Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hazi macskam van van es igy...

MiHu2000 kérdése:

2 hazi macskam van van es igy nyaron nagyon meleguk van foleg a nagyobbiknak akinek fekete a bundaja. Mivel segithetnek nekik, hogy picivel jobban viseljek a nagy meleget?

Figyelt kérdés

2015. júl. 2. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Nap elől árnyékos helye legyen. Falusi háznál önmaguk megtalálják például bokor tövében az árnyékot.

Valamint kipróbálhatod azt is hogy a tenyeredet benedvesíted és megsimogatod. Ez által csak a bundája felszíne lesz kissé nedves. De utána egyből folyóvízzel moss kezet mert sok szőr fog ráragadni. A fürdetést úgysem szokták kedvelni a házimacskák, de ezt elviselik főleg ha megtapasztalják hogy kellemesen hűti őket. De nagyon be ne vizezd, azt nem szeretik. Elég ha csak olyan érzése lesz tőle mint ha egy másik cica nyaldosná.

2015. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is van egy fekete cicánk

én ebben a nagy hőségben hideg vízbe mártom a kezeim és úgy szoktam simogatni őt mindenhol

nagyon szokta élvezni :)

2015. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, ma kiprobalom :)
2015. júl. 3. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Több mód van, sorolom:

- a kánikulában ne játssz velük, a napi adagot hagyd vagy reggelre vagy későbbre.


- Biztosíts nekik egy kis zugot, sokkal többet fognak aludni, akkor aludjon nyugiban.


- Alutasakos kaját nem árt ha többet veszel, mert sok macska csak abból merít nedvességet. A napi legalább 3 víz cseréről nem beszélve.


- Fürdetés kizárva, kevesen szeretik. A legjobb ha fogsz egy türcsit, jól benedvesíted és átdörzsölöd a kis dögöket. Nem annyira drasztikus mint a fürdetés, de hatásos.

2015. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vizes törölközős áttörölgetést az én cicám imádja.
2015. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi kiprobaltam es imadjak ha vizes kezzel simogatom oket :)
2015. júl. 4. 12:06
 7/7 anonim válasza:
100%
a mancsát is hűthetnéd,ők ott izzadnak
2015. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!