Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni macska nátha...

Mit lehet tenni macska nátha ellen házilag? SOS

Figyelt kérdés

A kiscicám valószínűleg macska náthás folyton csipás az orra folyik(tegnap egy kicsit véres is volt)azt nem mondanám hogy kedvtelen inkább azt higy fáradékony és az előbb már fosott is és hányt lehet hogy az a tejtől van mondjuk...olvastam hogy emberi gyógyszert kell nekik adni ezért kipróbáltam hogy cukros tojássárgájába raktam nagyon minimális gyógyszert de ez nem igazán segített,étvágya az van szerencsére.

Mit tegyek vele? Orvoshoz nem vihetem mert a szüleim nem engedik ilyen válaszok nem érdekelnek.Nagyon okos ragaszkodó kis drágaság nem szeretném elveszíteni.



2015. júl. 1. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy nem engedik..??

Nincs beoltva a cica?


Vegyél neki baba orrcseppet és szemcseppet, antibiotikumot kellene kapjon.

Sajnos a macskanátha végzetes is lehet, szerintem valahogy old meg, hogy elvihesd, amikor én voltam a cicámmal pár hónapja, 3500 forintba került egy szuri és egy hétre való antibiotikum sőt még féregtelenítette is.

2015. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ne adjál neki tejet
2015. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
gratulalok, meg az artany fajtadnak is, akik ilyen szinten vannak, de azert kolkoket eregetnek ki magukbol. igy kell kinyirni egy szerencsetlen kis allatot. EMBERI GYOGYSZER, megorultel??? TEJ? hulye vagy? ez MIND mereg a macskanak. mindenki tudja, aki nem lakik ilyen messzire a bekotouttol, hogy tejet tilos macskanak adni, mnert nem birja lebontani a laktozt, a nagyokat szetfosatja a kicsik meg csak szimplan belehalnak de mit erdekel az titeket ugye? amugy tokmindegy mit csinalsz vele, allatorvos nelkul semmi eselye. es ez nem macskanatha, hanem parvo. talan csak TALAN, de be kellett volna oltani. hulye falusi tarack bunkok.
2015. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Összesen mindennel együtt?

És állatpatikába nem tudnak valami hatásosat adni rá?

2015. júl. 1. 19:20
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Tudom hogy nem érdekel a válaszom, de attól még vidd el dokihoz. A szüleid mi az hogy nem engedik??? Ilyen nincs. És beoltani ki fogja, ha más baja lesz inkább agyonütitek? Ivartalanításról ne is beszéljünk. Vidd el dokihoz szegénykét. Kérj kölcsön pénzt a szüleidtől, azzal hogy ledolgozod, kérjenek érte tőled bármi otthoni munkát.
2015. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Vidd el egy állatmenhelyre vagy valamilyen állatvédő szervezethez és ők majd elviszik állatorvoshoz. Házilag nem tudsz segíteni rajta, az emberi gyógyszerrel megölheted ,a tejtől meg megy a hasa (ha megy a hasa, akkor a gyógyszer sem szívódik fel, úgy egyébként, tehát hatástalan lesz).

Legközelebb pedig akkor vállalj bármilyen házi kedvencet, ha van elég pénzed az orvosi költségeire betegség esetén, ha tudod eteni és ha be tudod oltatni, amivel a macskanátha is megelőzhető.

2015. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerintem te vagy egy tajparaszt nem én nem a seggedből rángattál ki hogy így beszélj velem húzzál innen máshova okoskodni faszka*lap
2015. júl. 1. 19:22
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
miert ki vagy te? :D csak egy kis alja sopredek alkeszivadek. megis mit gondolsz hogy kell a fajtaddal beszelni, te kis senki :D
2015. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hallod te vagy egy senkiházi anyád apád büszke lehet rád és nekik is gratulálok hogy ember helyett egy patkányt neveltek
2015. júl. 1. 19:28
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Házilag semmit, ha nem viszed orvoshoz, akkor kb. kezdheted ásni neki a gödröt.


- Tehéntejet SOHA NE ADJ macskának, kapható cicatej kismacskáknak, ha nagyon szereti vagy még nagyon fiatal.

- Emberi gyógyszerekkel pláne ne mérgezd, SOKKAL többet ártasz vele, mint használsz. Nem tudom honnan vetted ezt a marhaságot. Jobb esetben is a máját vágod teljesen taccsra.


Tudom, hogy lehangoló válasz, de ha szeretnéd, hogy legalább legyen minimális esélye életben maradni, akkor vagy megoldod valahogy és orvoshoz viszed, vagy odaajándékozod valakinek, aki majd elviszi helyetted, SÜRGŐSEN.

Többé pedig ne tarts olyan állatot, amit nem vagy képes önállóan eltartani (orvosi költségeket beleértve).


(A szüleidnek meg csak gratulálni tudok, ha ennyire korlátoltak és ennyire semmit nem jelent nekik egy macska élete.)

2015. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!