Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska hatan a farok toveben...

Macska hatan a farok toveben erosen csomosodo szor lehet betegseg jele?

Figyelt kérdés
Egyebkent semmilyen tunetet nem produkal viszont mult heten egy nagy csomo volt most mar ketto van. Ugy tudom van ott valamilyen mirigy is. Esetleg annak a koros tulmukodesere gondoltam. Egyebkent hogy lehet szetszedni? Sajnos a macska eleg rossz neven veszi ha probalom kezzel szetbontani az osszeallt szort. Kivagni meg nem szeretnem ha nem muszaj.
2015. júl. 3. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak azért csomósodik ott, mert ott nem igazán tudja ápolni a szőrét és ha már egyszer elkezdődött, akkor egyre csak terjed.

Pedig le kellene vágni az összecsomósodott részt. Egy törölközőbe beletekeritek és gyorsan hajvágó géppel lenyírjátok. Állatkozmetikus is lenyírja, de nem szokták vállalni, mert a macska karmol, harap. Állatorvosnál is lenyírják de ott is altatni, bódítani szoktak, ami szerintem nem éri meg a kockázatot.


Ha a végbélnyílás, nemi szerve körül csomósodik, akkor valószínűleg csak szimplán a pisi, kaki miatt csomósodik vagy esetleg beleült valamibe. Ha felül, a hátán a farok tövében, akkor csak szimplán a kosztól vagy az ápolás hiányától.


A combja hátsó részénél vannak jelölő illatmirigyek, de nem valószínű, hogy azok miatt van a farktőnél.

2015. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt. Akkor reszben megnyugodtam hogy nem betegseg. A csomo kivagasat meg valahogy megoldjuk.
2015. júl. 3. 09:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg tarts mindig a közeledben egy ollót és amikor odajön hozzád és simogatod, akkor vágj le mindig egy darabot a csomóból. De vigyázz, hogy a bőrébe ne nyírj bele és ha mégis daganat lenne, akkor abba sem, szóval csak óvatosan.
2015. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként pont így csináltam. A felét levágtam már a csomóknak. Azt észre sem vette. Aztán Még egy kicsit. Most már úgy ahogy bomlik is. Lehet egy kevés samponnal majd még megpróbálom szétmorzsolgatni.
2015. júl. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!