Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül 2 kiscica,...

Mennyibe kerül 2 kiscica, oltsok, féreghajtók, stb?

Figyelt kérdés
Kb 3-5 hetesek lehetnek, mégnincsenek elhozva, de szeretném. (Anyuci beleegyezése nem kell, a páromé kellett, de az megvan).

2015. júl. 17. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

először is nem kell még neked macska. olvass utána rendesen, ha ezt megtetted, utána gondolkozz.


(3-5 hetesen még szopnak, a legnagyobb állatkínzást követnéd el, ha elválasztanád őket.így kimaradnak a fontos szocializálódásból és akár egy egész életre lelkileg sérült macskád lesz.)

maga a macska nem kerül pénzbe, szerintem ne is "vegyél" háztól, akkor már fogadj örökbe, vagy hozz olyantól akik nem haszonállatként tekintenek a macskájukra.


a féreghajtás olcsó, pár száz forint, évi 1000 forint körül saccolnám egy macskára. szóval az nem tétel, majd te is megtanulhatod beadni nekik. csak nem szabad elfelejteni.

az oltások ugye nem kötelezőek, de ajánlott beadatni neki párat, aztán utána majd csak emlékeztető oltásokat adni neki. ezt pár ezer forintra tenném, macskánként.

az ivartalanítás nőstényenél 10 fölött szokott lenni, hímeknél 10 körül. de ez állatorvosoktól függ, és szerintem a rendelő elhelyezkedésétől, forgalmától függően is. egy belvárosi rendelő lehet drágább, mint a falu széli.

de szerintem nem is a pénz a lényeg, hanem hogy találj egy normális állatorvost aki korrekt és bármikor tudod keresni, ha gondod van, lelkiismeretes .



szóval alaposan olvass utána a macskatartásnak, és eszedbe ne jusson 3-5 hetesen elhozni őket, legalább 8 hetes legyen!!!minimum!!! és ne fizess a háznál, kiscicából van annyi kidobott szerencsétlen jószág aki senkinek se kell, ne tápláld a pénzéhes embereket.

sok sikert!

2015. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és az a gazda aki odaadná a 3-5 hetes cicáját, az is nagyon felelősségteljes, kerüld messzire.

az oltások konkrét nevét nem tudom leírni(Egyes vagyok)

de ha elmondod az orvosnak, hogy elsőre vagytok orvosnál, akkor majd úgyis elmondja, hogy mi ellen vannak oltások és kaptok egy kis könyvet, amiben vezetni lehet, hogy mikor volt utojára oltatva és mikor kell megint menni.:)

2015. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szeretnél macskát akkor az orvostól tudakold meg az oltási árakat.
2015. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nyilván azért nem hozzuk még el a cicákat, mert igen kicsik (az egész macska összegömbölyödve elfér a tenyerembe, de elvolt benne), tudom, hogy szopnak!!!

Másik, hogy így venni nem is vennék sem tenyésztőtől sem szaporítótól macskát, nekem az ilyen utcai mix cicuk tetszenek. A zárójelbe írt részt csak poénból írtam, mivel szokás néha egyes válaszolóktól, hogy azért meg kénerdezni anyut is...

2015. júl. 17. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

mivel úgy tetted fel a kérdést, hogy MENNYIBE KERÜL 2 KISCICA,oltások,féreghajtók stb, ebből feltételeztem, hogy a macskáért is fizetni szeretnél.:)

2015. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!