Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes kiscicák hapciznak,...

8 hetes kiscicák hapciznak, köhögnek, tele van az orruk. Algopirint adhatok nekik? Mennyit? Csak holnap delután tudom orvoshoz vinni öket.

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 18:09
 1/9 macdln ***** válasza:

Nekünk is van két nyolc hetes kiscicánk, meg egy hat hetes is, nekünk szerencsére ilyen problémánk nem volt, de a legkisebbnek hasmenése volt egészen tegnapig. Rizsdiétán van, használ neki. Én is kértem hozzá tanácsot és azt mondták, hogy emberi gyógyszert semmiképp ne adjunk nekik. Szerintem te se adj nekik. Volt, hogy valaki adott kiscicának és elpusztult tőle. :(

Inkább várd meg, hogy mit tanácsol az orvos.

2015. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne adj nekik, mert nem tudod kiszámítani, hogy ilyen pici cicáknak mennyit szabad.
2015. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár a cicáidnak már ez a válaszom nem segít, azért elmondom. Mi még 2 hetesen vettünk a kiscicáknak macskatejport, főleg azért, mert nagyon nyúzták az anyukát, aki eléggé lefogyott, és úgy tűnt, hogy lassan el is pusztul. Ezzel a tejporral etettük őket, ami a hasmenést is meggátolja, valamint rengeteg vitamin van benne, ami a betegségek ellen is megvédheti őket. Szóval én csak ajánlani tudom, kb. 2000 ft volt, de sok van benne, az anyuka is kapott. A kicsiknél sűrűn előjön ez a hasmenés téma, ami elég komoly betegség ilyen korban, úgyhogy esetleg érdemes meggondolni legközelebb, ha születnek.:)
2015. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik algoirint.Én azt akkor adtam a macskának amikor komoly fájdalmai voltak-lábsérülés, akkor is egy negyednek a felét-felnőtt macskának.

Persze megkérdeztem róla hozzáértőt, aki mondta, hogy ennyit lehet még, de kiscicáknak semmiképpen ne adj, ráadásul nem fájdalmaik vannak, hanem egyéb gond.

Ha te köhögsz és tele van az orrod, egyből algopirinhez nyúlsz?:)

2015. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen gyógyszert ne adj nekik! Embereknek való gyógyszert még felnőtt állatnak is tilos adni, nemhogy egy kicsinek. Figyelgesd őket, kapjanak sok folyadékot, holnap délután pedig állatorvos. Valószínűleg macskanáthásak, antibiotikumot fognak kapni.
2015. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már volt egy hasonló kérdés. Feltehetően elkapták a macskanáthát. Algopyrint adhatsz nekik a testsúlyuknak megfelelő dózisban (az adagolási utasítás alapján számítsd ki). Viszont sokat ne legyél a közelükben és moss alaposan kezet macskázás után, mert bár elvileg nem terjed át az emberre, de ezeknél a fertőzéseknél nem csak egyetlen fajta vírus vagy baktérium szerepel, jobb óvatosnak lenni. Orvoshoz feltétlenül vidd el őket.
2015. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne adj Algopirint, nem is használ erre (vszínű, macskanátha), csak árt, ha túladagolod. Márpedig erre ilyen piciknél komoly esély van.

Vidd őket holnap du. dokihoz, addig ne adj nekik semmilyen gyógyszert, csak enni-inni, és legyenek meleg helyen.

2015. jún. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Macskánknak az emberi gyógyszerek közül a legtöbb nem adható!

Mérgezést okozhat a Paracetamol (Rubophen), Aspirin (Kalmopyrin, Istopirin), Atropin (Reasec). Bizonyos gyógyszerek - amellett, hogy használhatók - erős nyálzást, hányingert okozhatnak (pl. Algopyrin).

2015. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ALGOPIRIN MÉRGEZŐ a macskának.

Ha már orvoshoz nem viszed őket,legalább hívd fel az orvost.

Vagy ballagj el az állatpatikába és vegyél Veraflox szirupot(macskáknak van és 5000huf)+ szemcsep is kéne ha rámegy a szemükre a nátha ami szintén kb 2000hu.Na ez már 7ezer,de segít és nem ölöd meg őket.Bár lényegesen olcsóbb fejenkét a cicáknak 2000ért szurit adatni ami fokozatosan fejti ki a hatását.

2015. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!