és egy 8 hetes macska. van köztük különbség, kétlem, hogy 8 hetes lenne az már tud magától inni.

egyébként kellhet neki egy kis motiváció, az orrát picit belenyomni a tejbe vagy ilyesmi.

de mindenképpen vidd el az orvoshoz

aki meg képes volt kirakni egy ilyen pici cicát az utcára azt agyonütném

2015. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tejet ne adj neki, mert hasmenést kaphat tőle. Víz meg junior kaja elég.

Alváshoz próbáld ölbe venni, simogatni, vagy puha rongyok közé kis helyre betenni.

Kakilt, pisilt?

Aztán mutasd meg mindenképpen állatorvosnak. Féregtelenítő kelleni fog neki. A doki megállapítja, mennyi idős, mert nagyon nem mindegy, hogy 1 vagy 2 hónapos. Sírhat az anyja hiányától is, de lehetnek fájdalmai is akár.

2015. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) már minden rendben van. Fecskendőből adtam neki vizet már de azota a tálkából is megissza. Enni evett már. Pisilt is de nem kakilt még. Most alszik mint a bunda. Nagyon ragaszkodó lett :)
2015. jún. 27. 22:50
 10/11 anonim ***** válasza:
31%

:( Nem szabadna egy kiscicát sem elvinni az anyjától 12 hetes koráig.

Nem értem miért nem lehet ezt kivárni. Igy persze rengeteg baj van a kiscicával, pont ezért: még nincs kész arra, hogy elválasztják az anyjától.

2015. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!