Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiás macska? Mit csinálja...

Allergiás macska? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Az egyik cicámmal lassan fél éve küzdünk.

Szegénykémnek kiütések, szőrhiányok tarkítják a bőrét, mostanra a fülét is vakarja.

Három állatorvosnál jártunk eddig, mindhárom látásra táplálékallergiát diagnosztizált, csakhogy az eliminációs diéta keretében akármit etetünk vele, a tünetei nem múlnak, hanem hullámvasút-szerűen hol javulnak, hol még rosszabbak lesznek.

A vérvételes allergiateszt ára 65ezer forint körül mozog. Ennyit egyszerűen nem tudok kiadni... megvan mindenük, prmium tápot, színhúst esznek míg a férjemmel mi koplalunk, ennél többet nem tehetek.

Már megfordult a fejemben, hogy elajándékozom valakinek, aki rá tud szánni ennyi pénzt a gyógyítására, de nem visz rá a lélek... nem tudhatom, jó helyre kerül-e, és nem csak a mi, hanem a másik cicánk szíve is megszakadna, mindent együtt csinálnak, imádják egymást :(

Megőrülök lassan tehetetlenségemben, rossz nézni, ahogy szenved...

Direkt ezért nem vállaltam soha állatot, de mindkettő az utcáról jött, dobtam volna ki őket?


Járt már valaki hasonló cipőben? Talált megoldást a problémára? Mit tehetnék még?

Esetleg valaki ismer jó, a területen tapasztalt állatorvost, aki nem csak arra vár, hogy majd lesz valami? Mégcsak gyógyszert sem kaptunk sehol semmit, úgy vadásztam össze neten hogy mit kenhetnék rá, de mire hatna bármi, kivakarja magát újra...


2015. júl. 3. 15:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elnézést ha kicsit hisztis lett a hangvétel, de most kezdem feladni, újabb hatalmas seb van szegény állat nyakán, pedig már azt hittem, hogy talán most...
2015. júl. 3. 15:23
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha tényleg táplálékallergia, akkor adjatok neki nyersen csincsillát (nem vagyok bolond) - facebookon vannak nyershúsos csoportok, ahol 3-400 forintért árulják kilóját (min 5 kilót kell venni).

A csincsilla teljesen hipoallergén. Ha ettől sem változnak a tünetei, akkor az nem lehet specifikus táplálékallergia, hanem vagy fehérjeallergia, vagy valamilyen más probléma.

Igaz hogy kutyákkal foglalkozik inkább, de konkrétan ódákat zengenek róla: [link]

Ne aggódj, kitartást, meglesz a megoldás!

2015. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szegény cica :( Jó drága ez a vérvétel...Esetleg nem tudnál erre az egyszeri alkalomra kölcsönkérni több rokontól/baráttól egy keveset? Hátha a sok kicsiből összejönne, plusz ugye havonta mindig kicsit félreteszel, akkor is összejön több. Szerintem mindenképp kéne az a vizsgálat.
2015. júl. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez a táplálékallergia honnan jött, hasraütésre? Miért nem pl bolhaallergia (egyik leggyakoribb), vagy poratka (szintén elég gyakori)? Meddig etettetek egy-egy diétát? (Vagy inkább úgy kérdezem, meddig hagytatok el egy-egy dolgot?) És mit evett ilyenkor?


Allergiára egyébként szteroidot szoktak adni, illetve bizonyos emberi antihisztaminok is működnek. Persze a legegészségesebb az, ha valóban valamelyik táplálék a ludas, hogy azt kiiktatjátok, csak így vakon keresgéltek.

2015. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Állítólag fehérjeallergia. Úgy, ahogy mondod kedves harmadik válaszoló, az összes doktor hasraütésre állapította meg. A cica fajtajellegű kék orosz lehet, vagy nagyon szerencsés keverék... azon tényből, hogy a fehérjeallergia (állítólag) fajtabetegség náluk, másra egyáltalán nem gyanakodtak, holott mi is bolhaallergiának hittük kezdetben, mert a másik cica rengeteget hozott magával, alig győztük kiírtani őket.

