Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 Nap múlva lesznek egy...

3 Nap múlva lesznek egy hónaposak a kiscicák. Szabad ezeket adni nekük?

Figyelt kérdés
Adtam nekük ilyen puha szalámit, icipici darabokra vágtam ,ették, az a kérdés, hogy ez árt nekük? Ha nem,mennyit adjak egyszerre?

2015. júl. 4. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Árt,a szalámi tele van mindenféle emberi moslékkal,amit ugye nekünk,idióta nulla embereknek el tudnak adni. Viszont ez egy 1 hós kismacskának elégé megviseli a gyomrát,még valószínű,hogy a kakija sem állt be rendesen,azon is változtathat. És olyan apró kis lélekről beszélünk,aki ha egyszer elkezd tőle pl. hányni,akkor 20 perc és kiszárad olyan szinten,hogy menthetetlen..

Szerintem ne etesd még legalább 2 hétig őket,utána pedig szoktasd rá őket az aszpikos cuccra,de csak kicsi kóstolónak,majd 1 hét múlva már próbálj meg pár szem tápot rakni rakni az aszpikba. 1 hétig folyton növeled az adagot,és 9 hetesen elérsz arra a szintre,hogy hozzá szoktak a táphoz,és az aszpik már csak megszokásból kell.

1-2 hétig még hozzárakod kóstolóba az aszpikot,de egy idő után teljesen elég lesz a táp.

Én így csináltam,egyszer sem kellett imádkoznom azért,hogy életben maradjanak. :)

2015. júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Vannak speciális kismacska-eledelek. Nézd meg, melyik hány hónapos kortól adható, és vegyél nekik olyat, ami nekik való. BTW szerintem emberi kajától sem lesz semmi bajuk, de ha teljesen elválasztják őket az anyjuktól, és nem kapnak tejet, fennáll a veszélye, hogy nem jutnak hozzá minden, a fejlődésükhöz szükséges vitaminhoz.
2015. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 PuszyNyuszy válasza:
Nem teljesen értek egyet az első válasszal.Ami azt illeti,a kismacska 3 hetes korától kezd el szilárd táplálékot fogyasztani az anyatej mellett.És itt nem kell nem tudom milyen hozzászoktatási procedúrákra gondolni.Felesleges macera.Nálunk ki van téve a kiscica elé a kölyökmacska táp,emellett pedig napjában többször egyszerű konzervet kapnak.Ahogy cseperednek,bele-bele kóstolnak a tápba is,nem kell belekeverni semmibe,hozzászoktatni meg végképp nem.Ha nem kezded el őket időben etetni normális kajával,akkor fejletlenek és alultápláltak lesznek.A tej nem elég nekik örökké...
2015. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!