Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jártatok már úgy, h kiscicátok...

Jártatok már úgy, h kiscicátok (v kutya) eleve halva született?

Figyelt kérdés

Nagyon vártuk a pici cicákat, ennek az anyukának mindig 2 van (és furcsa módon csak évente 1x), ami pont tökéletes, nem kell gazdiról gondoskodni, nekünk pedig megvan az utánpótlás.

Az első pici halva született. Nem nyomta agyon, eleve így tolta ki.

Olyannal már nem egyszer találkoztunk, hogy ráfekszik, de most nem ez volt.

Ráadásul az évek során azt tapasztaltuk, h kb. óránként bújnak ki a picik. Most este 6-kor meglett a halott pici, aztán 7 órán át semmi. Nagyon féltem, hogy ha van is még benne, az sem él, mert nem akar kibújni, meg nem rugdoshatta belülről a nagyot, mivel az nem szenvedett, nem nyávogott, mint régebben szülésnél.

De 7 óra után, éjjel 1-kor megszületett a másik, és látszólag semmi baja, eszik, alszik.

Ugye nem lesz semmi baja?

A másikkal mi történhetett?


2015. júl. 11. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
2 macska/év elég érdekes, mit csináltok a cicákból, levest?
2015. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kb 15 éve vannak macskáink.

Akkor régen ha lány macskánk volt, mindig volt 5-6 kölyke, évente kétszer. Általában áprilisban és októberben. Ez nem volt jó, mert falun senkinek se kell macska, ill. mindenkinek van, nem győztünk gazdit keresni nekik.

Aztán az egyik lány macska beállt arra, hogy mindig 3 lett neki. Az ő egyik utódja a jelenlegi, aki már kb 5 éves, és mindig 2.

Nem tudjuk az okát, de nagyon jó így.

és nekünk is furcsa az évi 1xi alkalom, főleg így nyár közepén. Én azzal magyarázom, hogy eltűnnek az évszakok, és nincs már igazi tél meg nyár, így megzavarja a hormonális működésüket ez.

Nem tudom, a kutyáknak hivatalosan mikor kéne, nekik is évi 2 van? Mert mind a két lány kutyánk az elmúlt 2-3 hétben tüzelt.

Na, az a lényeg, hogy semmit nem tettünk egyik macskával sem, nem kaptak injekcit, gyógyszert, semmit.

Gondolom embereknél is vannak ilyenek, pl. olyan nő, aki mindig ikreket szül.

2015. júl. 11. 17:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Levest akkor tudtunk volna, ha évente 2x van 5-6 db.
2015. júl. 11. 17:12
 4/8 macdln ***** válasza:
58%

Mi az, hogy "megvan az utánpótlás" !? Meghagyjátok a minden évben a megszületett kölyköket (úgy értem, hogy nem ajándékozzátok el őket).... Azt írtad, hogy a cica 5 éves. Tehát vázolom a helyzetet :

Van egy anya cicátok (Akinek már nem kéne szülnie ennyi idősen, hiába van évente csak egy alma, akkor is szenved szüléskor és már megterhelt a szervezete.)

Neki kb. egy éves korától kezdve minden évben születik két kiscicája. Ami azt jelenti, hogy 1 éves korában : 2 kiscica

2, 3, 4, 5 éves korában szintén 2 cica, ami 10 cicát jelentene, de azt írtad, hogy egy halva született, néhányszor pedig már rá feküdt egy-egy kiscicára. Azt feltételezem, hogy ha az anya cica miatt néhány kiscica meg is halt, akkor is minimum 5-6 kölyke még él. Biztos van köztük fiú is. Szerinted egészséges az, hogy lehet, hogy az anya cica párosodhatott a gyerekével ?! De ha még nem történt meg a jövőben biztos meg fog! Nem szabad ezt engedni! A kicsik születhetnek bármilyen fogyatékossággal, vérfertőzést is kaphatnak ! Lehet, hogy a mostani kicsi is ezért született halva! A szülésbe bele is halhatott volna, főleg, ha az egyik korábbi gyereke a mostani kicsi apja.Az anya cicát, az összes korábbi gyerekét és majd a kicsit is, ha elérte az öt-hat hónapos kort ivartalanítattni kéne, sőt kell ! Gondolom egyik cicád sem kapott soha oltást, soha nem voltak féregtelenítve. Ebből kifolyólag nem hiszem, hogy bármelyik cicád is elérte volna valaha az átlag cica életkort. Mennyi ideig szoktak élni a cicáid ?

