Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hullhat állandóan...

Miért hullhat állandóan macskám szőre?

Figyelt kérdés

Egyfolytában vedlik. Olvastam anno erről h betegség állhat a háta mögött, pedig egészségesnek látszik. Minden nap átfésülöm a szőrét többször is, de hiába. Tudnátok valami tanácsot adni ez ügyben?

Köszönöm.


2010. márc. 5. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én macskámnak egész életében, élete minden napján hullott a szőre. Dokinak mutattam, kivizsgálta, nem talált semmit. Azt mondta, egyfolytában cseréli a bundáját, és van ilyen.

Ha a doki nem mond semmit, akkor egyszerűen csak ilyen fajta cica.

Amúgy nem lehet, hogy a fésüléssel rontasz a helyzetén?

2010. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a szőrhullást okozhatja a nem megfelelő táplálás, de akár az is ha a macsek kint a kertben és bent a lakásban egyaránt járkál ahogy kedve tartja, ez esetben állandó vedlésben lehet.


érdemes lenne beszerezned egy FURminator macskakefét [link] ami kifejezetten az aljszőrzetet távolítja el, folyamatos használat mellett szinte megszűntetheti a szűrhullatást. érdemes végignézned a FURminator.hu oldalon a videókat, tényleg szuper ez a kefe! azt hiszem ha egyeztetsz velük akkor el is viheted a macskádat és ki is próbálhatod náluk helyben! így könyebb eldönteni hogy megéri-e a pénzt.

2010. márc. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A maccsom makk egészséges. Mégis tele a lakás a rövid szőrével. Amíg ki-be járós volt, akkor is. Mióta bent van, akkor is. Azt hiszem, ez a macska velejárója. Talán segíthet valamit, ha naponta gumikefével, vagy kesztyűssel végig simítod.
2010. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egész évben hullik nekik, de tavasszal nagyon durván. Egyszerűen csak vedlik. Akkor betegség jele a szőrhuullás, ha nem nő helyette új. Úgyhogy amig nincsenek kopasz foltok a cucádon, addig ne aggódj. :)
2010. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bennti cicáknak állandóan hullik a szőre. Persze nem annyira, mint a kinntieknek az őszi vedléskor, ám a lakást elég szépen be tudják teríteni a szőrükkel. A benntiek téli bundát nem eresztenek, így náluk nincs tavaszi vedlés.
2010. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyémnak is folyamatosan hullik, pedig benti cica és prémium táppal etetem, mégis minden tele van a szőrével. Sajnos egy ideje ráadásul allergiás lettem, úgyhogy ha simogatom állandóan tüsszögök. Egyébként stressz is okozhatja és az én cicám elég gyenge idegzetű, úgyhogy lehet hogy ez az oka.
2010. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Attól függ lakásban van-e tartva mert az a macska ami lakásban van mindig vedlik,de ha kniti macsek akkor ott baj van pl:bolha allergia,esetleg valamilyen parazita.
2010. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2010. márc. 7. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg attól is hullhat neki, ha túl sokat van fürdetve. Elvileg max évente egyszer lehet fürdetni, mert kiszárad tőle a bőre, és ezért hullik ki a bundája.
2010. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hello! Az én ciciám évekig csak benn lakott, mert emeletes házban éltünk. Most kertes házban vagyunk, és kijár, valamint a szobába már nem jöhet be. Azelőtt is hullott, most is, ráadásul foltosan. Egy vagyont odahordtunk különböző állatorvosoknak, de semmi. Feladtam. Ha hullik, hát hagy hulljon.
2010. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!