Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idegen, valószínű kóbor...

Idegen, valószínű kóbor macskakarmolása miatt kell-e tartanom valami súlyosabb betegségtől, pl. veszettség. Stb?

Figyelt kérdés

Hazafelé a munkából láttam,hogy egy cica be van gabalyodva lefejtett drótkerítés közé, és rögtön mentem, hogy kiszabadítsam. Mivel eleve rémült volt, engem is elég gorombán összekarmolt, de miután kiszabadítottam eliramodott. Ahogy hazaértem rögtön lefertőtlenítettem a karmolásokat, de iszonyúan fáj. nekem is van cicám, és Ő is karmolt már meg, de ilyen égő érzést még nem tapasztaltam.

Olvasgattam a neten a fórumokat, orvosi weboldalakat most a témában, de úgy tűnik elég pánikkeltő írások vannak.

Objektív választ szeretnék kérni, hogy van-e valami veszélye az eseménynek? Csak karmolt, nem harapott.

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. júl. 21. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Veszetségre nem igen de... Figyeld a kezed. Ha nem csillapodik a csikarás körül a duzzanat, vagy csak csúnyább lesz akkor holnap, vagy bármikor doki egy tetanuszért! Komoly fertőzést is kaphatsz! Amennyiben kezd elmúlni nincs gond. Azért a szervezet is ellen áll valamennyire ha komolyabb baktérium nem ment bele a sebbe.
2015. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Egy picit megnyugtatott,mert főleg a veszettség miatt aggódtam. Próbálom borogatni a marás helyét, de mivel elég mély, nem tudom azért ég ennyire, vagy esetleg valami belekerült asebbe. Köszönöm a jótanácsot, figyelem a sebeket, gondolom ha ferzőzés, (akár bakteriális), akkor valami elváltozás is lehet / lesz a duzzanat mellett. Remélem megúszom enyhe gyulladással és nem kell orvoshoz menni. Ott akkor alapból azt hiszem a veszettség elleni oltásra is köteleznének, ha elmondom a sztorit.
2015. júl. 21. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Veszetségre nem oltanak vaktába. Azt kivizsgálják. Tetanusz az esélyes, de lehet csak valami antibiotikum akkkr is. Veszetségnek nem sok az esélye. Szinte kb nulla. Bakteriális fertőzés van, de a súlyossága hamar kiderül. Igen figyeld hogyan alakul a kezed.
2015. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hála, most még jobban megnyugodtam. Nem vagyok pánikolós típus, csak ez a szituáció, meg a fájdalom kicsit megrengette a lelkem.

Holnapra meglátom, hogy milyenek a sebek, ha nagyon rondák, akkor lemegyek az ügyeletre. Gondolom oda kell menni, vagy sebészet? Mindegy, gondolom az Sztk-ban elirányítanak. De remélem nem kerül erre sor. Hálás vagyok a válaszért, és a megnyugtatásért.

2015. júl. 21. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán beoltanák veszettség ellen, ha elmenne, és mit vizsgálnának ki, amikor az állat leképett? Kérdező nem valószínű, hogy veszett volt, de simán beoltanak, ha elnész orvoshoz.
2015. júl. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Veszettséget nem lehet elkapni karmolástól. Ha nem harapott meg, akkor emiatt ne aggódj. Egyébként is elég kicsi az esélye, hogy veszett lett volna.

Ha van mélyebb karmolás, akkor menj el orvoshoz és kapsz tetanusz injekciót.

2015. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Igazából szeretném elkerülni a veszettség elleni oltásmizériát, és pont amiatt aggódtam.

Viszont, tegnap óta kicsit enyhült a duzzanat, de ellenben gennyesen(fehéres-sárgás) váladékozik. Szepsisre nem gyanakszom, gondolom akkor a vörös csík megindult volna, a fájdalom viszont ahogy kenegetem a fertőtlenítő oldattal és borogatom, kicsit enyhült. Hőemelkedés nincs, úgyhogy remélem ezt megúsztam. Ha a gennyes váladék nem múlik, akkor elmegyek orvoshoz mindenképp, csak ma még nem mentem a munkám miatt, de ha nem javul, holnap a biztonság kedvéért elmegyek, a tetanusztól nem félek, antibiotikumoktól sem, viszont a veszettség elleni oltástól rettegek, mert azt tudom, hogy 5 alkalommal adják, és ÁNTSZ is jelentést ír... ennek nem örülnék. De még nézegettem a neten, hogy szerencsére nem igen található veszett cicus magyarországon.

2015. júl. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!