Egyébként gratulálok a macska szaporításhoz ! :)

Fajtatiszta cicáknál ezt beltenyésztésnek nevezik, házi macskáknál nem tudom, hogy nevezik, lehet, hogy ebben az esetben is ugyanígy: Az anya cicának lehet gyereke valamelyik korábbi kölykétől. A korábbi kölykök között, ha van különböző nemű, /merthogy biztos van/ akkor nekik is lehet gyerekük egymástól. A születendő kicsik kaphatnak vérfertőzést, születhetnek halva vagy v.milyen fogyatékossággal vagy v.milyen örökölt/ vele született betegséggel.

Amúgy meg az oltások, a féregtelenítések elkerülése miatt és mert biztos kint tartjátok cicáitokat jó néhány betegséget, vírust kaphattak már, halhattak meg miatta vagy majd megkapják.

Íme csak néhány :

Veszettség, Aujeszky-kór, macskaleukémia, macskanátha, hashártyagyulladás, tuberkulózis, toxoplazmózis, macskaleukózis, agyhártyagyulladás, immunhiáyos betegség, FIP, FIV.

Gyakoribb, általánosabb betegségek : bőr,-fül,-vérkeringés,-tüdő,-gyomor,-bél,-hörgők,-szív,-húgyszervek,-idegrendszer,-száj megbetegedései. Ezek hátterében élősködők és gyulladások állnak. ha a cicának v.milye be van gyulladva, akkor az érintett testrész duzzadt és vörös, nagy valószínűséggel fáj a cicának.

Szerintem ezen felsorolt betegségeknek még a felét, sőt a negyedét sem ismered. Cicáid estek át valaha bolhátalanításon ? Ha a 15 évvel ezelőtti cicátok nem is volt bolhás eredetileg, akkor is megkaphatta a környékbeli cicáktól. Majd átadhatta kölykeinek, majd azok is így tovább... És ha van a környéketeken nem bolhás cica, akkor annak is átadhatják. Legalább vegyél nekik bolhanyakörvet. Mindet vidd el ivartalaítattni és oltatni. Az oltást minden évben meg kell ismételni. Olcsón lehet kapni féregtelenítő tablettát vagy v.mi hasonlót és belekeverni az ételükbe, ezt 3 havonta kell elvégezni. A lány cicákat, meg ha már nem ivartalaníttatjátok, akkor legalább el lehetne vinni a terhes cicát egy ultrahangra, állatorvoshoz. Így azt is meg lehet tudni, hogy egészségesen fognak-e születni a kiscicák és, hogy hányan vannak. Elhiszem, hogy "Nagyon vártátok a pici cicákat". Én is nagyon szeretem a cicákat, de mégsem hozunk létre "macskagyárat". Igaz a mieink még kicsik (ajándékba kaptuk őket), de később ivartalanítva lesznek. Szoktátok a cicák szőrét, karmait, fogait füleit ápolni ?

Ennyit az én véleményemről.

Válaszolva kérdéseidre :

1.: Nem, természetesen nem lesz semmi baja, ha rendesen eszik, alszik, 4-5 hetes korától jó minőségű nedves és száraz tápot kap, elviszitek oltásra 12 hetes koráig háromszor(ezek egyébként kötelezőek lennének, attól függetlenül, hogy rengetegen nem tartják be), bolhátalaníttatjátok, már ha bolhás és 12 hetes koráig 3-szor féregtelenítik. Egy éves korától kezdve, pedig 3 havonta féregtelenítés, évente emlékeztető, ismétlő oltás.

Ha ezek teljesülnek, akkor nem lesz semmi baja és akár 15-20 évig is élhet.

2.: A másikkal az történhetett, hogy még az anyukája hasában megfertőződött v.milyen betegséggel vagy, mint korábban mondtam, lehet, hogy az apukája egy korábbi testvére. Ezért lehet, hogy v.milyen létfontosságú szerve nem fejlődött ki teljesen, tehát testi fogyatékossága lehetett vagy v.milyen betegséget átadott az apja vagy az anyja neki, ezért születhetett halva.

Mi még nem jártunk úgy, hogy kiscicánk vagy kiskutyánk akár élve vagy halva született, mert se macskaszaporítók, se kutya szaporítók, se tenyésztők nem vagyunk.

Jelenleg van két fiú kutyánk, akik nem szoktak elszökni, hogy másoknak "gondot" okozzanak. Három kiscicánk közül kettő fiú, egy lány, később mind ivartalanítva lesznek.

Van elég cica és kutya, így is rengeteg hirdetés kerül fel minden nap a jófogás.hu-ra és hasonló oldalakra. Na meg ott van az a több ezer ember aki nem rakja ki ilyen helyekre csak facebookra, meg van aki oda se, mert csak az ismerősöknek mondják meg, hogy kiscicáik/kutyáik születtek.

2015. júl. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

először is nagyon taszító a hozzállásod.

