Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell-e oltás etc. Hogyha a...

Kell-e oltás etc. Hogyha a cica csak a négy fak közt van mindig?

Figyelt kérdés
2015. júl. 19. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell
2015. júl. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell mindenképp, elgalábbis a macsek érdekében.
2015. júl. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
A cipőtalpon is be lehet vinni dolgokat, bár sok esély azért nincs rá. Meg kajában, (virág)földben is lehetnek kórokozók, férgek. De én például nem oltattam, mert nagy stressz volt neki elvinni dokihoz, soha nem volt baja. Sokkal kevesebb eséllyel kap el valamit, mintha kinti vagy kijárós lenne.
2015. júl. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Kell, mert törvény van rá, és a cica egészsége is ezt kívánja. Ezek olyan oltások, mint a gyerekkori védőoltások. Megelőzik a betegségeket, nem pedig gyógyítják.
2015. júl. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált erősen ajánlott, mert parvót, macskanáthát simán beviszel cipőn, ruházaton. (Jelzem, törvény nincs rá, még a kinti macskák veszettség-oltására sem, sajnos.) Ha másik, ismeretlen státuszú cicával találkozhat, akkor leukózis elleni is.

Féreghajtás kell, saját érdekedben is.

Bolha elleni védelem szerintem inkább nem, kivéve ha olyan helyeken forgolódsz, ahol találkozhatsz bolhával, mert azt is be tudod vinni ruházaton.

2015. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
A 3.-at kivéve egyetértek mindenkivel.Nekem is csak szobacicáim vannak, mégis volt mindkettő macskanáthás az oltás ellenére. Járvány volt a városban, mert akkor már aznap mi voltunk a 3.-ak ezzel. Könnyebben átvészelik, ha oltva vannak. Féregtelenítés is kell 3 havonta, a Te érdekedben is.
2015. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Kell a kombinált oltás. Veszettség elleni nem.
2015. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én lakásban tartott macskáimnál a veszettséget is beadatom, mivel ha ne adj isten megharap engem, vagy mást és balesetire kell menni, mert mondjuk feldagad, akkor csak bemutatom az oltási könyvét és nincs ilyen ÁNTSZ meg hatósági állatorvos macera, hogy akkor meg kell figyelni nem-e veszett stb.


Leukózist is beadatom nekik, részben, mert felénk sima kombival már nem is nagyon oltanak, csak leukózisos kombival, meg amúgy se lehet sose tudni, hogy mikor szedsz össze, akkor csak átmenetileg is egy macskát.

2015. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
Oltás fontos, főleg fiatal és időskorban veszélyesek a különböző megbetegedések. De a féreghajtás 3 havonta????? Embernek is ilyen készítményt csak nagyon indokolt esetben adnak, benti cicának meg minek ennyire sűrűn... Max az éves oltásnál megkérni az állatorvost, hogy ellenőrizze a pociját, de csak mert miért ne, kell az alapon nehogy etess vele ennyi mérget!
2015. júl. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

A macska macska, az ember ember. Nem ugyanaz. Cipővel feljársz a lakásba, a macska padlón mászkál, heverészik, aztán a szájával mossa magát, néha kap egy-egy darab nyers húst, megeszi a betévedő bogarakat. Majd ha te emberként ugyanezt csinálod, akkor lesz értelme arról vitatkozni, hogy kell-e rendszeres féreghajtás vagy sem.


A hasát meg hiába nézegeti az állatorvos, vagy ha azt mondja az alapján meg lehet állapítani 100%-ra, hogy férges, akkor hazudik. Csak is tisztességes bélsár vizsgálatból lehet megmondani biztosra, hogy férges-e vagy sem. Ha fel van puffadva a macska, akkor már súlyosan férges basszus.


A teljesség kedvéért meg megemlíteném, hogy súlyos esetben a bélférgek átfúrhatják Micike bélfalát, és perforáló bélfalon keresztül eláraszhatják a hasüregét is, megölve őt. ez is csak akkor látszik, mikor már mindegy, mert a halálán van.

2015. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!