Több, mint két hónapig etettük Royal Canin Hypoallergén táppal, ezt az első orvos ajánlotta. Az ekcémája tényleg kicsit visszahúzódott, de ennyi idő alatt sem gyógyult meg, orvosi oldalról győzött a türelmetlenség, meg hát nem is lehet sokáig használni...

Mivel több okból is a száraztápot vagyunk kénytelenek preferálni, első körben Acana, színtiszta halas eledellel etettünk. Ahogy várt volt, a kiütések rosszabbodtak, mind megnyugodtunk, hogy a halfehérje lesz a gond.

A doki tanácsára váltottunk nyulas-marhás, teljesen hal mentes Happy Catre. Kezdetben újra gyógyult, majd megint visszaesett. Ugyanezt játszottuk el több, csakis egy, max. kétféle húsból készült prémium táppal, a váltások kb. másfél hónapra követik egymást, amikor a fellendülés után újra kezdődik a baj. Belegondolva, több is lesz ez már fél évnél...

Most bárányhússal próbálkozunk. Ha ez sem jön be, kétlem, hogy ételallergiával állnánk szemben.

Az egészet nehezíti, hogy a két cica csak együtt hajlandó enni, és csak ugyanazt :(


A bolhaallergiát elvetném, végre egy ideje egy darab sincsen bennük, viszont gondolkoztam már azon, hogy talán a bolhacseppekre lehet allergiás, mert valahogy havonta változik az egészségügyi állapota.

Ki nem jár, a poratka talán szóba jöhet, nem tudom...

Olyan dokit sem találok, aki egyáltalán foglalkozna a tüneteivel, se szteroid, se egyéb gyulladáscsökkentő, még csak krémet sem kaptunk, úgy szedegettem fel információmorzsákat arról, mivel érdemes kenegetnem, de persze mindent lenyal, kivakar, gézt, mindent leszed magáról. Bevallom, egy ideje vissza sem mentünk. Tápot váltogatni heti ~3000ft sarc leadása nélkül is tudunk. Most már jó lenne egy olyan orvost találni, aki foglalkozik is a témával, egyébként magát a vérvételt sem hozta szóba egyáltalán egyikük sem! :(


Ez a csincsilla dolog érdekesen hangzik, még nem is hallottam róla :)

Köszönöm a tippet, ha nem haladunk, mindenképpen teszek egy próbát.


Kölcsönkérni nem tudunk. A család kicsi, anyámék épphogy csak megélnek, anyósék egyenesen csődben vannak. A barátok meg csak addig vannak, míg segítség nem kell, ugye.

Előreláthatólag még hónapokig nem tudunk félretenni, decemberben már talán jobb lesz a helyzet, addig viszont csak nem várok :/


A biztatást nagyon köszönöm, persze, ki kell tartanom, csak azt nem tudom, az idegeim meddig bírják :) A cica a viszketéstől nem idegeskedik annyit, mint én mostanában :(

2015. júl. 3. 23:06
 6/15 anonim ***** válasza:

Az a gond ezekkel a tápokkal, hogy lehet bennük mindenféle, pl a legtöbb nem-csirkésben is azért el van dugva egy adag csirkezsír. Vagy pl gabonára is lehet allergiás. Tehát a legmérvadóbb eredményt nyers vagy főtt étel (persze főleg hús) adásával lehetne elérni. Ami kb a lehetetlen küldetés kategória lehet, ha a cicáid száraztáp-függők, legalábbis az én tapasztalatom alapján :-S De ezt még érdemes lenne megpróbálni (szintén legalább 1-2 hónapig). Persze nem tudom, milyen okok vannak a száraz mellett, ha pl nincs hűtő, akkor ez tényleg kiesik.


A spot-onra is lehet allergiás, pláne, ha úgy látod, hogy felvitel után rosszabb a helyzet.


De legelőször is: nyugalom. Lazítás, idegek kisimítása. Az, hogy vered a fejed a falba, nem segít. Ha decemberben lesz allergiatesztre pénz, akkor akkor lesz, szerencsére nem törésről vagy egy életmentő műtét kifizetéséről van szó, ha más nem, szteroiddal addig is viszketésmentessé lehet tenni a macskát. Merre laktok? Hátha tud valaki dokit ajánlani. Jól értem, hogy az eddigiek minden alkalommal legomboltak 3 rugót a semmiért?

