Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! A macskám valószínüleg...

SOS! A macskám valószínüleg behozta a házba a bolhát?

Figyelt kérdés

nem láttam még egyet sem, viszont egész éjszaka vakaróztam..mintha mindig lett volna a bőrömön valami....

csipéseket nem észlelek bár lehet a hátamon azok vannak..

mit tegyek?


2015. júl. 29. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg kell fürdetni a cicát, mégha nem is tetszik neki.Vegyél szemüveget fel és babasampon vagy bolhaírtó samponnal fürdesd meg.Ha fehér a cica jól meglátod a bolhákat , amit ki is tudsz két körmöd között írtani.Lehet , töbször kell fürdetni, de megéri.
2015. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Tudtommal a bolha csak az állatok közt terjed, az emberek közt pedig a tetvek. Ha pedig mégis valahogy átterjedt volna rádakkor is max a hajadban élhetne meg, nem hinném, hogy a csupasz bőrön sokáig bírná.
2015. júl. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Macskára bolha nyakörv, szőnyegre, szövetbútorokra meg chemotox, az embert megcsípi a bolha, de nem marad meg a bőrén.
2015. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Második! A bolha a padlón, ágyon, stb. él, macskára, emberre csak enni jár.


Kérdező! A macskából ki kell irtani. Fürdetés közben látni fogod a szőrében a nenekülő bolhákat. Azokat kapd el, nyomd szét! Használj cseppet!

Nagyon fontos: porszívózd ki a lakást, az ágyat.

2015. júl. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak képzeled, ha állandóan mászkált volna rajtad valami, tele lennél csípésekkel és nem 1-2 példányról lenne szó. Nagy fertőzöttségnél pedig elég könnyű nyakoncsípni néhány bolhát is.

A macskára tegyél spot-on bolhairtót, mondjuk strongholdot, mert az megöli a rajta lévő bolhákat minden fejlődési fázisban és a ráugrókat is egy pár hétig. Utána se árt egyébként csepp vagy nyakörv. Nem akkora kínzás mint fürdetni és többet is ér.

A lakásban pedig permetezz körbe neostomosannal.

2015. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint kinti-benti macskánál a fürdetés nem sokat ér, összeszedi újra, mert összejár más bolhás állattal. Nekünk a bolhanyakörv vált be, azzal nem ment bele.
2015. júl. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az "állati" bolha emberre nem terjed át.
2015. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha csak a gyanúja felmerül, akkor is érdemes lépni, mert mire biztos leszel benne, tele lesz a ház! (A macska által behordott bolha csípi az embert, és bizony betelepedhet a lakásba, elsősorban a textilekbe.)

- Macskát nem feltétlen fürdetném meg, attól függ, mennyire "súlyos" a helyzet (persze ártani nem ártasz vele), én Frontline combóval csepegtetném / spriccelném le

- A lakásban mindenhol alapos porszívózás, az ágynemű lehúzása, a matrac, párna, takaró kiporszívózása, esetleg felmosás. (Tudom, hogy kényelmetlen, de én az ágyneműt nem is húznám vissza pár napig, mert a porszívózást pár napig minden nap meg kell ismételni.) Ha porzsákos a porszívó, azt azonnal ki a kukába (én anno egy cserép vízbe mártottam a porzsákot, egy napig a háztól távol, a kertben ázott és csak egy nap után dobtam ki a kukába)

- Pl. Biokillt szórj szét a lakásban (van, aki inkább valamilyen olcsóbb rovarirtót részesít előnyben az ára és a hatékonysága miatt (való igaz, hogy ami a "bio", az kevésbé "vad" méreg), de nekem a macskáim biztonsága fontosabb volt (elvégre szerencsére ritkán jár így az ember, egyszer meg ki lehet bírni a plusz költséget)

2015. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SzMHZs ***** válasza:
Egyszer nekünk is sikerült, igaz én egyet láttam csak a macskán, rajtunk semmi csípés nem volt, de az egész lakást természetesen lekezeltem. Vettem Insecticide 2000 spray-t, minimális szaga van, míg fújod, utána semmi. Először körbeporszívóztam a lakást, befújtam a porszívót kívül-belül vele, aztán a lakást mindenhol, bútorokat is, majd újabb porszívózás. Macskákra, kutyára ezzel párhuzamosan vettem cseppeket, illetve kutyára jó ez a spray is. Fürdetés nélkül megúsztuk a dolgot. Érdemes egy héttel később újra átfújni mindent, és persze figyelni.
2015. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SzMHZs ***** válasza:

Ja, meg természetesen kimostam kb mindent... élmény volt.

Sok sikert!

2015. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!