Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára befogadok egy...

Nemsokára befogadok egy kiscicát. Mire számítsak, ha egyedül hagyom otthon?

Figyelt kérdés

Sosem volt még cicám, most végre megfűztem a férjem. Elolvastam nagyon sok mindent róluk a neten, mondhatom felkészültem. Három napig itthon tudok lenni vele, de utána mennem kell dolgozni. Sziámi cica amúgy, 11 hetes lesz, mikor elhozom.

Mennyire lesz el a cicus? Mennyire fog rombolni? :) Mik a tapasztalatok?


2015. jún. 30. 08:26
 1/4 anonim válasza:

Nekünk kerti cicánk van, de adhatok pár tanácsot:

attól függ hogy kinti vagy benti, ha kinti akkor a házhoz kell szoktatni hogy ne menjen el(sok simi, szeretet, kaja)

-A házban tartott macskák ha olyan a kedvük mindig rombolnak, legfőképp az első napokban, tehát:FEGYELMEZÉS

Javaslom hogy amikor rosszat csinál ijeszd meg vagy adj neki pár pofont, ÉS MINDIG MOND UGYAN AZT, MÉRGESEN, FELEMELT HANGGAL(pl.:nem szabad), mutasd meg neki hogy te vagy a főnök, ezzel azt éred el hogy ha ezt a mondatot/szót meghallja akkor pofonok nélkül is leáll a rosszasággal.

-mindig legyen víz, étel, ha benti:macskaalom.

Kb ennyit tudnék mondani.

(párzási időszakban igencsak fékezhetetlen, ennek is nézz utánna)

2015. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!

Ivartalaníttatjuk majd a cicust mindenképp.

2015. júl. 1. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:

15 éve vagyok macskás.

Semmi baj nincs. Sőt, jó hogy kicsit tudsz vele lenni, fontos is. Foglalkozz vele sokat addig, tutujgasd stb, kialakul az. Nyugi a macska lefogja foglalni magát, átalussza és külön jó, hogy kicsi, mert hamarabb hozzászokik majd a dolgokhoz. Eleinte persze sírdogál majd, de a macskákban jó, hogy alkalmazkodnak. Amikor majd hazajöttök, azért kikéri majd az adagját, foglalkozni is kell vele, de ki fog alakulni, ne aggódj. Mikor még kicsike nem igazán rombol, még inkább felfedez, de lesz egy korszak (kamaszodik), amikor huhuúúúú lesznek érdekes dolgok:D

2015. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ktigam válasza:

Én másfél hónapja hoztam haza egy akkor 8 hetes kiscicát. Az nagyon jó, hogy pár napig együtt leszel vele, amíg először felfedez mindent.


Minden macska más személyiség.


Arra figyelj, hogy biztonságos legyen számára az a helyiség, vagy helyiségek, ahol egyedül hagyod.

Elektromos vezetékek, aljzatok, lelökhető, összetörhető üvegtárgyak, éles, szúrós tárgyak, mérgező szobanövények, stb.

A macskák ösztönösen másznak felfelé. 11 hetesen még nem tudnak mindenhová felugrálni, de már elég játékosak és kíváncsiak ahhoz, hogy felfedezzenek minden zugot, ahová elérnek.


Hangos, mérges szóval nem sok mindenre mész majd szerintem. A macskák általában úgy vannak a tiltásokkal, hogyha nem vagy ott, akkor úgyis csinálja, ha felkeltette az érdeklődését valami, ha ott vagy, akkor meg inkább tőled fog félni.


A lényeg, hogy olyan ingergazdag környezetet alakíts ki neki, ahol van rengeteg olyan dolog, amit szabad karmolni, amire fel szabad mászni, bele lehet bújni, meg lehet pofpzni, stb. Ezeket kell vonzóvá tenni számára és akkor kevésbé fog a tiltott dolgokkal játszani, amikor nem látod.


Mindenesetre nézz körül a lakásban "macska szemmel", hogy milyen balesetveszélyes dolgok leselkedhetnek rá.

2015. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!