és ilyen nincsen, hogy beáll a macska hogy 2 kölyke lesz. meg írod hogy falun milyen sokat szenvedtetek mert nem tudtátok a régi almokat oda adni másnak. fel se merült akkor az ivartalanítás lehetősége ? nagy pénz az a 10 ezer , de utána nem lett volna több ilyen gondod.

és ha ilyen komplikált volt a szülés és máskor már nyomott is agyon cicát akkor érdemes lett volna orvost hívni. egyébként hogyhogy agyonnyomta? mekkora dobozt készítettél neki? az én cicám is ellett már többször, de olyan óvatosan bánik a kicsikkel mint a tojással. szóval óvatosan lépked és úgy fekszik hogy félig a levegőben van, nehogy ráfeküdjön valamelyikre...

egyébként ha udvaron vannak tartva akkor biztos van lehetőségük más macskákkal párosodni. ha van rá mód akkor nem csinálják a tedvérrel vagy a gyerekkel. de ha zárt a közösség (panel) akkor igen

2015. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát ezeket el se olvasom, jöttök a szokásos idióta dumával, nulla segítőkészség, csak a nagyokos kommenthuszárkodás, hát köszi, kihagyom. csak névtelenül ilyen nagy az arcotok ezen az oldalon, a valóságban meg se mernétek szólalni, de itt mindenkinek nagyon megy az észosztás, kb ennyi életetek van. ezért van idő 8 km-es hozzászólást írni, mert emberi kapcsolatotok nemigen van... na léptem, nekem más dolgom is van, sok sikert a további gyalázkodáshoz!
2015. júl. 12. 11:12
 7/8 macdln ***** válasza:

Hidd el Kedves Kérdező, én, akkor ha élőben találkoznánk, akkor is kimerném mondani ezeket, amiket írtam !

Neked meg csak fáj az igazság ;)

Elmondom neked, hogy nagyon nem tudod, hogy, hogyan kell bánni a macskákkal!

Nem is kellet volna, hogy legyen macskád, soha !

Szerintem te elolvastad azt, amit én írtam, vagy legalábbis egy részét, különben nem reagálnál így, vagy csak egyszerűen, ilyen a természeted : Én leírom azt, amit tenned kéne a cicákkal, te pedig csak ezt írod : megint nem segített neked senki, megint nem nyújtott segítségetek senki sem.... Hát erre már nem is tudom, mit mondjak....ja de mégis, szánalmas

Ahelyett, hogy elvinnéd a cicáidat oltásra, féregtelenítésre, bolhátalanításra, s főleg ivartalanításra!

Hidd el nagyon is van életem, csak néha szakítok egy kis időt, olyan buta emberek kérdéseinek megválaszolására, akik semmit sem tudnak igazán a macskákról, nem tudják mi bajuk lehet, nem tudják mire van szükségük.

És egyébként, ha végigolvastad volna azt a 8 km-t, akkor észrevehetted volna, hogy a végén válaszoltam a valódi kérdésedre is! A többi amit írtam, pedig jó tanácsok egy tudatlannak. Jó olvasást! Már ha végig olvasod, de ha nem az a te bajod. Vagy utálsz olvasni vagy pedig sz*rsz mások véleményére és jó tanácsaira.

Kiraksz ide egy ilyen kérdést, amire tudod, hogy úgyis minden normális ember így reagál. Aztán meg neked áll feljebb, ha próbálunk tanácsokat adni és végtére is én válaszoltam a kérdésedre.

Amúgy meg, még suliba járok, nem vagyok felnőtt, de már most sokkal többet tudok az állatokról, mint te. Általában este szoktam válaszolgatni kérdésekre. Most nyári szünet van, van rá időm bőven. És ezen kívül rengeteget foglalkozok az állatainkkal is, segítek otthon a házi munkában, boltba járok stb. Örülök, hogy sikerült megint egy 8 km-es választ írnom!

2015. júl. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mukami Enikő válasza:
22%

Figyeljetek, a faluban él nem teljesen mindegy a macskának? Sokkal jobban érzi magát a szabadban és nem a tömbházakban városban. Teljesen megértem a kérdezőt mivel jelenleg 7 macskánk van ebből 4 kicsi, a legidősebb lassan 8 éves és elboldogul 2 cicával. Az hogy halva született a cica, lehet, csak azért volt mert nem egyészségesen fejlődött. És macskát ivartalanítani szerintem (kisvárosokban, faluban) nem éri meg, mivel a hímek úgysem otthon lesznek, a nőstények pedig hiába ellenek, a fognövést (stb.) a kicsik nem biztos, hogy túlélik. És az utánpótlás lehet kicsit tényleg bizarrul hangzik, de semelyik macska nem él örökké, megvenni őket meg oly felesleges, ha a macskánknak még lehet kiscicája.

Szóval, Kérdező, ne aggód nem lesz baja a másik cicának, ez megesik!

2015. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!