Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?

Lucifer1713 kérdése:

Mi baja lehet a macskámnak?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem túl erős kandúr, és szerintem más macskák között sem sikerül érvényesülnie. Emellet viszont kifejezetten szereti (ill. szerette) az emberek társaságát, imádta, ha vendégeink jöttek, mert produkálhatta magát, és azok előtt is szeretett "szerepelni", akiket már rég óta ismert.

Az utóbbi időben viszont külsőleg és belsőleg egyaránt megváltozott. Egyrészt nagyon lefogyott (holott rendszeresen kap vizet, tápot, konzervet és ételmaradékot, az étvágyával pedig nincs gond, rendesen eszik), ami persze köszönhető annak is, hogy nyár van, és a bundája jelentős részét levedlette, de ez így is sok. Másrészt pedig szélsőséges érzelmei vannak (odabújik hozzám, dorombol, dörgölőzik..., 5 percen belül pedig morog, rámfújtat, és otthagy), már egyáltalán nem olyan játékos és vidám, az emberek társaságát pedig kerüli, leszámítva anyukámét és az enyémet (csak velünk él). Olyan, mintha elment volna az életkedve, pedig mégcsak egy éves. Lehet ez attól, hogy nem tud érvényesülni a többi kandúrral szemben? Holnap hívunk hozzá állatorvost, de sajnos a problémái lelki eredetűek is. Mit tehetnék annak érdekében, hogy visszanyerje az életkedvét?


A válaszokat előre is köszönöm!!!:)



2015. júl. 22. 16:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy szobatiszta volt, de egy-két napja megint nem az, ráadásul sokkal gyakrabban kaparja a bútorokat. Pont ma olvastam David Taylor egyik könyvében, hogy ha a macska gyakran végzi el ezt a két cselekedetet, az arra utal, hogy szorong, úgy érzi, kicsúszik lába alól a talaj. A gyakoribb hozzámbújásai is erre utalhatnak, meg a (látszólag) ok nélküli "sértődékenysége" is. Ráadásul mindig igyekszik bevackolni magát valahova (nagyrészt az ágyamba).
2015. júl. 22. 16:30
 2/6 anonim ***** válasza:

a macskák kb 1 éves korukra már nem lesznek olyan játékosak mint anno kiscica korukban és kevésbé lesznek nyíltak idegen emberekkel

szerintem az ivartanítás segíthet a problémádban, de az állatorvos biztosan elmondja majd mit javasol.

de szerintem ez természetes, hogy már nem annyira játékos és bizalmas mint egy kiscica.

2015. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!:) Az ivartalanítás hogyan segítene ezen?
2015. júl. 22. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ivarérett, felnőtt kandúr lett. Ha összevissza pisil, holott eddig szobatiszta volt, ez is lehet ennek a jele (jelölgeti a területét).

Mindenképpen mutasd meg azért állatorvosnak, hogy nem beteg-e, de ha is beteg, akkor is ivartalanítsd (ha beteg, akkor gyógyulás után).

Ezzel mindenképpen jót teszel neki. Szelídebb lesz, nem akar elcsavarogni, összeverekedni más kandúrokkal, nem lesz tele sebekkel, nem kap el olyan könnyen betegségeket, mert nem hajtják majd az ösztönei.

2015. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha NEM is beteg (bocs, kimaradt a nem szó)
2015. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most valamelyest megnyugodtam, viszont igazatok van, mindenképpen megnézetjük állatorvossal, már csak azért is, mert szerintem kötőhártyagyulladása van. Az ivartalanítás pedig jó ötlet, arra is sort kerítünk, amint lehet.


Mégegyszer köszönöm, hogy válaszoltatok, sokat segítettetek.

Ha valakinek van még felvetése, annak is nagyon örülnék!:)

2015. júl. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!