Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után?

Ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kiscicám 4,5 hónapos. Most lett ivartalanítva. Azt szeretném kérdezni, hogy itt ugyan elolvastam mindent hozzászólást, de nem tudom, hogy árt-e neki az a szürke/ezüst színű spray fertőtlenítő, amit a sebre fújtak. Átható szaga van, ő pedig pont a szélét éri el, ahol még van belőle, azt nyalogatja, a sebet szerencsére nem éri el.

Nem lesz tőle baja? Esetleg mehet tőle a hasa?

A másik, hogy miközben a fején van a gallér érdemes-e naponta kicsit vízzel tisztítania hátát? A sebet tudom, hogy nem érheti víz, illetve, mivel ő nem éri el kefélgessem is rendesen?

Illetve még egy kérdésem lenne. Olvastam, hogy sok macskánál leborotválás után más színű szőr nőtt vissza. Az enyém vörös-fehér színű kiscica, a testvérei mind fekete-vörös-fehér trikolór cicák, ahogy anyukája is. Lehetséges, hogy nem fehér szőr fog neki vissza nőni?

köszönök előre is minden segítő választ. :)



2015. júl. 29. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem árt neki, egyébként nem fújták volna rá. :) Annyit nem tud benyalni belőle, hogy baja legyen, meg a gallér miatt nem is tudja nagyon macerálni.

Nem kell mosni a macskát, pár nap alatt nem koszolódik össze. Ha hagyja magát, fésüld át, hogy a kihulló szőrtől megszabadítsd, ennyi bőven elég. A vizezés csak még egy csapás lenne szegénykének, pedig van elég baja így is, ha őt kérdeznéd. :D

Szerintem ugyanolyan szőr fog visszanőni, az a jellemző. Én még sose láttam olyat, hogy másmilyen lett volna, úgyhogy elég ritka eset lehet. :)

2015. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segített! :)
2015. júl. 29. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!