Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül a macskamenta?...

Mennyibe kerül a macskamenta? Hol lehet kapni? Jó erre a célra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van három cicám. Kettő 4 éves, egy pedig 13.Panelban lakunk, úgyhogy érdekes volt igazi fát becsempészni :D :D

Van kaparófájuk, rendes fájuk nem azt kaparják.

Amit kaparnak : Lambéria, ágy, laptop, telefon, tv, padló, szekrény, ajtó, ajtófélfa, fotel, kanapé.

Több játékuk van, mint amennyi nekem volt, de nem használják. Van egerük, mozgó egerük, labdájuk, gumilabdájuk, szivacslabdájuk, MINDEN, de nem játszanak velük, helyette elpofozgatják a telefont, szeretik megenni a töltőket, főleg úgy hogy be van dugva. És azért amikor egyedül vannak egy szobában, és be van dugva a telfontöltő, de csak az! akkor megrágják, és a végén elharapják. És nem értem ez nem fák nekik? utánna meg ha hozzáérek a macskához miközben rágja a töltőt, akkor engem agyonbax az áram mindig, de őket nem zavarják. Ezeknek a dolgoknak a szüleim nem nagyon örülnek, és mondták hogy csináljak velük valamit. Körbekentem mindent citrommal, erre még jobban rágják.

Gondoltam hogy veszek macskamentát, és ha cseppben, vagy sprayban veszem, akkor néhány játékra rakok, meg ha tépnek valamit, akkor rakok a két fára, és odarakom a macskát. Ha pedig szárítva találok pl. akkor mit lehet vele csinálni? Meg most festjük a lakást mert leáztunk és be vannak zárva egy szobába együtt, és nem tudunk figyelni rájuk. Tudom hogy a fressnapfban lehet kapni, de az messze van, a szüleim meg nem visznek el.

Itt a sarkon van egy kisállat kereskedés, vagy állatbolt, és ott lehet kapni ilyet szerintetek?

Illetve szerintetek jó lenne erre a célra, hogy átszoktatni őket, ne a berendezést tépjék szét? mert nincs egy éve hogy ideköltöztünk, és itt kezdték el. És szó szerint tépik, mert olyan csíkok vannak....

És körülbelül mennyibe kerül?


2015. júl. 3. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam kérdezni, hogy 13 év alatt ez nem derült ki, csak most lett sos megoldandó probléma, de látom, a költözés miatt van. Kintiek voltak eddig? Vagy kisebb lett a helyük?


Felnőtt macska nem fog magában eljátszani labdával, ahogy te se játszanál. Aktívan kell foglalkozni velük, madzagot huzigálni előttük, kergetőzni velük, papírgalacsint dobálni, ami bejön nekik. Képzeld el, benned mennyi energia halmozódna fel, ha egy kis szobába lennél bezárva egész nap.


A másik, hogy a kaparás nem csak körömélezés, hanem jelölés, dominancia kifejezése is. Ha a macskák folyton kaparnak, valószínűleg egymásnak mutogatják, hogy ők a górék, illetve feszültséget vezetnek le. Ezen is segít, ha rendeződik a helyzetük, vége a festésnek, és lesz mozgásterük.

Egyébként nálunk a rendes fa nem vált be kaparófának, a kutyát sem érdekelte. A padlószőnyeg darabból készült kaparót szeretik, de a boltokban árult szizálos kaparók is jobbak valszeg.

A macskamenta is hidegen hagyja a macskáimat, de ettől lehet, hogy a tieidet érdekelné, egy próbát megér. Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha tőled várják a szüleid a probléma megoldását, valószínűleg fel tudsz szállni buszra, és elmenni egy üzletbe. A sarkon viszont egészen biztosan meg tudod kérdezni, hogy van-e, mennyibe kerül, ill. ha nincs, tudnak-e neked rendelni.


A harmadik: nem zárom be a macskát egy szobába telefontöltővel, ellenben olyan helyen használom, ahol nem éri el. Ha látom, hogy rágja, nem megsimogatom, hanem ráüvöltök, hogy mitcsinálsz!, tapsolok, elkergetem onnan. Ha látom, hogy rossz helyen kapar, ugyanez, de még vízzel le is spriccelhetem. Ezt persze kombinálva a több foglalkozással.