2015. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! :) A legnagyobb gond a két kis tökfejjel, hogy csak együtt, és csak ugyanazt eszik meg. Az allergiás cica szereti a nyers húst, a másik viszont bele sem szagol, így rövid távon bekövetkezik az éhségsztrájk, mert ha a másik tálkában száraz van, akkor a leányzónak is az (is) kéne, ugye :) Külön etetni őket lehetetlenség, már az a másfél hónapos gyógyszeres tápozás is felőrölte az idegeinket... vagy nem, vagy csak úgy ettek ha ültünk felettük és figyeltük, hogy véletlenül se cseréljenek ennivalót. Volt is hiszti rendesen.


Igyekszünk természetesen minden allergént kizárni, az előző ételük hal és gabonamentes Happy Cat volt, nyúl és marhahússal. Úgy tűnik, a marhára is allergiás lehet a drága, mert most, hogy a bárányhúsosra váltottunk, Hál' Istennek a hátán egyik napról a másikra gyógyulni kezdtek a sebek. Nem reménykedem még, mert a füle tövét ma is véresre vakarta, de ez elég pozitív jelnek tűnik, eddig ilyen gyors javulást még nem tapasztaltam rajta.

A spot-on pár nap múlva esedékes, figyelni fogom, kihoz-e valamit belőle.


Budapesten élünk, a VII. kerületben. Jól érted sajnos :( Odáig jutunk minden alkalommal, hogy allergiája van - micsoda meglepetés -, értekezünk az eliminációs diétáról, megoldás helyett mindegyikük rám akarja tukmálni az ivartalanítást egy vagyonért... nyilván tervben van, de semmiképpen sem most. A másik cicánk fiú, őt már pici korában kiheréltettük, a lakásból ki nem mennek, képes volt egyikük olyan nyomós érvet mondani, hogy ha kipakoljuk, akkor szép nagyra fog nőni, mert nézzük meg, most milyen kis nyüzüge :D

Sajnos egyértelmű, hogy mind a pénzre hajt. Nem kapunk gyógyszert, nem kapunk semmi normális ajánlást, csak azért fizetünk nekik heti 3ezret, hogy ránézzenek a macskára, javult-e már.

Nem véletlenül küldtem el mindet a búsba, olyan ez már szinte, mint valami összeesküvés :(


Én Gödön ismerek egy nagyon jó klinikát, de sajnos oda nem tudom levinni mostanában a cicát. Örülnék neki tényleg, ha valaki tudna jó orvost a közelben, de azért annak inkább drukkolok, hogy legyen jó ez a táp :)

2015. júl. 5. 03:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Hááát viszont ha nőstény, és ivarzik folyamatosan, akkor könnyen lehet, hogy az ivartalanítás segítene, ez éppen nem hülyeség az orvosoktól. Embernél is erősen összefüggenek a hormonális változásokkal immunbetegségek (pl lupus általában ivaréréskor kezdődik).

Anno a cicámnak fülatkája volt, hosszan szenvedtünk vele, mert "természetesen" amikorra ezt sikerült kiirtani, jött a baktérium, gomba, minden, ami csak lehet. Közben betüzelt, megbeszéltük, hogy ivartalanítás közben levesznek kaparékot, és vért is, autoimmunra teszteléshez, mert már nagyon nem tetszett a dokinak, hogy ennyire nem gyógyul (hát még nekünk). Varratszedésre már borostás volt a macska füle, kb varázsütésre meggyógyult... Nem mondom, hogy mindenre gyógyír a kipakolás, nyilván nem, de nálunk igen hasznos volt. (Viszont pont olyan manökenalkatú maradt, mint volt, nem nőtt szép nagyra :-))


Sajnos aki dokikat ismerek, messze lennének nektek, 15-16. kerületben. De ha most a bárányos jónak tűnik, érdemes kivárni, mert tényleg az a legjobb, ha nem kell gyógyszer.


Az etetés-mizériát ismerem sajnos :-)

2015. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne több orvosnál árat kérdezni a vérvételes allergia tesztre, ez a 65 ezer irreálisan magasnak tűnik. Nálunk 18 ezer (megyeszékhely).
2015. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg? Ebben mi van benne? Én 40-50ezer körüli árat láttam allergia-tesztre, az is jóval több, mint 18.
2015. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!