Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak velük? ( kiscicák )

Kökény555 kérdése:

Mit csináljak velük? ( kiscicák )

Figyelt kérdés
van a kertünkben 2 tesó macska. az egyiknek tegnap születtek kölykei, és azt is tom hogy hol.. nevelni fogja őket?? sokszor hallottam, hogy az első alomnál az anyamacskák otthagyják a kicsiket, és tanú is voltam ebben, bár akkor egy nagymama macsek nevelte fel őket. azért is fontos ez az alom, mert az én cicám tesói, és ő meghalt......... 12 hete........ és neki lehet hogy ezlesz az útólsó alomja. hogyan nézzem meg hogy gondozze e őket??? köszönöm a válaszokat előre is:)! ( a macskák nm az enyéim, tehát nm lehetek felelőtlen gazdi. én csak szelídítem őket, és majd a kicsiket is. és én gondozom, de megfogni fölvinni nm tom.. )

2015. júl. 12. 12:35
 1/3 macdln ***** válasza:

Szerintem nevelni fogja őket. A cicák nem olyanok, mit pl. a hörcsögök, hogy nem gondozzák, vagy felfalják őket. Van anyai ösztöne. De arra vigyázz, hogy nehogy kandúr bántsa őket, védett helyen vannak ?

Egyébként nem tudod, hogy ki a cicák gazdia ?

Ha tudod, hogy mi történt velük, pl. egy szomszéd vagy bárki más kidobta őket, akkor nyugodtan szelidítheted őket (simogatás, játszás stb.). 4 hetes koruk körül már kaphatnak alutasakos vagy konzerv kiscicáknak való eledelt. 7-8 hetes koruktól meg már száraztápot is kaphatnak. Ekkor már örökbeadható korban vannak.

Oltás, féregtelenítés fontos nekik. De gondolom egyet-kettőt meg szeretnétek tartani, hiszen előző cicád rokonai. Vigyázz, nehogy bajuk essen egy vihar alatt (ha kint vannak, nem garázsban vagy v.mi elzárt helyen) vagy egy másik cica által.

Kérdésedre válaszolva úgy tudod megnézni, hogy gondozza-e őket, hogy minden nap rájuk nézel és látszik rajtuk, hogy anyukájuk eteti őket és nem soványak, hanem jól tápláltak.

2015. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egyettértek az előttem szólóval, csak még arra vigyázz hogy amikor megnézed őket, ne nagyon érj hozzájuk, mert néhány macskánál szokott lenni hogyha, megérzi rajtuk az ember szagot nem gondozza tovább őket.
2015. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat:))! ők gazditlan cicák. szinte csak én figyelem őket. pár ember ki rak nekik ételt, de ők csak etetik. teljesen elhagyottak, és elődjeik sem voltak nagyon háziak, mert ők vadmacska leszármazotjai. sokan itt tigrisre gondolnak, de olyan vadmacska akik az erdőben élnek. tehát röviden vadak, és nics gazdájuk, és reméle nem is lesz, mert a nagyobbak nem fogják elviselni a házat, és menekülni fognak, bogyeszt persze 4 hetesen találtam. de még akkor is ragaszkodott a lenti élethez. és valaki csigák ellen, kitett csigamérget.............
2015. júl. 15. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!