Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idősen lehet leghamarab...

Mennyi idősen lehet leghamarabb ivartalanítani a kandúr cicát?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a cicám 14 hetes most, egy sziámi kandúr cica.A házba be nem szeretném szoktatni, a fűtött kazánház lenne az otthona abban az esetben ha pihenni szeretne, enni, és az alom is szükség esetén.Az ajtóra cica ajtó lesz szerelve, mágneses..Nem szeretném ha elcsavarogna napokra, és lesoványodva megtépázva kerüljön elő. Ha ivartalanítom, akkor megelőzhető ez a probléma? Köszönöm a választ!

2015. júl. 23. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában 6 hónaposan, de az sem tragédia, ha korábban. Külföldön már akár kölyökkorban is ivartalanítanak.
2015. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a perzsákat 3 hónaposan már ivartalanítom,csak jó orvos kell hozzá,mert sokan nem vállalják a korai ivartalanítást.
2015. júl. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában 6 hónapos korban szokták vállalni a magyar állatorvosok. De a sziámi cica nagyon ember-igényes fajta. Őket általában lakásban tartják, illetve kinti-benti cicának. Én a sajátomat (4-éves lányzó) nem tudnám ki tenni és soha nem is akartam kint tartani, meg sem maradna hiszen aludni is velünk alszik, hozzánk bújva.
2015. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És még annyit, ha ivartalaníttatod is akkor is megkergethetik a környező macskák, tehát a verekedés nem kikerülhető ha kint tartod, a csavargás is fennállhat ugyanúgy. Ha nem tradicionális sziámid van, hanem a standard fajta, akkor ő ráadásul kisebb és kecsesebb felépítésű lesz mint a sima házimacskák.
2015. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy szép, fajtatiszta cicát nem tartanék kinn. Hamar el fog tűnni. Arról nem beszélve, hogy nem igazán ridegtartásra találták ki.
2015. júl. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 macdln ***** válasza:

Szia. Nekem van két kis kandúr cicám, egy 10 hetes perzsa és egy 12 hetes házi cica. Nekem a 16 hetes kort ajánlották. De én a korai ivartalanítás ellen vagyok. Egy 4 hónapos kiscica még "gyerek". A kandúrok általában 8 hónapos korukban válnak ivaréretté. Sokan azt mondják, hogy érdemes ivartalaníttatni ivaréretté válása előtt a fiú cicákat. Ez szerintem is így van, mert főleg benti cicáknál a jelölés miatt fontos, de kinti-benti cicáknál is praktikus. 6 hónapos kortól ajánlom az ivartalanítást.

A mi kiscicáink főleg bentiek, de van egy nagy elkerített kifutójuk is nagyon szeretik. Fára másznak, játszanak egymással...stb. szóval elvannak. De ha ő az egyedüli cicátok, akkor fontos lenne neki a társaság. Nem muszáj egyfolytában bent lennie, de azért naponta néhány órára be kellene engedni. Ivartalanított cicák is csavarognak el, nem mindegyik, de "cicája válogatja". Tehát minden cica más. Nem lehet megmondani előre, hogy elcsavarogna-e. Sok kandúr cicánál megoldja az ivartalanítás ezt a kérdést. Nagyon vigyázni kell rá. Én biztatlak a "kifutó" építésére is, de az is megoldható szerintem, hogy teljesen cicabiztossá tegyétek az udvart. Kerítés javítás, rések betömése lécekkel, cicahálók stb. A kapu a legfontosabb. Valahogy meg kell oldani, hogy ne tudjon kibújni alatta, vagy a lécek rései között. Fajtatiszta cicát én nem tartanék csak kint. Vagy benti vagy kinti-benti cica lenne, úgy mit a mostani perzsa cicám. Inkább tartsd bent, minthogy elüssék vagy v.ki ellopja. Sok gonosz ember van a világon... Nagyon sok sajnos.

Előző cicámon, 10 hónapos korában fékezés nélkül áthajtottak. Anya volt otthon, én suliban voltam, a szomszéd szólt anyának, hogy elütötték Cirmikét. :(

Esélye sem volt a túlélésre. Rettenetesen sajnáltam, sokat sírok miatta. Nem szeretném, hogy a mostani kiscicáinkkal is ez történjen, úgyhogy teljesen cicabiztossá tettük az udvart. A cicáinknak van egy saját nagy szobájuk, ami sajnos "utcára néző" szoba. Kinyitottam egy kicsit az ablakot. Míg 10-15 percre átmentem egy másik szobába, addig 7-8 ember termett az ablakunk előtt, simogatták a cicáinkat. Még jó, hogy időben érkeztem, lehet, hogy el is lopták volna őket. Megtanultam, hogy, mikor a cicák a szobában vannak, nem hagyom nyitva az ablakot.

Te esetedben pedig, mivel kinti cica lesz, nagy az esélye annak, hogy, ha kimegy a cica az utcára, vagy elütik vagy v.ki ellopja.

2015. júl. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-8 Hónaposan
2015. júl. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 6 hónapot akkor megcélzom az ivartalanításra.Nekem évekkel ezelőtt volt egy "gonosz" brit vöröses barna Garfildes macskám..Állandóan hullajtotta a szőrét, és a szobatisztaság se volt a erőssége..Ment az alomba is, meg máshová.Fújt, karmolt, sosem dorombolt, mégis 2 évet tűrtem neki.Mindig minden tiszta szőr volt, a bőrkanapémat és a függönyömet is megcincálta..A mostaninak jó életet biztosítanék, de csak kint.A kerítéseket megcsináltam mindenhol, vettem mágneses cicakaput is, ahol ki-be járhat szabadon,a meleg és tiszta kazánházban.Tehát ha nem a melegben, akkor a biztos udvaron lenne..Van bent yorki kutya, aki kezdettől fogva kinti-benti, és ő rendes, nem koszol sehová, szőre nem hullik.A cicával nagyon elvannak az udvaron, nagyon szeretnek egymással játszani.A cicát nem szeretném behozni, de nagyon nem szeretném hogy elcsavarogjon..

2015. júl. 25. 18:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Cica kérdés megoldva..Kinti-benti is, cica ajtót kiválóan használja,udvaron is meg a szomszédokban is csavarog, de mindig haza jön..Ezidáig..:) Ivartalanítás meg volt..
2016. jan. 23. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!