Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy cica bírja a bezártságot?

Egy cica bírja a bezártságot?

Figyelt kérdés
Mert nekem lenne egy cicám de nem tudom,hogy az állatkínzás-e,hogy bezárva legyen a 3.emeleten

2015. júl. 29. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
mekkora a lakásotok? ha ilyen 50 négyzetméter körül, akkor 2-3 órára még oké, úgyis aludni fog, de mennyi időre hagynád egyedül?
2015. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Sok cica így él sajnos. :(

A macskák jobban elvannak mint az ebek,főleg ha van játék és ingerek pl.:szól a rádió.

2015. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokat kibírnak a cicák. Ideiglenes befogadó vagyok, ami azt jelenti, hogy egy macskamentő alapítvány időről időre elhelyez nálam egy-egy cicát, amíg végleges gazdát nem találnak neki. Másfél szobás lakásom van, és gyakran fél napokra is egyedül hagyom a cicát. Nem viseli meg nagyon. Ha arra gondolok, hogy az alapítványnál ugyan ez az állat egy 80X50 centis kennelben lenne, akkor összehasonlíthatatlanul jobb neki nálam. De azt is kibírják, sokkal jobb eséllyel, mintha az utcán hagyták volna őket sérülten, betegen.

Most például olyan macska van nálam, amelyiket az utcáról mentettek, 3 éves, nem sokat tudnak az előéletéről. Az utóbbi egy évét családi házak kertjébe behúzódva töltötte. Kicsit féltem, hogy fog alkalmazkodni az új körülményekhez, ugye, szabad madár bezárva egy lakásba, de meglepően jól, két nap után úgy viselkedett, mintha ide született volna.

2015. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! :*
2015. júl. 29. 14:55
 5/7 anonim ***** válasza:

35 nm-es, erkélyes lakásban lakunk ketten a cicával. Hétköznaponként késő délutánig egyedül van, de köszöni, remekül érzi magát, a fél napot úgyis átalussza.

Amikor hét végén otthon vagyok, akkor sem más a helyzet, sokszor tojik rám és ugyanúgy alszik, mintha nem lennék otthon. Annyi a különbség, hogy ilyenkor többet lehet kinn az erkélyen.

Most is épp itt hever mellettem és szunyál..)

Ez a macskák nagy részére igaz, de vannak kivételek, akik nem tudják megszokni a bezártságot és állandóan szökni próbálnak.

Tulajdonság, jellem alapján érdemes cicát választani, persze kölyöknél ez még nem előre látható.

2015. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem kertben laknak. de ha olyanok lennének a körülményeim, hogy kutyák a szomszédban, forgalmas úttest,rosszmájú mérgező szomszédook stb akkor bent lennének a házban. ivartalaníttatni muszáj és minden ablakra tetess rácsot, amin nem fér ki a feje!!különben kifér az egész macska!!! ez nagyon fontos, rengeteg macska esik ki az ablakon, ha nem is hamar, akkor 1 év múlva vagy 5 év múlva!!! enélkül ne vállald be.

de ha ilyen szempontból felszerelkeztél és van pénzed ivartalaníttatni akkor jó helyen lesz! ez azért fontos, mert a kandúr ivarérettség után mindent lepisilne jelölésként. a nősétény meg sokat tüzelne.ami elég szomorú látvány is és neki se jó! szóval ivartalaníttasd és legyen rács az ablakon és mehet.:) sokan tartanak lakásban, a barátoméknál is lakásban van mert kintre nem lehet a sok kutya miatt.

2015. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nagy mozgásigényű cica is el van lakásban, én sziámit tartok, pici kora óta a lakásban van tartva. Most 4 éves és köszöni boldog kiegyensúlyozott cica.
2015. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!