Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühatka teljes kipusztítása?

Rühatka teljes kipusztítása?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja vettem észre, hogy a macskám farkának tövénél elkezdett hullani a szőr, és apró sebek is voltak rajta. Elvittem állatorvoshoz, aki megállapította, hogy rühatkája van, kapott egy injekciót, ill. azt mondta, vegyünk neki a patikában Advocate-t. Ez meg is történt, plusz vettem Neostomosant is. Meg lett vele fürdetve, utána megkapta az Advocate-t, illetve minden helyet, ahol feküdni, pihenni szokott lemostam Neostomosannal. Ezt az állatorvos tanácsára mégegyszer megismételtük, el is kezdett gyógyulni. 2 napja viszont azt vettem észre, hogy újra hullik a szőre, és sebes is a farka töve... kapott egy újabb Neostomosanos fürdőt, és újra kifertőtlenítettünk mindent, ahova lefekszik, de tartok tőle, hogy ez sem lesz elég. Tudtok valami hatásosabb szert, amivel kipusztítható a rühatka? Ha valaki járt már így, mennyi idő alatt és mivel sikerült kipusztítani?

2015. júl. 1. 19:47
 1/4 Katica71 ***** válasza:
Volt egy befogadott cicánk, rühös volt, az orvos 3 vagy 4 szurit adott neki, már nem emlékszem pontosan. Aztán meggyógyult, szépen visszanőtt a szőre. Nem kellett fürdetnem sem. Lehet, hogy egy szuri a tiédnek nem volt elég, nem pusztultak ki teljesen az atkák. Oltasd be még egyszer szerintem.
2015. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Katica71 ***** válasza:
A gyógyszer nevére sajnos nem emlékszem:(
2015. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szurira, amit kapott, azt mondta az orvos, hogy nem fogja teljesen kipusztítani az atkát, ezért kellett mellé az Advocate. :( Próbáltam azóta hívni, hogy mit tudunk még tenni, de nem tudtam elérni.
2015. júl. 4. 12:11
 4/4 Katica71 ***** válasza:
Ha nem éred el a dokit, kérdezz meg egy másikat, nem hiszem, hogy ne lehetne meggyógyítani a cicát, hisz ez egy hétköznapi betegség. Drukkolok neked, ne hagyd annyiban:-)
2015. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!