Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám pupillája szinte...

A macskám pupillája szinte állandóan kerek szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy kiscicát akinek a korát nem tudom pontosan mert apukámék találták az utcán. A pupillája állandóan kerek. Nem tudom,hogy ez baj-e,de nagyon féltem,hogy nehogy beteg legyen, hisz egy kis ideig az utcán élt!!! A válaszokat előre is köszönöm :)

2015. júl. 27. 19:53
 1/8 A kérdező kommentje:
körülbelül ilyen [link]
2015. júl. 27. 20:07
 2/8 anonim válasza:
A cicáknak akkor ilyen a szeme, ha nincsen elegendő fény, akkpr kitágul illetve akkor amikor picik a cicák. Szóval nincsen baja a cicádnak! Jó cicanevelgetést!
2015. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ reméltem,hogy nincs semmi baja :)
2015. júl. 27. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is lehet, hogy egyenlőre nagyon fél az idegen helyen és állandó "készültségben" van. Enyémé is ilyen volt hetekig, de aztán lenyugodott és normál módban működik. :)
2015. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nappal, fényben is ilyen? Mert akkor nagy esély van rá hogy vak. Ha utcán élt mindenképp első hogy állatorvoshoz el kell vinni, bármilyen baja lehet, féregteleníteni, oltani is kell, különben nem lesz hosszú életű.
2015. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld kideríteni, hogy lát-e. Mozgasd előtte a kezed, vagy valamit, ami nem kelt semmilyen zajt. Ha reagál, akkor semmi gond, csak még ijedt lehet.

Ha nem követi a szemével a mozgást, akkor előfordulhat, hogy vak.

2015. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyeld meg, hogy éles fényre, pl. ha rávilágítasz egy zseblámpával, vagy odaviszed a csillár alá, hogy reagál. Ha összehúzódik a pupillája, nincs gond, ha viszont nem reagál, akkor nézesd meg állatorvossal.

Egyébként is el kellene vinned, féregteleníteni mindenképp kell, és oltani is javasolt.

2015. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
gondolom meg meg van rettenve a sok izgalomtol
2015. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!