2015. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
A macskamentával a macskák számára kellemesebbé tehetsz helyeket/játékokat. Ha használod (és a macskáid is szeretik az illatát) akkor alkalmas lehet a célodra. Ezzel ellenben az, hogy megkedvelik a játékokat, nem jelenti azt hogy a töltőrágcsálást és telefonpogozgatást megutálják.
2015. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nagyon felelős vagy.

ilyen esetben a kábeleket kábelcsatornában kéne elvezetni. ahol nem megoldható, pl telefontöltő, ott pedig mindig legyen kihúzva, ott töltsd ahol nem férnek hozzá.---nem kéne hagyni, hogy megrázassák magukat az árammal..

valóban ha akarod, hogy játszank, akkor tenni kell érte. madzag végére rákötni valamit és azt húzni előttük stb. vagy vannak "macskavárak" annak a tetején szokott lenni rugón játék, vagy arra is lehet rákötni valami játékot.

"be vannak zárva egy szobába együtt, és nem tudunk figyelni rájuk. "

gratula biztos nagyon jól érzik magukat így..veszélyes dolgokat zárd el előlük és foglalkozz velük és amint lehet kapjanak nagyobb teret

2015. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szoktam velük játszani, de csak az öreg macska hajlandó, ővele nincs olyan sok gond, ő csak borogat mindent, és a kanapét tépi.. A mádik kettővel vannak ezek a dolgok. Meg a labdát is lökdösöm, nem játszanak vele, néha visszalökik és kész. Amióta elköltöztünk ilyenek. A kettő fiatal xicát találtuk, együtt voltak, az egyik egy asszem arab angóra,. A másik pedig asszem egy félig arab angóra félig házicica. Az öreg macska az meg házi cica. Az öreg (13) az szabadon volt, mindig hempergett a kertben, fáramászott, most meg...

A másik 2 cica az bebt volt tartva. Semelyiknek sem lehet kiscicája, tudom hogy hülyén hangzik de nem tudom hogy mondják. Voltunk belük állatorvosnál, azt mondta az öreg cicánál normális hogy alszik és keveset eszik, de naponta többször, meghogy mondta hogy egy idő után visszafejlődnek egy bizonyos szintig, és ha úgy viselkedik mint egy kiscica akkor az teljesen normális. És tényleg ilyen. A másik kettőre meg azt mondta hogy dörzsöljünk be mindent amit tépnek, és nem szövet citrommal, és leszoknak róla, de nem ezek odavannak a citromért is. És mondta hogy mivel fiúk nekik az a játék hogy verekednek, de több fiú cicám is volt és játszottak rendesen a játékaikkal nem úgy mint ezek.

És nem rázza őket meg a töltő, mert ha rágja nem is reagál rá, de ha közben megfogjuk a macskát akkor minket ráz neg.

2015. júl. 3. 12:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocsi, telóról írtam. És nagyon sok cicánk volt már, és nem voltak ilyen gondok. Ja az meg kimaradt hogy a két fiú felszokott mászni a függönyre.
2015. júl. 3. 12:12
 6/12 A kérdező kommentje:
És csak a festés idejére vannak ott, az a 2 óra amig felnyaljuk a festéket. Utánna ki vannak engedve, azért látom nem fogalmaztam jól.
2015. júl. 3. 12:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Milyen az a macskavár? Ja meg ha nem téonek semmit és nem verekednek akkor ah ablakban a madaraknak mekegnek.
2015. júl. 3. 12:16
 8/12 anonim ***** válasza:
A két kandúr ivartalanítva van?
2015. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én azt kérdeztem hogy lehet venni kisállat kerskesésben, és mennyibe kerül? Örülnék ha a kérdésre válaszolnátok. Mert leírtam hogy mire kéne, ha tépnek valamit akkor a fához rakom a macskát és a mentát xy formában, a játékaikat beillatosítani hogy legalább észrevegyék, legalább megszagolják
2015. júl. 3. 12:26
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen ivartalanítva lettek elbilrg, de jelölgetnek. A lány aki az öreg annak meg nem lehet cicája
2015. júl. 3. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!